צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  המדריך המלא לתיקון נזילות בבית
 

המדריך המלא לתיקון נזילות בבית

אחת ההנחיות שהוציאה רשות המים, בעקבות מצב המים החמור במדינה, היא תיקון הנזילות בצנרת הביתית. במדריך הבא תמצאו את כל הפתרונות לסוגי הנזילות השונים.
מאת: ארז פולק    עודכן: 25/06/2018 17:33:34
עוד בכתבה:

הנזילה מהאסלה או הברז המטפטף אולי לא מטרידים אתכם כל כך, וספק אם אתם זוכרים את בעיה כשאתם בעבודה או בלימודים, אבל הנזילות הללו מבזבזות בממוצע 60 ליטר מים ביום. לכל ישראלי שגדל על תרבות צריכה חסכונית במים, כמות כל כך גדולה של מים שהולכים לאיבוד פשוט צובטת את הלב.


עקב 'מצב החירום' שהכריזה רשות המים, סביר כי מחירי המים יעלו, כך שמי שלבו חסין מפני צביטות, ירגיש ככל הנראה את הצביטה בכיס. מה תוכלו לעשות כדי לטפל בנזילות השונות בעצמכם, מתי תצטרכו לקרוא לבעל מקצוע שיטפל בבעיה, וכיצד תוכלו לחסוך מים וכסף? הכול במדריך הבא.


כך תתקנו נזילה באסלה

שלולית קטנה מסביב לאסלה, בנקודת החיבור שלה עם הרצפה, תעיד בדרך כלל על נזילה מהאסלה. הנזילה נובעת כתוצאה מאיטום לקוי בין צינור הניקוז לביוב לבין האסלה, מחיבור רופף של האסלה לרצפה, או התקנה לא מקצועית. על מנת לוודא שאכן יש נזילה באסלה נגבו את המים מהרצפה והדיחו את המים. במידה ושוב מתהווה שלולית, יש נזילה באסלה.

 

את הנזילה ניתן לתקן באמצעות איטום האזור הסדוק בחומר איטום, או החלפת גומיות האטם שנמצא בין האסלה לבין הצינור שתחתיה. החלפת גומיית האטם תצריך הוצאה של האסלה מהמקום, החלפת הגומייה, והתקנתה מחדש. בעוד שאת חומר האיטום תוכלו למרוח בעצמכם, השיטה העדיפה מבין השניים היא החלפת גומיית האטם, ואת העבודה הזאת יוכל לבצע רק אינסטלטור מקצועי.
כך תתקנו נזילה בניאגרה

הסיבה הראשונה לנזילה מהניאגרה מתרחשת כשהמצוף משחרר מים על מנת למנוע הצפה, במצב בו הניאגרה מתמלאת במים יתר על המידה. קשה לזהות את התקלה מאחר והמצוף משחרר את הלחץ בצורה אטית ושקטה. סיבה נוספת לנזילה בניאגרה מתרחשת כאשר האטם שנמצא בתחתית המצוף של הניאגרה שחוק ובלוי.

 

כדי לזהות שאכן קיימת נזילה בניאגרה, הניחו נייר טואלט על דופן האסלה. במידה והנייר נרטב, קיימת נזילה מהניאגרה. כדי לתקן את הנזילה בניאגרה יש צורך בהחלפת אטם המצוף. האטם נמצא בתחתית המצוף והוא נראה כעיגול גומי בקוטר 64 מ”מ, עם חור מרכזי בצורת עיגול בקוטר 24 מ”מ. אטם מסוג 'פלאסון' הוא העמיד ביותר ביחס לסוגים האחרים.

 

בניאגרה סמויה תיקון הנזילה יעשה באותה הדרך, אך במקרה הזה יש לפרק את לחצן ההדחה מהקיר ולטפל בנזילה דרך הפתח.


כך תתקנו נזילה מהברז

ברז מטפטף משמעו נזילה בברז. הסיבה יכולה להיות נעוצה בידיות הברז שאינן נסגרות כראוי כתוצאה מבלאי או התיישנות. סיבות נוספות לנזילה מהברז יכולות להיות התפוררות גומיות האטם, הצטברות אבנית בתוך הברז או הצטברות קורוזיה.

 

כדי לתקן את הנזילה, שחררו את ההברגה בציר הברז, אשר ממוקם בחיבור בין הצוואר לגוף הברז. במקרים מסוימים תצטרכו להשתמש במפתח שוודי. כעת תוכלו להחליף את גומיית האטם הפגומה שבתור הציר, בגומייה חדשה. סגרו את הציר הרמטית, כך שלא תיווצר נזילה נוספת.

 

במצב בו הנזילה היא מידית הברז, יש לסגור את ברז ההזנה שמוביל מים אל הברז עצמו. לאחר מכן יש לפתוח את ידית הברז, כאשר לכל סוג ברז פתיחה משלו, ולהחליף את גומיית האטם.

 

טיפ קטן למניעת רעשי הטפטוף - אם לא הצלחתם לתקן את הנזילה בעצמכם, תוכלו לקשור חוט סביב פיית הברז, כך שהמים ינזלו על החוט ורעשי הטפטוף המרגיזים יפסקו, עד שהאינסטלטור יגיע ויתקן את הנזילה.

 


כך תטפלו בנזילה מברז ההזנה של הדוד

תפקידו העיקרי של ברז ההזנה הוא לשלוט על מעבר המים המגיעים מהצנרת אל הברזים בבית. במקרה של בלאי או הצטברות של אבנית בברז ההזנה, נגרמות נזילות מים שיכולות לגרום נזק לתשתית הגג או בסביבה בה הוא ממוקם.

 

ברוב המקרים, ברז ההזנה ימוקם בקרבת הדוד, אולם ישנם ברזי הזנה לדוד שמש שממוקמים גם במרכזיית המים. כמות המים שזורמים החוצה מברז ההזנה של הדוד בזמן נזילה, יכולה להגיע לשלושה ליטרים ביום, כך שמעבר לבזבוז המים קיימת גם סכנה לנזקים בגג.

 

את ברז ההזנה התקול תצטרכו להחליף בחדש. מומלץ לפתוח את ברז ההזנה אחת לחודשיים – שלושה, כדי למנוע הצטברות אבנית וקורוזיה ולמנוע את הנזילה הבאה.


כך תתקנו נזילה מראש המקלחת (הדוש)

כאשר הגומייה (אטם) של ראש המקלחת פגומה, שחוקה, או שהיא מונחת בצורה לא טובה, הדבר מתבטא בנזילה מההברגה וירידה בלחץ המים. תוכלו לפתור את התקלה הזו בעצמכם בלי הרבה מאמץ.

 

כדי לתקן את התקלה גשו לחנות לכלי בית ורכשו גומיית אטם חדשה לדוש. פתחו את ראש המקלחת בסיבוב נגד כיוון השעון, שלפו את הגומייה הישנה בעזרת מברג טסטר, והכניסו את הגומייה החדשה פנימה. בסגירת ראש המקלחת, הקפידו שהסגירה תהיה מלאה, אך עם זאת עדינה.

 


כך תטפלו בנזילה ממכונת הכביסה

קיימות מספר סיבות אפשריות לנזילת מים ממכונת הכביסה, כמו פילטר סתום, בעיה בדלת מכונת הכביסה או במשאבת המים, וסתימה בצנרת אליה מוציאה מכונת הכביסה את המים. ברוב המקרים, נזילה ממכונת הכביסה מקורה בכלל בסתימה בצנרת הביוב בקרבת המכונה.

 

כדי לבדוק אם אכן הנזילה היא ממכונת הכביסה, הפעילו את המכונה וחכו שהיא תגיע למצב סחיטה. אם הצנרת סתומה בגלל לכלכוך שהצטבר בה, יזלגו ממנה מים אל הרצפה. במצב של הצטברות מים בשרוול המכונה, תוכלו לנקות אותו בעזרת סמרטוט ותמיסת אקונומיקה, וכך למנוע מפטרייה ומעובש להתפתח בתוכו. בתקלות קשות יותר תצטרכו להזמין טכנאי מכונות כביסה מקצועי שיטפל בבעיה.


כך תטפלו בנזילת מים בגינה

במקרה של חשד לנזילת מים מחצר הבית צורת הפעולה היא שונה מנזילה המתקיימת בתוך הבית. החשש הגדול הוא לא רק מעלויות התיקון הגבוהות, אלא גם על מההרס שעלול להיגרם לגינה. עודף מים בדשא עלול לפגוע בו קשות, וכאשר הנזילה ממוקמת מתחת ליציקת בטון, עלות התיקון תלך ותגדל.

 

הנזילות בגינה יכולות להיות תוצאה של שורשי עץ שחזרו לצנרת המים, של סגירה לא תקנית של הצינורות על ידי בעל מקצוע, או גורם אנושי אחר כמו מכה או נזק שנגרם לצינורות כתוצאה משימוש לא נכון.

 

במקרה של נזילה בצנרת הגינה לא תהיה לכם אפשרות לטפל בתקלה בעצמכם, ותצטרכו לקרוא לאינסטלטור שיבצע בדיקה בצילום תרמי, או בדיקה בחיישני גז, לאיתור הנזילה. וודאו מראש שלבעל המקצוע אכן מתמחה בביצוע אחת מהבדיקות הללו, כך שלא תצטרכו לשלם לאדם נוסף.

נזילה באסלה: מה הגורמים ואיך מתקנים?
נזילה באסלה: מה הגורמים ואיך מתקנים?
המדריך לשחרור סתימה בכיור
המדריך לשחרור סתימה בכיור
נזילת מים סמויה: כיצד לאתר ולהוזיל את חשבון המים שלכם?
נזילת מים סמויה: כיצד לאתר ולהוזיל את חשבון המים שלכם?
סמוי מהעין: איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית
סמוי מהעין: איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית


זקוקים לאינסטלטורים? אינסטלטורים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X