צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  שדרוג מחשב: השדרוגים העיקריים
 
מאמר טכנאי מחשבים  

שדרוג מחשב: השדרוגים העיקריים

איך משדרגים, למה אפשר לשדרג ומה צריך לבדוק? לא נוכל לענות על כל השאלות אבל המאמר הזה ייתן לכם כמה קצוות חוט ויעזור לכם עם טיפים חיוניים וקישורים חשובים
מאת:

שדרוג מחשב: השדרוגים העיקרייםבחלק הראשון של הכתבה (שדרוגים ללא טכנאי מחשבים) הצגנו טיעונים בעד ונגד שדרוג עצמאי. הפעם נתייחס באופן ספציפי לרכיבים מסוימים, וניתן כמה הערות וטיפים.
 

אי אפשר להתייחס להכל, כאמור, אבל ברשימה שלפניכם תמצאו את ראשי הפרקים של סוגי השדרוגים, עם הערות ודגשים לקראת ביצוע מוצלח, בשאיפה.
 

החלפת לוח אם. מדובר בשדרוג מורכב שכדאיותו מוטלת בספק משום שהוא דורש פירוק של כל הרכיבים והחזרתם – ממש בנייה של המחשב מחדש. החלפת לוח-אם היא מסוג הדברים שלא כדאי לעשות לבד אם אין לכם ניסיון בזה.
 

שימו לב שלמרות שמערכת ההפעלה צפויה להמשיך לפעול ואף עשויה לזהות את הלוח ולהתקין דרייברים בעצמה (בעיקר אם מדובר ב-Windows 7 ולא ב-XP, למשל), רוב הסיכויים שתצטרכו להתקין אותה מחדש. אך כאמור – זה לא החלק הכי קשה בעבודה.
 

הוספה / הרחבת זיכרון. מדובר בפעולת השדרוג הכי פשוטה, אם כי גם בביצוע שלה אפשר ליפול (למשל, להתקין רכיב לא נכון או לתקוע את הרכיב בצורה לא טובה, מה שלעיתים מסתיים בנזק לתושבת שדורש החלפת לוח אם).
 

בדרך-כלל תגלו שעדיף לכם להסיר את הרכיב או הרכיבים הקיימים ולהתקין חדשים בנפח הרצוי. זה לא יהיה משמעותי מבחינת המחיר ויאפשר לכם ליהנות מהמהירות הגבוהה יותר של הרכיבים החדשים. כדי לחסוך טעויות ותקלות, מומלץ לפרק אחד מהרכיבים המותקנים ולקחת אתכם לחנות ולהשתמש בתוכנה כמו CPU-Z או PC Wizard לזיהוי חד-משמעי של הלוח כדי לדעת במה הוא תומך.

 

החלפת מאוורר למעבד. זוהי לא אחת מפעולות השדרוג המורכבות ביותר, אבל שימו לב שאתם רוכשים את המאוורר המתאים לדגם הספציפי של המעבד שלכם (כדאי להביא את הקיים), והשתדלו לא להפעיל יותר מדי כוח כשאתם מפרקים את המעבד הישן ומרכיבים חדש.
 

כמו כן, מומלץ מאד להתקין תוכנה כמו CoreTemp או SpeedFan ולעקוב אחרי התקנת המאוורר החדש כדי לראות שהכל עובד כמו שצריך ואתם לא שורפים לעצמכם את המעבד ו/או הלוח.

 

החלפת מעבד. שדרוג דומה מאד להחלפת מאוורר מבחינת המורכבות שלו, להוציא העובדה שנדרש מכם גם לשלוף את המעבד מהתושבת שלו, ואחרי תקופה ארוכה שהיה שם זה לא תמיד טריוויאלי.

 

עם רוב הלוחות והמעבדים של השנים האחרונות זה נעשה באמצעות הרמת ידית זעירה, משימה שנראית פשוטה אך עלולה להתגלות כמפרכת. לפחות את המעבד החדש תתקינו כשהמאוורר כבר עליו.
 

החלפת ספק-כוח. פירוק הספק הישן והתקנת ספק חדש היא לא משימה מורכבת מדי. מכיוון שישנם כמה גדלים סטנדרטיים וכמה פורמטים של חיבור ללוח, כדאי לפרק את הספק הישן ולקחת אתכם לסוחר החומרה. מומלץ לנהוג בזהירות מופלגת, כי התחשמלות מספק יכולה להרוג – זו לא בדיחה.
 

החלפה / התקנה של כרטיס מסך. פירוק של כרטיס מסך ישן והתקנה של חדש הוא לא משימה מסובכת מדי, בעיקר אם כבר התקנתם כרטיסים במחשב בעבר. באופן רגיל המחשב אמור לזהות את הכרטיס אוטומטית ולהפעיל דרייבר גנרי, ולאחר מכן תוכלו לבצע התקנה של הדרייבר הייעודי של היצרן.
 

אם עד להתקנת הכרטיס הגרפי החדש השתמשתם במאיץ מובנה בלוח (IGP), בדרך-כלל יידרש שינוי הגדרות ב-CMOS Setup וכדאי לפנות לתיעוד שלו כדי לזהות מה ואיך.

 
מאמרים נוספים בנושא טכנאי מחשבים:

שדרוגים ללא טכנאי מחשבים
המחשב כבה מעצמו, מה עושים?
טכנאי מחשבים, תקשורת מחשבים ותכנון מראש
טכנאי מחשבים DIY: רעשי מאווררים
טכנאי מחשבים DIY: מחשב מרעיש
תיקון מחשב: שלא יעבדו עליכם
הכל על תיקון תקלות במחשב
צריכים טכנאי מחשבים? טכנאי מחשבים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X