צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  חברת ניהול או אחזקת מבנים?
 

חברת ניהול או אחזקת מבנים?

מהו הפתרון הנכון בשבילכם: חברת ניהול? ניהול ואחזקה? או אולי חברת אחזקת מבנים? ומה בכלל ההבדל בין כל הנ"ל? תנו לנו לעשות לכם סדר בחיים ובחצר
מאת:     עודכן: 22/05/2018 10:35:50
עוד בכתבה:

לעיתים קרובות אנחנו נשאלים על-ידי גולשי האתר (ובמיוחד גולשי בלוג המקצוענים) האם אנחנו חושבים שכדאי להם לשכור שירותים של חברת ניהול, או אחזקה, או אחזקת מבנים וכו'.
 

לעיתים לא פחות מזומנות, אנחנו נשאלים מהו בעצם ההבדל בין כל הנ"ל – מהן חברות ניהול ואחזקה, ומה ההבדל בינן לבין חברות ניהול או סתם חברות שמציעות שירותי ניקיון. ובכן, המאמר הזה נועד לעשות קצת סדר בבלאגן.


התשובה הפשוטה היא: הכל אותו הדבר. התשובה הפחות פשוטה היא שחברות שונות בתחום מציעות שירותים שונים. חברת ניקיון, אחזקה או ניהול – זה לא משנה איך היא מגדירה את עצמה; משנה מה היא יודעת לעשות וכיצד, וכמובן: מה כתוב בחוזה ההתקשרות.
 

"חברות ניהול" הן, בסופו של דבר, חברות שמחליפות את ועד הבית, "נציגות הדיירים" כפי שקורא לה החוק. הן מבצעות את הגבייה של מיסי הוועד ואחראיות על תחזוקת הבניין, אם בעצמן או באמצעות קבלני משנה.


אחזקת מבנה: עניין של עלות

אלו שקוראות לעצמן "חברות ניהול ואחזקה" או "חברת ניהול ואחזקת מבנים" הן חברות המשתייכות לאחד משני סוגים: חברות ניהול גדולות, וחברות ניהול קטנות שרוצות להישמע גדולות.
 

חלק מהחברות שמציעות שירותי אחזקה מעסיקות לשם מאות עובדי שטח, בעבודות ניקיון, גינון, גיזום, תיקונים קטנים, חשמלאות, טכנאות בסיסית, צבע, מנהלה, גבייה וכו'. אבל הרי כל אחד יכול לקרוא לעצמו באיזה שם שהוא רוצה – יש חברות שמציעות שירותי אחזקה שכוללים רק חלק מהחבילה, תמורת פחות כסף כמובן.
 

אלו וגם אלו יכולות להיות חברות לגיטימיות שמציעות שירותים שיש להם ביקוש ויש בהם חשיבות. פשוט, כדאי שתדעו על מה בדיוק אתם משלמים.


ניהול ואחזקה: יתרונות וחסרונות

בשוק הארגוני-מוסדי אאוטסורסינג של עבודות האחזקה הוא הכרח בל יגונה. אבל גם מגזר משקי הבית מגלה עניין גדל והולך ב"הפרטת" המוסד הוותיק הזה, ועד הבית. זהו מהסוגים הפחות שנויים במחלוקת של ההפרטה.
 

היתרון הגדול של שימוש בשירותי חברות ניהול ואחזקה הוא החיסכון בכאב ראש, מריבות דיירים ועיכוב בביצוע תיקונים. החיסרון הברור היא העלות הגבוה יותר ב-50 אחוז לפחות.
 

חיסרון פחות מוכר: כשהכל מתנהל כשורה עם חברת הניהול זה אומר פחות כאבי ראש. כשיש בעיות עם חברת הניהול – זה כבר כאב ראש גדול. תוכלו לקרוא על כך עוד בבלוג המקצוענים בפוסט החשמל נותק בגלל חוב של חברת אחזקה.
 

ניהול ואחזקת מבנים: זה משתלם?
ניהול ואחזקת מבנים: זה משתלם?
איך להתנהל מול חברת האחזקה?
איך להתנהל מול חברת האחזקה?
עובדים בשבילכם או עליכם? חברות ניהול ואחזקה
עובדים בשבילכם או עליכם? חברות ניהול ואחזקה
חברת ניקיון או אחזקה?
חברת ניקיון או אחזקה?


זקוקים לחברות ניהול ואחזקה? חברות ניהול ואחזקה

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X