צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
בעלי מקצוע   >  מנעולן  >  מאמרים בנושא מנעולן  >  מניעת פריצות לבית- על מה חשוב להקפיד?
 

מניעת פריצות לבית- על מה חשוב להקפיד?

נתוני הפשיעה בישראל מבהילים. בשנים האחרונות הרשויות מדווחות על יותר מ- 26,000 פריצות לבתי מגורים בשנה. אין סיבה להניח כי השנה המצב ישתנה לטובה. איך ניתן להתגונן מפני פריצה לבית? מה חשוב לדעת ולזכור?
מאת:     עודכן: 21/01/2014 13:03:27
מנעולנים וותיקים משתפים כי הם מקבלים קריאות במגוון נושאים החל מאנשים שרוצים למגן את הבית על מנת למנוע פריצה, דרך אנשים שננעלו בתוך הבית וצריכים חילוץ ועד להחלפת צילינדר לאחר פריצה או בעת מעבר דירה.

עוד בכתבה:
המנעולן עודד רז מסביר כי בניגוד אולי לדימוי הקיים רוב הפריצות היום מתרחשות באופן שקט. בניגוד לפעם שבאמת שברו את החלון או פרצו בכח את דלת הכניסה היום הפורצים נכנסים בדרך המלך, הדלת הראשית, לאחר שהצליחו לעשות העתק למפתח. רז מסביר כי יש לפורצים יש אינספור שיטות ודרכים להשיג את המפתח, אפילו למספר שניות, ולהספיק ליצור תבנית שממנה ייצרו מפתח תואם.
 
לא צריך טכנולוגיה מתקדמת או זמן רב בשביל שכפול מפתחות. הנחת את הצרור לרגע על הדלפק בכניסה לחדר כושר? הפורץ שם עם חתיכת פלסטלינה מטביע העתק. המפתח מחובר לכרטיס שמשחרר עגלה בסופר? הפורץ עומד לידך וקונה ירקות. 
 
נתונים מתוך הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה אודות פריצות לבתים בישראל
 

איך מונעים פריצה?

כמו בהרבה צרות ובעיות בחיים הדרך הכי טובה ויעילה להתמודדות היא מניעה. איש מקצוע אמין יגיד לכם בכנות שאין דבר כזה  דלת שאי אפשר לפרוץ אבל בהחלט ניתן להקשות את המלאכה, ולהראות לגנב שפה יהיה לו קשה במיוחד ובקיצור שיתחפף הלאה:
 
צילינדר- החלק המשמעותי במנעול הוא הצילינדר, הטכנולוגיה שנועלת את הדלת על ידי פינים, דיסקיות או שקעים. כשמתקינים אצלכם מנעול חדש וודאו כי זהו צילינדר בקופסתו המקורית, חדש מהיצרן, ולא כזה שנלקח מדלת אחרת.
 
מנעול כספת (עליון)- אמצעי נוסף שיקשה על הפורץ להיכנס אליכם הביתה. פורץ שיזהה שקיימת נעילה כפולה , יחשוב פעמיים האם כדאי לו להשקיע עוד זמן ומאמץ דווקא בדלת ובדירה הזו וסביר להניח שהוא יעדיף לעבור הלאה.
 
מנעול רתק- כשמו כן הוא, מרתק את הדלת למשקוף והופך את החדירה לבית למסורבלת, מרעישה וארוכה יותר. בנוסף זהו מנגנון שניכר לעין ויכול להרחיק עוד בשלב התכנון את הפורץ מהדלת.
 

כמו כן, ניתן לשפר עוד את המיגון באמצעים נוספים - מצלמות אבטחה גלויות עשויות להרתיע את הפורץ וכאלה סמויות המחוברות למוקד יכולות להקפיץ למקום את חברת השמירה ולתפוס אותו על חם וכמובן אמצעים ביומטריים. 

 

Collection of Cutaway Locks and Padlocks

צילום: Dennis van Zuijlekom


מנעול ביומטרי- בעד ונגד

אמצעי מוכר נוסף הוא שימוש במנעול ביומטרי, טביעות אצבע או כרטיסים חכמים. השימוש בטכנולוגיה הזו לא מתאים לכל בית ומשפחה. זהו פתרון טוב להורים לילדים שלא רוצים לשלוח את ילדם לבית הספר עם מפתח מחשש שיגנב או שפשוט יאבד והילד לא יוכל להכנס הביתה לאחר הלימודים.
המפתח תמיד נמצא בקצות אצבעותיכם, כך שגם אי אפשר לשכוח או לשכפל אותו.
 
אבל גם לאבטחה ביומטרית יש חסרונות: ניתן להזין כמות מוגבלת של טביעות אצבעות לקורא וכל הטבעה צריכה להיעשות במספר אופנים וזוויות. כמו כן פתרון זה יהווה מכשול בפני בעלי דירות שמעוניינים להשכיר את הנכס ואם תרצו לצאת לחופשה ותצטרכו עזרה מהשכנה שתשקה את העציצים, היא לא תוכל להכנס.
 
קהל יעד נוסף שלא יוכל להנות מאמצעי זה הם בני הגיל השלישי שכן טביעת האצבע מטשטשת עם השנים. גם המחיר עלול להרתיע את הצרכן הרגיל שכן היא יקרה יותר מכל מנגנון אחר.
By Pearson Scott Foresman [Public domain], via Wikimedia Commons

שמירה על הבית היא גם עניין של התנהגות אחראית

כל האמצעים הטכנולוגיים ומאמצי המיגון עשויים לרדת לטמיון אם לא תנקטו כמה צעדים בסיסיים.  אייל מטיאס, מנעולן ותיק, מפרט: "אני נתקל בפריצות בהם אנשים יצאו רק לחצי שעה למכולת או לאסוף דואר ולא נועלים את הבית. לא מספיק לטרוק את הדלת גם אם זו דלת שכביכול לא ניתן לפתוח מבחוץ, אלו עם הידית המרובעת".
בנוסף, חשוב להקפיד לסגור היטב את חלונות הבית כשיוצאים לעבודה או לכל מקום אחר, הפתגם פירצה קוראת לגנב, מוכיח את נכונותו פעם אחר פעם. במקרה שעוזבים את הבית למספר ימים כדאי לבקש משכן לאסוף את הדואר, כך שחורשי רעה לא ידעו ששגרת הבית השתנתה ואם יש שכן או חבר שעליו אתם סומכים במיוחד אפילו לבקש ממנו להכנס לביתכם, ידליק אורות, יצפה מעט בטלוויזיה וישמיע מוזיקה, על מנת לדמות שגרה של דירה שגרים בה.

ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 

איך מונעים את הפריצה הבאה לבית שלכם

לקחים מסיפורי מנעולנים: מה לעשות כשהדלת נטרקת?

סיפור קצר על דלת סגורה

מנעולנים: איפה הוא המפתח ללבם


זקוקים למנעולן? מנעולן

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X