צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  ניקוי הבית לקראת החגים: המדריך המלא
 

ניקוי הבית לקראת החגים: המדריך המלא

הקיץ נגמר, הילדים חוזרים לבתי הספר והגנים, אבל סימני החופש ניכרים בבית ואין דבר שהוא צריך יותר מניקיון יסודי. במדריך הבא נסביר מה כולל ניקיון יסודי של הבית אחרי הקיץ, מדוע כדאי לבחור בחברת ניקיון מקצועית לבצע אותו, ומה ניתן לשלב עם הניקיון.
מאת: ארז פולק    עודכן: 13/08/2018 10:12:55
עוד בכתבה:

התקופה שלפני החגים מסמנת את סיום הקיץ. הלכלוך הכבד שהצטבר במרפסת, בחלונות, וגם בתוך הבית, לצד העובדה שהילדים נמצאים במסגרות הלימוד, היא הזדמנות לנקות את הבית באופן יסודי, להגיע למקומות אליהם לא מגיעים בניקיון השוטף, להשתמש בשיטות ניקוי ובחומרי ניקיון בהם אתם לא משתמשים ביומיום, להזיז מכשירי חשמל גדולים ורהיטים כבדים, ולהגיע לתוצאה מספקת של בית נקי ומצוחצח.


הבעיה היא שאת ימי החופש שלכם מהעבודה כבר ניצלתם ביולי – אוגוסט, וסביר להניח שהדבר האחרון שאתם רוצים אחרי קיץ מלא חוויות, אבל גם חם ומעייף, זה להתמודד עם ניקיון כללי של הבית בעצמכם. במדריך הבא תגלו מה כולל ניקיון דירות אחרי תקופת הקיץ, מה היתרונות שבבחירת חברת ניקיון מקצועית, ממה צריך להיזהר במהלך הניקיון, וכיצד תוכלו לשלב את הניקיון עם עבודות בית נוספות.


למה לבחור בחברת ניקיון מקצועית?

חברות ניקיון עובדות בצוותים של בין שניים לשלושה עובדים שמתוכם יש ראש צוות. לפני ביצוע עבודה חד פעמית, או הזמנת שירות החברה על בסיס קבוע, נקבעת פגישה בין נציגי החברה לבין הלקוח. מטרת הפגישה היא קודם כל להגדיר את תכיפות העבודה, את השעות בה היא תתבצע, לפרט את סוג עבודות הניקיון והתחזוקה הנדרשות, ולקבוע את עלות העבודה. עבודות ניקיון סטנדרטיות מתייחסות בדרך כלל לניקוי אבק שלא בגובה, ניקוי שירותים ומקלחות, ניקוי סלון כולל שאיבת שטיחים וספות, וניקוי חלונות ותריסים אחת לשבועיים - שלושה.

 

 

כל עוד עבודת הניקיון מסתכמת בעבודות הבסיסיות הללו, גם תעריף העבודה יהיה בסיסי. מחיר העבודה מתחיל לטפס ברגע שהעבודות חורגות מגבולות העבודות הבסיסיות. עבודות כמו ניקוי יסודי של המטבח, שכולל ניקוי יסודי של פנים התנור, צחצוח כלי כסף, הזזת מקרר, מדיח, מייבש, ניקוי בגובה, וגם עבודות כמו ניקיון בריכת שחייה, ניקוי רכב, גיהוץ ועוד.

 

מעבר לעבודת הניקיון עצמה, חברת הניקיון פוטרת אתכם מיחסי עובד מעביד מול עוזרת בית. עובדי משק הבית של חברות ניקיון מקצועיות מתנהלים מול החברות עצמן, ומולן בלבד. חברת ניקיון מקצועית תשחרר אתכם מהתלות בעובדת אחת, שברוב המקרים אינה מוכנה לעבוד בתנאים מוסדרים על פי חוק, ויכולה להודיע לכם על יום מחלה מהיום להיום, או פשוט להפסיק להגיע מה שאומר שהעבודה פשוט לא תתבצע. חברת הניקיון תדאג לתשלומי הפנסיה, הביטוח הלאומי, דמי ההבראה וכל תשלום אחר שקבוע על פי חוק, תדאג לעובדים מחליפים במקרה של פנצ'ר, ותאפשר לכם ליהנות מבית נקי והכי חשוב, מראש נקי.


כך חברת ניקיון מקצועית תנקה את החלונות

במידה וניתן להוריד את החלון ממסילתו, עובדי חברת הניקיון יעשו זאת וכך הניקיון יהיה יעיל ומהיר יותר. כך או אחרת, הדבר הראשון שחברת הניקיון תנקה זה את הכתמים הקשים כמו פיח, הפרשות בעלי חיים, חלקי בטון שדבקו בחלון כתוצאה משיפוץ אצל השכנים, וכדומה. במידה ומדובר בלכלוך עיקש, יעשה שימוש במגרדים כמו סכין יפנית בצורה זהירות, על מנת שלא לגרום לשריטות ופגיעות בצבע פרופיל המסגרת.

 

חומר ניקוי על בסיס סיליקון הוא היקר והיעיל ביותר לניקוי החלון. לכל סוג מסגרת יש את חומר הסיליקון המתאים לו וחברת הניקיון צריכה לוודא שהחומר אכן מתאים למסגרת חלונכם. אל תיקחו את הבדיקה של חברת הניקיון כמובן מאליו, ודרשו מהם לוודא שהחומר אכן מתאים. במידה ומסגרת החלון שלכם עשויה עץ, חשוב כי יעשה שימוש בחומר ניקוי ייעודי לעץ, כדי לא לפגוע בעץ עצמו.

 

ישנם חומרי ניקוי חלונות רבים. מריחתם באמצעות נייר עיתון נותנת אומנם מראה מבריק, אבל שורטת את הזגוגית. הניקיון יעשה באמצעות מטלית מלמעלה למטה על מנת שלא לייצר כתמי ייבוש לאחר מכן. אבנית מצטברת על חלונכם כתוצאה ממים לא מזוקקים שדבקו בשמשה ולא נוגבו היטב. למרות שניתן להשתמש בחומרים מסירי אבנית, חשוב לדעת כי בשום מצב לא מומלץ למרוח על זכוכית חומרי ניקוי חומצתיים, כמו חומצת מלח, מאחר וחומרים אלה עלולים להותיר כתמים שאינם ניתנים להסרה.


כך חברת ניקיון מקצועית תנקה את הקירות והארונות

בדירות ישנות רבות יש הצטברות של שכבת אבק, כתמים שומניים מעל הארונות וכתמי עובש על הקירות. בעל מקצוע אמין יטפל בבעיות הללו, לרבות בעיות עובש בקירות. ברוב במקרים עובש נוצר כתוצאה מנזילה סמויה מאחד מצינורות המים שבקיר, כך שיש לטפל בנזילה קודם. קיר מלא בעובש יקולף באמצעות שפכטל, ישויף, וירוסס בחומר מיוחד שנועד להשמיד את העובש.

 

כדי לשמור על הכיור, האמבטיה, הברזים והארונות מפני קילופים, פגיעה בשכבות הציפוי והצטברות של חלודה לאורך זמן, בעל מקצוע אמין ישתמש בחומרי הניקוי במינון נמוך. בנוסף, הוא יתאים את חומר הניקוי לסוג המשטח. שימוש בחומרי ניקוי חזקים מדי, כמו חומצות במינון גבוה, יכול להרוס את הרובה שבין האריחים שעל הרצפה או אשר מחפים את הקירות ולגרום לבעיות איטום ולרטיבות. שימוש בצינור מים בקרבת קירות יכול לגרום לרטיבות שתתקשו להיפטר ממנה. כשמדובר בקירות גבס, התיקון יהיה יקר במיוחד. בעת ניקוי החלונות, בעל מקצוע אמין יבצע שימוש באקדחי מים. 


כך חברת ניקיון מקצועית תנקה שטיחים וספות בד

ניקוי שטיחים בבית הלקוח – כאשר מדובר בניקוי שטיחים מחיר הניקוי מושפע מסוג השטיחים. כשמדובר בשטיחים שאינם יקרים יחסית, ושאינם מלוכלכים בצורה חריגה, חברת ניקיון מקצועית תוכל לנקות אותם בבית הלקוח ולא לשלוח אותם לניקוי במפעל שעושה זאת, דבר שייקר את העבודה. בנוסף, במידה והשטיח מלא בחול יש לשלוח אותו לניקוי במפעל על מנת שהוצאת החול תיעשה באמצעות מכונה מיוחדת שעושה זאת טוב יותר מאשר התהליך הביתי. הניקוי בבית הלקוח נעשה באמצעות שימוש באבקת כביסה או בתרסיס מיוחד, בשאיבת האבק ובייבוש השטיח בשמש כאשר יש חשד לקרדיט האבק.

 

ניקוי שטיח מקיר לקיר – במקרה כזה הניקוי יתאפשר בבית הלקוח בלבד. עבודת הניקוי עצמה נעשית באמצעות מכשיר קרצוף שמזריק קצף אל עומק סיבי השטיח. ברגע שהקצף עולה, הוא מעלה אתו את כל הלכלוך. בשלב הזה נעשה שימוש בשואב אבק  עוצמתי במיוחד ששואב את כל הקצף יחד עם הלכלוך. השטיח נותר לח לאחר התהליך ולוקח לו כיממה להתייבש, לכן מומלץ שלא להניח על השטיח רהיטים עד לייבוש, במיוחד לא רהיטים ללא רגליים.

 

ניקוי ספות בד – כאשר מדובר בכתמים על בסיס אוכל, שתייה וזיעה למשל, האמצעי הראשון בו חברת ניקיון מקצועית תעשה שימוש הוא מסיר כתמים. בכתמים קשים יותר חברת הניקיון תעשה שימוש בחומר ממיס. את החומר הממיס יש להתאים לסוג הבד, שכן יש סוגי בד על בסיס פשתן למשל שעשויים להתכווץ או להשחים. לאחר ריסוס החומר בעל המקצוע יעבור עם מברשת על הספה כולה והרוב המוחלט, אם לא כל הלכלוך, יוסר.


כך חברת ניקיון מקצועית תבצע פוליש לרצפה

פוליש הוא תהליך ניקוי המאפשר הברקה וחידוש של מרצפות הבית. קיימים סוגים שונים של פוליש, המתאימים לסוג המרצפות השונים. פוליש קריסטל הוא נפוץ והאיכותי ביותר כיום, בטח כאשר מדובר בבתים פרטיים. ייחודו של הפוליש הזה הוא בהחדרה של חומר ההברקה לשכבה העליונה של הריצוף, מה שהופך אותו לעמיד ביותר ביחס לסוגי הפוליש האחרים.

 

פוליש קריסטל מתאים לכל סוגי המרצפות, לרבות מרצפות טרצו הישנות ולמעט גרניט פורצלן וקרמיקה. פוליש קריסטל מעניק לרצפה מראה מבריק במיוחד, ממש כמו מראה. בנוסף, פוליש זה מונע סימנים של גרירה או שריטה כתוצאה מהזזת חפצים בחדר וכן מונע החלקה. שימו לב שהעבודה צריכה להתבצע על משטח יבש לחלוטין. בנוסף, ודאו עם בעל המקצוע שהוא אכן מבצע פוליש קריסטל ולא פוליש וקס, על מנת לחסוך בעלויות. מחיר סביר עבור מטר רבוע לפוליש קריסטלי נע בין 10-20 שקלים, והוא כולל את עלות העבודה והחומרים.
כך חברת ניקיון תנקה בית עם חיות מחמד

כל מי שמגדל בבית כלב, חתול, תוכי, שפן סלעים או נמייה (מי לא?), יודע היטב שלצד האהבה האינסופית, ההתרכבלויות והטיולים הארוכים, יש גם התמודדות עם כתמי שתן, שאריות אוכל מוחבאות בפינות לא פינות, ריח, ושיערות, הרבה שיערות (מלבד בעלי חיים היפו –אלרגניים). אז איך חברת ניקיון תנקה בית עם בעלי חיים?

 

ניקוי שטיחים – על מנת לנקות את השטיח בצורה מיטבית בעל המקצוע ישאב את השטיח בעזרת שואב אבק עוצמתי. השאיבה תסיר את שכבת השיער הראשונית, ולאחר מכן הניקוי יעשה ידנית באמצעות מברשת מיוחדת וצפופה. הפעולה הבאה תהיה הוצאה השיער אשר חדר אל עומק השטיח באמצעות שפשוף. בכל הנוגע להסרת כתמים מהשטיח העסק מורכב יותר. שימוש בחומרים על בסיס חומצה עשוי להזיק לשטיח, לכן יש לטפל בו בחומרים פחות אגרסיביים ובמינון נכון, על מנת שלא לפגוע בשטיח מצד אחד וכדי להשיג את התוצאה הרצויה מצד שני.

 

ניקוי ספות ומזרונים – ניקוי שיערות אפשרי על ידי מעבר על הספה או המזרון באמצעות כפפת גומי רטובה, דבר שתוכלו לעשות בעצמכם מבלי להזמין חברת ניקיון. בכל הנוגע לכתמי ריר, שתן או כל סוג כתם אחר הסיכון לריפוד הוא משמעותי, שכן שימוש בחומרים לא מדוללים מספיק עלולים לפגוע בבד. תערובת של מים וחומץ יכולה לטפל בכתם, אך אם זה לא עוזר ההמלצה היא לא לנסות ולשפשף את הכתם, ובטח שלא לנסות ולנקות אותו באקונומיקה מבלי לדעת מה הכמות הרצויה שלא תזיק לבד. חברת ניקיון מקצועית תדע בדיוק איך לעשות זאת, כך שתיהנו מספה או מזרון נקיים ללא כתמים וללא נזקים.

 

בטיחות החיות בזמן ניקיון - חומרי ניקוי מסוימים, כמו גם חומרי הדברה, הם חומרים כימיים שעשויים לפגוע בחיות מחמד, במיוחד בקטנות שבהן. בשגרה, חשוב לשמור שחומרי הניקוי יהיו אטומים, ובתוך בארונות, מחוץ להישג רגלן של חיות המחמד שאוהבות לנגוס ולכרסם כמעט הכל.

 

לא רק בליעה או ליקוק של חומר ניקוי עשוי לפגוע בכלב או בחתול שלכם, גם שאיפת החומר ומגע של החומר עם פרוותו ועורו, דריכה בתוך שלולית חומר ניוקי וכל מגע ישיר או עקיף כזה או אחר עשוי לפגוע בבן הבית המהלך על ארבע שלכם. אל תיקחו סיכונים מיותרים והשאירו את חיית המחמד שלכם בחדר סגור בו לא מתבצעת עבודת הניקיון, ובמקרה של ניקיון כולל בכל הבית הוציאו אותם למספר שעות ואפילו ליממה במידת הצורך.


כך תוכלו לשלב בין ניקיון לבין הדברה

סוף הקיץ מסמן את גם את סוף תקופת המזיקים, אך יש לא מעט מזיקים שעשויים למצוא פינה חמה בביתכם ולא להיעלם כל כך בקלות. ניקיון יסודי של הדירה לפני ביצוע ההדברה ימקסם את יעילות ההדברה עצמה, וכמובן יאפשר לכם לחזור את בית נקי בכל המובנים. חברת ניקיון מקצועית תדאג למגר את תנאי המחייה והקינון הנוחים של המזיקים בבית, כך שלאחר הניקיון וההדברה, לא יהיה למזיקים בית חם לחזור אליו. תהליך עבודת הניקיון עצמו הוא שונה מבית לבית, ותלוי במצב בו הבית נמצא.

 

הדברת מזיקים בבית שנגוע בביצי תיקן גרמני, נמלת אש, פשפשים, קרציות, ועוד מזיקים טורדניים ועקשניים כאלו ואחרים, יכולה להיות יעילה מאוד, אך היא יכולה גם להיות מועדת לכישלון. ההבדל בין הצלחה לבין ייאוש, בעקבות החזרה של האורחים הבלתי רצויים, תלוי לא מעט ברמת הניקיון של הבית. התפיסה כי יש לנקות את חומרי ההדברה לאחר הריסוס היא שגויה, שכן החומרים בהם משתמשים להדברה נכון להיום הם חומרי עם רמת רעילות נמוכה. כל עוד לא מדובר בחומר מסוג זרחן אורגני שנאסר לשימוש, ובחומר מסוג פוספין, חומר רעיל מאוד שאינו מיועד להדברה ביתית, אתם יכולים להיות רגועים.

ניקיון לפני או אחרי הדברה?
ניקיון לפני או אחרי הדברה?
המדריך השלם לניקוי חלונות
המדריך השלם לניקוי חלונות
מתי כדאי להזמין חברת ניקיון?
מתי כדאי להזמין חברת ניקיון?
ניקיון לפני כניסה לדירה
ניקיון לפני כניסה לדירה


זקוקים לניקיון? ניקיון

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X