צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  המקרר לא מקרר? כך תפעלו!
 

המקרר לא מקרר? כך תפעלו!

דליפת גז או גומיות אטם שכבר לא אוטמות? טיימר ההפשרה לא עובד, או תרמוסטט לא מכוון? אם המקרר שלכם הפסיק לקרר, המדריך הבא הוא בדיוק שבילכם.
מאת: ארז פולק    עודכן: 15/03/2018 12:52:57
עוד בכתבה:

תקלה של מקרר שאינו מקרר טוב, או שאינו מקרר כלל, יכולה להיווצר כתוצאה ממקרר מלא מדי, מהצטברות של קרח במקפיא או במקרר עצמו, של דלת לא אטומה, או כתוצאה מהזזה מקרית של רמת הקירור בתרמוסטט.


מה הן התקלות גומרות למקרר שלכם להפסיק לקרר? איך תזהו אותן? וכיצד טכנאי מקררים מקצועי יטפל במקרר שלכם? הכול, במדריך הבא.


מה לבדוק לפני שקוראים לטכנאי מקררים?

ראשית, שימוש לא נכון במקרר שלכם, עלול לגרום לו להפסיק לקרר.

 

אם המקרר שלכם פתאום הפסיק לקרר (בדומה למקרר שפתאום מקפיא לכם את הגבינות), ורגע לפני שאתם קוראים לטכנאי מקררים, בדקו את מצב התרמוסטט. אם התרמוסטט נמצא במצב כבוי, או במצב של קירור מינימלי, למשל מכוון על רמה- 1 מתוך -7. אם התרמוסטט נמצא באחד המצבים הללו, כוונו אותו חזרה למצב הקירור הרצוי.

 

בדיקה נוספת שתוכלו לבצע בעצמכם היא האם המקרר שלכם מלא מדי, והאם אתם נוהגים להכניס אליו קופסאות אוכל או סירים חמים ולא אטומים.למה המקרר לא מקרר?

במידה והתרמוסטט מכוון לטמפרטורה הנכונה והמקרר לא מלא מדי, כנראה שמדובר בתקלה שמצריכה טיפול של טכנאי מקררים מקצועי.

 

גומיות אטם שחוקות - תפידן לאטום ולמנוע יציאה של אוויר קר וכניסה של אוויר חם לתוך המקרר. הגומיות עלולות להישחק כתוצאה מבלאי טבעי או משימוש לא נכון, כמו ייבוש הגומיות עקב שימוש באקונומיקה. אם דלת המקרר איננה נאטמת בסגירה, אוויר החם חודר למקרר, מה שעלול לגרום גם להצטברות קרח. תוכלו לבדוק את מצב הגומיות בעצמכם באמצעות הכנסת פיסת נייר בין הגומייה לדלת המקרר. במידה והנייר זז בחופשיות, סביר להניח שהדלת לא אטומה כמו שצריך.

 

כרטיס הפיקוד הדיגיטלי - תפקידו הוא להעביר פקודות לרכיבים השונים של המקרר. הכרטיס עלול להתקלקל כתוצאה מקצר חשמלי, ולגרום למקרר לא לקרר או לא לעבוד כלל.

 

מחסור בגז או דליפת גז - לרוב מדובר בבעיה בחיבורים של צינור הגז, או בחור ברדיאטור. אם לאחר מילוי גז המקרר עדיין לא מקרר כהלכה, כנראה שמדובר בדליפת גז ולא בבריחת גז טבעית.

 

סתימה בתעלת הניקוז - לרוב, מדובר בשקית ניילון שנשאבת על-ידי מאוורר המקפיא וגורמת לסתימה. אם זיהיתם נזילת מים מהמקרר, קיים סיכוי גבוה שמדובר בסתימה.

 

הצטברות קרח - מאחר והמקררים החדשים עובדים על מערכת NO FROST, לא אמור להצטבר בהם קרח. עם זאת, טיימר הפשרה מקולקל או תרמוסטט תקול, עלולים לגרום למקרר להפסיק לקרר.

 

מאוורר תקוע או תקול - תפקיד המאוורר הוא לפזר אוויר קר בחלל המקרר. תקלה במאוורר מתרחשת כשהוא נתקע ולא מסתובב. התקלה הזו יכולה להיגרם גם מבעיה בגוף החימום, מה שיגרום לקרח להצטבר על המאוורר. כדי לבדוק אם המאוורר תקין, פתחו את דלת המקפיא ולחצו על הפלסטיק הסמוך לציר, כך תדמו סגירה של הדלת. במידה והמאוורר תקין, אתם אמורים לשמוע את צליל המאוורר.

 

מדחס - משמש כמנוע בוכנה, ותפקידו לדחוס את גז הקירור אל צנרת הגז. אם המקרר שלכם משמיע רעשים חריגים, יכול להיות שהמדחס תקול.


איך טכנאי מקררים מקצועי יטפל בתקלה?

במידה והבעיה נובעת מגומיות אטם שחוקות, טכנאי מקררים יוכל להתקין עבורכם גומיות חדשות. אם המקרר שלכם הוא מדגם אמריקאי, תצטרכו להתקין גומיות ייעודיות למקרר זה, שגם עולות יותר.

 

אם טכנאי המקררים קבע שהתקלה היא בכרטיס הפיקוד הדיגיטלי של המקרר, הוא יצטרך לקחת את הכרטיס לתיקון במעבדה, או פשוט להציע לכם להחליף אותו בחדש. חשוב לדעת כי תקלה בלוח הפיקוד הדיגיטלי אינה נחשבת לנפוצה ומדובר בתיקון יקר מאד, כך שברוב המקרים תעדיפו לרכוש מקרר חדש.

 

אם מדובר בבריחת גז טבעית, יוכל טכנאי המקררים למלא עבורכם גז. אך, במידה ומדובר בדליפה, יידרש איתור מקור הדליפה ותיקונו. במצב של תקלה בצנרת הפנימית של המקרר, שאליה אין גישה, טכנאי מקררים מקצועי ימליץ לכם לא לתקן, אלא להחליף את המקרר.

 

במקרה של סתימה בתעלת הניקוז, טכנאי המקררים יחפש את מקור הסתימה וישחרר אותה. לרוב, הצינורית ממוקמת באזור נסתר, ולכן לא מומלץ לנסות לשחרר את הסתימה בעצמכם.

 

כאשר ישנה תקלה במערכת ה- NO FROST של המקרר, שמקורה בטיימר או תרמוסטט תקולים, טכנאי מקררים מקצועי יוכל להחליף עבורכם את החלקים הללו. קביעה שתרמוסטט אינו תקין, ושלא מדובר סך הכל בחוט חשמל מנותק, תתאפשר רק לאחר שהטכנאי בדק את הרכיב באמצעות מד התנגדות.

 

במידה והטיימר תקול, קרח יכסה את הסוללה. אם זיהיתם את התקלה בעצמכם, מסרו לטכנאי המקררים את דגם המקרר לפני בואו, כך שהוא יוכל להתאים טיימר מקורי למקרר שלכם.

 

כאמור, תקלה במאוורר תוכלו לזהות בעצמכם. אם זו אכן הבעיה, הודיעו לטכנאי המקררים עליה לפני שהוא מגיע, ואמרו לו את סוג המקרר שברשותכם, כך שיוכל להתאים את החלק המתאים לכם.

 

במידה וטכנאי המקררים קבע שהמדחס מקולקל, יש לבחון כל מקרה לגופו. אם מדובר במקרר זול שעלות החלפת המדחס מהווה חלק נכבד מהמחיר שלו, עדיף כבר לרכוש מקרר חדש. גם אם מדובר במקרר ישן, בן 5 שנים ויותר, אנו ממליצים לכם לרכוש מקרר חדש.

7 טיפים לתחזוקת המקרר
7 טיפים לתחזוקת המקרר
מה הסיבה? 3 תקלות נפוצות במקררים!
מה הסיבה? 3 תקלות נפוצות במקררים!
לתקן או לא לתקן זו השאלה
לתקן או לא לתקן זו השאלה
תיקון מקררים - כיצד לאתר טכנאים מומלצים?
תיקון מקררים - כיצד לאתר טכנאים מומלצים?


זקוקים לטכנאי מקררים? טכנאי מקררים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X