צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
בעלי מקצוע   >  מסגריות  >  מאמרים בנושא מסגריות  >  מה חשוב לדעת לפני שמתקינים סורגים
 

מה חשוב לדעת לפני שמתקינים סורגים

מה זה תקן 1635, על מה חשוב להקפיד לפני שמחליטים להתקין ואיך בוחרים את הסורג המתאים לכם
מאת:     עודכן: 02/08/2017 10:26:43

בבואנו להתקין סורגים בבית יש להתחשב במטרת הסורג ובמספר אלמנטים נוספים על מנת שישיג את מטרתו וישרת אותנו שנים ארוכות. כל מה שחשוב לדעת על גדר הבטחון הפרטית שלכם.


עוד בכתבה:

התקנת סורגים אמורה להיות רכישה חד פעמית עם מעט תחזוקה, לכן חשובה הבדיקה הראשונית וההתאמה לצרכים האישיים שלנו.  


נפילה ופריצה

קיימים שני סוגים סורגים בשוק המשמשים למטרות שונות. הסוג הראשון וככל הנראה דווקא הנפוץ יותר משמש להגנה מפני נפילות ונקרא גם סורגי בטיחות או סורגים לילדים. סוג זה מסיבי פחות מאשר סורג נגד פריצה ובעת הצורך אף ניתן לשנעו לדירה חדשה. 
 

תו תקן

מכון התקנים הישראלי קבע תו תקן לסורגים (ת"י 1635) אולם זהו תקן לא רשמי ולא מחייב. התקן מפרט, בין היתר, כי הרווחים בין המוטות האנכיים או כל חלל אחר בסורג לא יעלו על 10 ס"מ, ומנגד קיימים סעיפים המפרטים את חוזק החומר הנדרש ומהו העומס המינימאלי שהוא צריך לשאת. הבעיה בתקן הישראלי לעומת תקנים אחרים בעולם שהוא אינו מפריד בין סורג בטיחות לסורג מיגון (נגד פריצה) וכך אין בעצם מוצרים בשוק העומדים בתקן המעין משולב. פה מתעוררת ביתר עוז שאלת מטרת הסורג, והתאמת העבודה לדרישות שלכם. אם יש לכם ילדים בבית כדאי לכם לשים לב לפעילותו של  ארגון "בטרם", ארגון שהוקם על מנת לספק סביבה בטוחה יותר עבור ילדי ישראל. הארגון מפרסם המלצות על תקני בטיחות קיימים תוך התייחסות ספציפית לשימושים של ילדים במתקנים אלו. 


חוזק

לאחר שהבנתם איזה סוג סורג עליכם להתקין וכי התקן הישראלי הקיים לאו דווקא ישרת אתכם בבחירה, מה עליכם לבדוק ולדרוש מבעל המקצוע?
 
על הסורגים להיות עשויים מפלדה כשעובי המוט הוא המבדיל בין סורג בטיחות למיגון. בגדר בטיחות נהוג להסתפק בעובי של 4.5 מ"מ למוט לעומת אפילו 14 מ"מ בסורגי המיגון.
 
דבר נוסף שמשפיע על חוזק הסורגים שלכם הוא אופן הריתוך ביניהם והחיבור לקיר. לעין לא מנוסה יתכן שיהיה קשה להבחין בריתוך לא מקצועי אולם אם אתם מאתרים סדקים או חיבור 'לא נקי' בין הסורגים זוהי בהחלט נורת אזהרה.
 

לבסוף יש לחבר את הסורגים לקיר, ושוב ישנו הבדל בין שני הסוגים. את סורגי הבטיחות מקבעים באמצעים קלים יחסית (ברגים ודיבלים) לתוך הקיר, אך זהו קיבוע יציב וחזק. את סורגי המיגון מקבעים באופן מסיבי יותר על ידי קדיחה והברגה לקיר החיצוני של הבניין. 

 


חלודה וצבע

יש לזכור כי בעצם הסורגים חשופים כל הזמן לפגעי מזג האוויר, בין אם זה גשם סוחף בחורף או שמש קופחת בקיץ. פגיעות מזג האוויר עלולה להביא ליצירת חלודה והחלשת המתכת. על מנת להימנע ממצבים אלו יש לדרוש מהמסגר התקנת סורגים שעברו תהליך גלוון, תהליך של ציפוי הברזל באבץ שיכול להתבצע בשיטה קרה או חמה (היותר יעילה ומקובלת), מה שמונע לאחר מכן את התחמצנות הברזל.
 

לאחר גלוון הסורגים כדאי לצבוע אותם בצבע אפוקסי איכותי שיהווה עוד שכבת מגן וכמובן גם יתרום לאסתטיקה של העבודה.

 


ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 

פריצת דלתות: לפעמים אין ברירה

שמרו על ילדיכם - מדריך בטיחות לבית

סרט רע. את מי תפסו מצלמות האבטחה?

איך מונעים את הפריצה הבאה לבית שלכם


זקוקים למסגריות? מסגריות

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X