צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  המקרר שלכם: כך תשמרו עליו
 

המקרר שלכם: כך תשמרו עליו

מקרר מאיכות טובה שמקבל טיפול נאות, יכול לשרת אתכם שנים רבות בלי תקלות. איך עושים את זה? עם טיפול נכון ותחזוקה שוטפת
מאת:     עודכן: 22/05/2018 10:51:33
עוד בכתבה:

בניגוד לאמונה הרווחת הגורסת כי מוצרי האלקטרוניקה של ימינו  אינם נבנים כדי לשרוד, מכשירים ביתיים שימושיים כמו המקרר יכולים לשרת אותנו למשך שנים רבות. כל מה שנדרש הוא לדעת איך להשתמש בהם נכון ולהיות ערים לנורות האזהרה לפני שמשהו מתקלקל.


אם אתם רוצים להאריך את חיי המקרר שלכם ולשמור עליו מתפקד, לא צריך יותר מאשר ללמוד כמה הרגלים טובים ולהקפיד עליהם.

 


טיפול חיצוני

איטום טוב של המקרר חשוב לא רק לצורך שמירה על הטמפרטורה הפנימית שלו, אלא גם כדי לחסוך באנרגיה. מקרר שאיננו אטום בצורה אופטימלית "מתאמץ" יותר כדי לקרר ומבזבז חשמל. לכן, גם אם צריך להזמין טכנאי מקררים ולשלם לו על תיקון האיטום, ההוצאה צפויה להחזיר את עצמו בחסכון המצטבר בחשבון החשמל.
 
מאותה סיבה, חשוב גם לא להשאיר את דלת המקרר פתוחה במשך זמן ממושך. כדי לשפר את האיטום ולשמור על גומיות האיטום בדלתות המקרר, אפשר למרוח אותן מדי כמה שבועות בשכבה דקה של וזלין.
 
כדי למנוע אצירה של חום בסביבת המקרר, שתפגע באיכות פעולתו ותזיק לחלקים החשמליים שלו, יש להציב את המקרר במרחק של 15 ס"מ לפחות מהקירות המקיפים אותו.
 
את המעבה (רשת הצינורות בחלק באחורי של המקרר או תחתית המקרר, שמשחררת חום) חשוב לנקות בקביעות עם סמרטוט או מטלית. את המאוורר של המעבה ניתן לנקות באמצעות מברשת או שואב אבק. את הניקוי יש לבצע אחת לחודש לפחות. 
 
את גוף המקרר יש לנקות באמצעות חומר ניקוי עדין: תרסיס ייעודי, סבון כלים או חומר ניקוי  מדולל בהרבה מים. אפשר להשתמש במטלית לניקוי כלים עדינה שלא תשרוט את הצבע. 

טיפול פנימי

ברוב המקררים יש מד טמפרטורה מובנה ויש לשים לב שהטמפרטורה מכוונת  על כ-4 מעלות צלסיוס. אם במקרר שלכם אין מד כזה ניתן לרכוש אחד בכמה עשרות ש"ח.
 
כדי לשמור על טריות המצרכים ולמנוע ריחות לא נעימים, יש לאחסן מזון במקרר בתוך כלי פלסטיק אטומים  או שקיות ניילון. בכל מקרה, כדאי להשתמש במגבות נייר כדי לחצוץ בין הפלסטיק לבין מזון יבש. מזון לח, כמו תבשילים, כדאי לאחסן בכלי זכוכית. בין הכלים המונחים זה לצד זה מומלץ להשאיר רווח, כדי לאפשר מעבר חופשי של אוויר קר.
 
תרופת סבתא לריח רע במקרר: לחצות תפוח אדמה חי ולהניח חצי במקרר, כפי שהוא. את החצי השני כדאי לשמור בשקית פלסטיק ולהחליף אחת לשבוע. שיטה נוספת: להניח במקרר צלוחית עם חצי כוס סודה לשתייה.
 
את המקרר מומלץ לנקות כשהוא מנותק מהחשמל ואחרי שהוצאתם את מוצרי המזון. ניתן להשתמש בחומרי ניקוי ייעודיים, אבל גם בסבון כלים פשוט. את החלקים הניתנים לפירוק כדאי להוציא ולנקות בכיור או באמבטיה, בנוחות. חלקים מלוכלכים במיוחד אפשר לנקות באמצעות סבון כלים מעורב במעט אבקת סודה לשתייה, או באקונומיקה מדוללת במים.
 
יש להימנע משימוש בחומרים לניקוי חלונות ומחומרי ניקוי חריפים, שעלולים להיות מסוכנים גם למקרר וגם לבריאות.
 

ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 
תיקון מקררים - כיצד לאתר טכנאים מומלצים?
תיקון מקררים - כיצד לאתר טכנאים מומלצים?
המקרר מקצר? כך תפעלו
המקרר מקצר? כך תפעלו
המקרר לא מקרר? כך תפעלו!
המקרר לא מקרר? כך תפעלו!
7 טיפים לתחזוקת המקרר
7 טיפים לתחזוקת המקרר


זקוקים לטכנאי מקררים? טכנאי מקררים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X