צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  פיצוץ בדוד – מה עושים?
 

פיצוץ בדוד – מה עושים?

פיצוץ בדוד זה מחזה לא נעים, אבל מעבר לכך כמות המים שיוצאת ממנו עשויה לגרום לנזקים כבדים. אם הדוד שלכם התפוצץ הזמינו טכנאי דוודים מקצועי כדי למנוע נזקים משמעותיים.
מאת: ארז פולק    פורסם: 20/09/2018 17:38:15
עוד בכתבה:

פיצוץ בדוד שמקובע היטב לגג איננו מסוכן, ותרחישי אימים כמו דוד שעף מהגג כמעט ולא מתרחשים בימינו, אך הנזקים שעשויים להיגרם לשכבת האיטום של הגג ולצנרת הבית היא משמעותית ויכולה להגיע לסכומים גדולים – ולכן מומלץ להזמין טכנאי דודי שמש כמה שיותר מהר.


את הפיצוץ אתם תזהו כאדים שיוצאים מגוף הדוד או מצינורות הדוד. פיצוץ בדוד מתרחש בדרך כלל בעקבות מגע בין צנרת המים לאלמנט חשמלי, לעיתים בעקבות תרמוסטט תקול שלא עוצר את התחממות המים, ולעיתים הפיצוץ מתרחש עקב סתימה בצנרת הדוד שגורמת להפרש לחצים ולעליית טמפרטורה על לכדי מה שנקרא 'פיצוץ'.


מה לעשות עד שמגיע טכנאי הדוודים?

נתקו את זרם המים הראשי – כדי למנוע את המשך זרימת המים לדוד, מה שעשוי לגרום לנזק משני יקר מאוד לשכבת האיטום בגג, וגם כדי למנוע חשבון מים מנופח, סגרו את ברז המים הראשי.

 

הזמינו טכנאי דוודים מקצועי – חשוב להזמין את טכנאי הדוודים כמה שיותר מהר, כך שהטיפול בפיצוץ יצמצם את הנזק עד כמה שניתן.

 

בדקו את פוליסת ביטוח הדירה – החל משנת – 2017, חברות הביטוח חויבו לאפשר רכישת ביטוח דירה שכוללת כיסוי נזקי צנרת ודודים. במידה ורכשתם או שדרגתם את ביטוח הדירה שלכם, ובמידה ורכשתם דירה אחרי שנת – 2017 ולקחתם משכנתא, יש סיכוי שאתם מבוטחים.
כך טכנאי דוודים מקצועי יתקן את הדוד

פיצוץ בדוד מתייחס לשני מקרים: פיצוץ בצנרת הדוד או פיצוץ בגוף הדוד. בדרך כלל הפיצוץ מלווה בכמות מים גדולה שיוצאת מגוף הדוד או מהצינורות ונאגרת בגג, מצב שעשוי לפגוע בשכבת האיטום ולגרום לנזקים כבדים.

 

פיצוץ בצנרת הדוד - תפקידו של הצינור הוא להזרים את המים החמים שחוזרים מקולט השמש אל המכל של הדוד. במידה והפיצוץ הוא בצנרת הדוד, הנזק הוא בר תיקון – שכן הצנרת זולה יחסית.

 

פיצוץ בגוף הדוד – סביר להניח שפיצוץ במיכל עצמו יאלץ אתכם לרכוש דוד חדש, שכן עלות התיקון היא יקרה וברוב המקרים לא משתלמת וגם לא כל כך אפשרית.


כך תמנעו פיצוץ נוסף בדוד

התקינו שסתום פורק לחץ - תפקידו של השסתום הוא לשחרר לחץ עודף על מנת שהדוד לא יתפוצץ. שסתום הביטחון פורק את הלחץ שמצטבר בדוד באופן יזום על מספר שעות. במידה והשסתום נוזל, או שהוא ממשיך להוציא מים בצורה קבועה ללא כל סיבה, כמות המים החמים בדוד תצטמצם בצורה משמעותית ותצטרכו להזמין טכנאי דודי שמש שיחליף אותו.

 

התקינו צינור נחושת או PEX  בין הדוד לקולט - אחד הגורמים הנפוצים לפיצוץ בצינור הוא דווקא לא הצינור עצמו, אלא סתימת אבנית בקולט השמש. כשהקולט סתום, נוצר לחץ בעקבות המים החמים שמחפשים מקום להתפרץ. הקיטור שמשתחרר מתמקד באזור הכי חלש של הצינור ומפוצץ אותו. לפני שהטכנאי מחליף את הצינור, עליו לוודא שאין סתימה בקולט. בנוסף, טכנאי דוודים מקצועי יתקין לכם צינור נחושת או צינור PEX, העומדים בתו התקן הישראלי ועמידים בפני חום.

 

הזמינו טכנאי דוודים לטיפול תקופתי - טיפול תחזוקה אחת לשלוש שנים ישמור על הדוד וימנע תקלות. הטיפול כולל ניקוי קולטים, הסרת אבנית ובדיקת יציבות של הדוד בגג. מומלץ לבצע את הטיפול התקופתי בסתיו, על מנת להימנע מתקלות במהלך החורף. לצד חיזוק הדוד והקולטים, טכנאי הדוודים יבדוק את מצב התרמוסטט – שתפקידו למנוע מהדוד להגיע לטמפ' גבוהות מדי ולהתפוצץ.

קצר בדוד: המדריך המלא לתפעול
קצר בדוד: המדריך המלא לתפעול
מה קורה שמשאירים דוד חשמלי פועל הרבה זמן?
מה קורה שמשאירים דוד חשמלי פועל הרבה זמן?
אל תסמכו על אחרים: מבטחים את הדוד והקולטים
אל תסמכו על אחרים: מבטחים את הדוד והקולטים
תחזוקת דודי שמש: חשוב גם בקיץ
תחזוקת דודי שמש: חשוב גם בקיץ


זקוקים לדודי שמש? דודי שמש

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X