צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  הצילו, נמחקו לי קבצים מהמחשב!
 

הצילו, נמחקו לי קבצים מהמחשב!

מחקתם מהמחשב את עבודת הסמינר שטרחתם עליה חודשים, או את התמונות של הילדים שלכם. מה עושים אם נמחקו קבצים מהמחשב, מה לא עושים והאם טכנאי מחשבים יוכל להציל את המצב? כל התשובות במדריך הבא.
מאת: ארז פולק    עודכן: 22/05/2018 10:45:50
עוד בכתבה:

התמונות של הילדים, הסרטונים של ימי ההולדת, המצגת שהכנתם לעבודה, הסמינריון לתואר ומה לא. כל אלה עלולים בלחיצת כפתור אחת או בהיסח דעת, להימחק.


אם תסריט האימה הזה קרה לכם, דעו שלא הכול אבוד. יש מה לעשות כדי להציל את המידע היקר שלכם.


מחקתם קבצים מהמחשב, מה עושים?

הדבר הראשון שתרצו לעשות הוא לבדוק אם הם נמצאים בסל המחזור. מצאתם? מעולה, שחזרו את הקבצים והמשיכו בחייכם.

 

במידה והקבצים לא נמצאים בסל המחזור, או שרוקנתם אותו בטעות, כבו את המחשב. רוב הקבצים במחשב שלכם לא רשומים במקום אחד, אלא מפוצלים. לכן, עבודה עם המחשב לאחר שקובץ מסוים נמחק, תגרום לקבצים להירשם במחדש במקומות ריקים, כך שיהיה קשה יותר לאתר אותם.


מחקתם קבצים מהמחשב, מה לא עושים?

אמנם קיימות תוכנות חינמיות לשחזור קבצים, כמו תוכנת שחזור הקבצים המובנית של- windows, אך מומלץ שלא לנסות ולשחזר את הקבצים דרכן.

 

התוכנות הללו לוקחות את הקבצים ודוחסות אותם לתוך תיקיית גיבוי. התהליך הזה יכול לשחזר את הקבצים, אך הוא עלול לשחזר רק חלק מהם, או לא לשחזר אותם כלל.

 

מרגע שהפעלתם את התוכנה, ועד שהקובץ ישוחזר או לא ישוחזר, המחשב שלכם ממשיך לעבוד ולרשום קבצים בתיקיות ריקות, כך שהקובץ המחוק הופך להיות יותר ויותר קשה לאיתור.


תיקון כונן קשיח
תיקון כונן קשיח

האם טכנאי מחשבים יכול להציל את המצב?

כיבוי המחשב, הפסקת העבודה אתו, והעברה מהירה שלו למעבדת טכנאי מחשבים, יכולה בהחלט להציל את הקבצים שלכם. השאלה היא עד כמה נפגמו הקבצים.

 

ראשית, טכנאי מחשבים מקצועי ישאל אתכם מה התקלה, מתי היא קרתה, האם הדיסק הקשיח הוא חדש או ישן, והאם הוא פורק כבר בעבר. מידע מדיסק קשיח שכבר פורק, קשה יותר לשחזר. לאחר מכן, הטכנאי יבחן את הכונן פיזית ויבדוק אם יש עליו סימני פתיחה, מכות או סימנים נוספים.

 

הטכנאי יחבר את המחשב לחשמל כדי לשמוע האם הכונן הקשיח משמיע רעשי תקתוק. במידה והוא אכן מתקתק הטכנאי יכניס אותו ל- 'תא נקי', יפתח את הכונן הקשיח ויבדוק מה התקלה. לעתים, המחט של הדיסק פשוט נתקעת, או שיש חלק שבור בתוך הכונן.

 

במידה והכונן הקשיח לא מתקתק, טכנאי המחשבים יוכל לנסות ולשחזר את הקבצים שנמחקו באמצעות תוכנות שחזור מתקדמות ויקרות יותר מהתוכנות הפשוטות והחינמיות. הטכנאי ינסה למצוא את ה'ביטים' של החומרה ולאחד את המידע. מדובר בתהליך מסובך ולא פשוט כלל, שלא תמיד מצליח.

 

במידה ותהליך השחזור לא צלח, טכנאי מחשבים מקצועי ואמין יעביר את מלאכת השחזור אל חברות שחזור מידע, בידיעת הלקוח. שחזור קבצים דרך חברות לשחזור מידע זה עניין יקר, ולא כל מחיקה של קבצים תאלץ אתכם לפנות אליהם. טכנאי מחשבים מקצועי יוכל במקרים רבים לשחזר את הקבצים עבורכם בעלות נמוכה יותר.


איך תימנעו ממחיקת קבצים בעתיד?

הימנעו מלחיצה על Shift + Delete. הפעולה הזאת תמחק את הקובץ שלכם לאלתר.


מחיקת קבצים לצמיתות
מחיקת קבצים לצמיתות

גבו את הקבצים החשובים שלכם במספר מקומות. שקלו לגבות אותם בעננים כמו Dropbox, וGoogle Drive-. שימו לב שבתוכנות גיבוי מסוימות מתבצע סנכרון אוטומטי עם המחשב, כך שמחיקת קבצים בתיקיית הגיבוי עלולה להשפיע על הקבצים המקוריים. כדי להימנע מהמצב הזה, בזמן המחיקה כבו את אופציית הסנכרון האוטומטי.

 

תנו רק לטכנאי מחשבים מקצועי לפרק את הכונן הקשיח במקרה הצורך. פתיחה חוזרת של הכונן הקשיח עלולה לפגוע ביכולת לשחזר קבצים שנמחקו.

טכנאי מחשבים: להזמין הביתה או לגשת למעבדה?
טכנאי מחשבים: להזמין הביתה או לגשת למעבדה?
מתי צריך להזמין טכנאי מחשבים ומתי לא?
מתי צריך להזמין טכנאי מחשבים ומתי לא?
שדרוגים ללא טכנאי מחשבים
שדרוגים ללא טכנאי מחשבים
טכנאי מחשבים, תקשורת מחשבים ותכנון מראש
טכנאי מחשבים, תקשורת מחשבים ותכנון מראש


זקוקים לטכנאי מחשבים? טכנאי מחשבים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X