צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  8 דרכים לחסוך חשמל בחורף
 

8 דרכים לחסוך חשמל בחורף

חממו נכון, התלבשו טוב, כבסו ויבשו בחכמה, שתו חם והקפידו על איטום הדירה. 8 טיפים לחיסכון בחשמל בחודשי החורף – זה פשוט וזה עובד
מאת:     עודכן: 25/11/2018 10:18:23
עוד בכתבה:

בשיא החורף, בשנים מסוימות יותר מאשר בשיא הקיץ, צריכת החשמל הביתית שוברת שיאים. הנזק נגרם לא רק לסביבה, אלא גם לכיס, ולכן כדאי לנצל כל הזדמנות שנקרית בדרכנו לחסוך בחשמל.


משפחה ישראלית ממוצעת מוציאה בין 282 ל-437 ש"ח לחודש, על חשמל. כיצד ניתן לקצץ בהוצאות הללו, מבלי לקפוא בבית?


חימום הבית: עדיף עם מזגן

מבין האפשרויות הנפוצות לחימום הבית או הדירה, ובמיוחד בין אלו שמבוססות על אנרגיה חשמלית, מזגן הוא הפתרון החסכוני והמשתלם ביותר.
התלבשו היטב

גרביים חמות וכובע צמר, עשויים לצמצם את בריחת החום מגופכם ב-30 אחוזים ויותר.  אז לא חייבים לוותר על החימום, אבל בשיא הקרה כדאי גם להתלבש היטב – לא צריך להטיל על אמצעי החימום את כל העבודה.


הקפידו על איטום

חלונות שאינם אטומים היטב, גורמים לבריחת חום, לא יאפשרו לכם להתחמם כראוי וגם יגרמו למזגן (או כל אמצעי חימום אחר בו אתם משתמשים) לבזבז הרבה אנרגיה מיותרת על המאמץ לחמם. 


הקפידו על איטום החלונות
הקפידו על איטום החלונות

שתו חם, ועשו את זה חכם

שתייה חמה מעלה את טמפרטורות הגוף ונחשבת בריאה באופן כללי. שתו יותר שתייה חמה ותזדקקו לפחות סיוע מתנורים ומזגנים. דאגו לחמם את המים בקומקום או בסיר על הכיריים - קומקום חשמלי הוא אחד המכשירים הכי פחות יעילים אנרגטית וצורך המון חשמל.

 

מה אכפת לכם לחכות עוד כמה דקות לרתיחת המים? אם יש לכם קומקום "שורק" מפעם, זה הזמן להחזיר אותו לחיים. אם בכל זאת אתם משתמשים בקומקום חשמלי, הקפידו לתחזק אותו (למשל, לנקות אבנית) וחממו תמיד רק את כמות המים הדרושה.


נשרפה נורה? החליפו בנורה חסכונית

כדאי להחליף את הנורות בבית לנורות פלואורסנטיות חסכוניות, או נורות הלוגן. שימו לב שהיום ישנן נורות חסכוניות עם אור בגוון חם יותר. החיסכון: כ-70 אחוזים מצריכת החשמל.


הזמינו טכנאי דוודים

בקשו ממנו שיבדוק את תקינות התרמוסטט, ואם אתם מאלה שלא סובלים יותר מדי מקור (או גרים באזור חם יחסית), הציעו לו לנצל את ההזדמנות ולכוון את הטמפרטורה ל-60 מעלות במקום ל-70 שהיא ברירת המחדל המקובלת.

ההבדל בצריכת החשמל יכול להגיע ליותר מ-30 אחוז (!). תמצאו פרטים של טכנאים תחת הסיווג דודי שמש.כוונו את התרמוסטט של המקרר

אם במהלך הקיץ המקרר שלכם כוון לקירור מקסימלי, הרי שבחורף אפשר לכוון אותו לעוצמת קירור נמוכה יותר כי טמפרטורת הסביבה הרבה יותר נמוכה.


כבסו נכון, יבשו נכון

גם בקיץ, כביסה בהרתחה דורשת הרבה אנרגיה לחימום המים ל-90 מעלות. על אחת כמה וכמה בחורף. כשניתן, כבסו בבוקר, כשטמפרטורת הסביבה הגבוהה יותר מצריכה את גוף החימום של מכונת הכביסה לפחות מאמץ.
 

במקרים רבים אפשר לוותר על הרתחה, ולכבס ב-60 ואפילו ב-40 מעלות, אם מייבשים בשמש במקום במייבש הכביסה. קירוי לחבלי הכביסה יכול להגן על הבגדים שלכם מהגשם, אבל פרקטית – ברוב ימי החורף בישראל ממילא לא יורד גשם.

כמו כן, כדאי להוסיף מעט חומץ לכביסה – הוא גם יחטא וירכך את הכביסה וגם ינקה את גוף החימום.

תכנית חשמל בשיפוץ: המדריך המלא
תכנית חשמל בשיפוץ: המדריך המלא
בטיחות בחשמל: כך תכינו את הבית לחורף
בטיחות בחשמל: כך תכינו את הבית לחורף
הגדלת הספק ומעבר לתלת פאזי: המדריך המלא
הגדלת הספק ומעבר לתלת פאזי: המדריך המלא
זיהוי תקלות חשמל במכשירים: המדריך המלא
זיהוי תקלות חשמל במכשירים: המדריך המלא


זקוקים לחשמלאים? חשמלאים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X