צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  סדר בגז: על מה אחראית החברה ועל מה הצרכן
 

סדר בגז: על מה אחראית החברה ועל מה הצרכן

לא תמיד ברור מה התקנות והחוקים של העיסוק בגז הביתי. מי אחראי לטפל בדליפה מהבלון ומי בדליפה בתוך הבית? אילו שירותים אנחנו זכאים לקבל מהספק ועל מה נצטרך לשלם עוד מכיסנו לטכנאי. עושים סדר
מאת:     עודכן: 22/05/2018 10:02:12
עוד בכתבה:

2 מליון בתי אב ועסקים צורכים גז בישראל, אם באמצעות מרכזיות או מתקני גז נפרדים. על כל אלו יש כ-1,300 טכנאים בדרגות הסמכה שונות, ונכון לינואר 2015 יש כ-28 ספקי גז מורשים שדרכם ניתן לחבר את הבית למערכת גז.


יחד עם זאת יש לא מעט ספקי גז 'חאפרים' שמפתים צרכנים באמצעות מחירים זולים במיוחד או הקלה בתנאי ההתקנה, הסכנה ברורה ומיידית. בכל מקרה, כדאי לדעת על מה אחראי הספק ובאילו מצבים כדאי לקרוא לבעל מקצוע מוסמך באופן פרטי.


אחריות הספק

התקנת מערכת הגז הביתית צריכה להיעשות על ידי הספק בהתאם לתקן 158. לפי התקן יש להקפיד על כך שבלוני הגז יימצאו מחוץ למבנה, הולכת הגז תהיה באמצעות כבלי נחושת המתאים לכך והתקנת נקודת הגז בדירה באופן בטיחותי, כחצי מטר לכל הפחות מנקודת חשמל והימצאות ברז הגז באופן נגיש כך שניתן יהיה לסוגרו בקלות.

 

ספק הגז מחויב לבדוק את מתקן הגז שלכם טרם האספקה והחיבור, לתקן אותו באם נמצאו תקלות וכך לבצע טיפולי אחזקה ובדיקה תקופתית (כל חמש שנים).

 

יחד עם זאת במקרה של שיפוץ המטבח או הבניין שגרם לליקויים במערכת מי שייאלץ לשאת בעלות התיקון הוא הצרכן..

 

מה עושים במקרה של דליפה? גם במקרה של חשש לדליפה אחראי הספק לתקן את התקלה אולם במצבים אלו אין להמתין וכדאי להזעיק במקביל גם טכנאי פרטי שלרוב זמין יותר ויגיע במהירות. בחלק מהמקרים תוכלו להתקזז מול חברת הגז על מחיר התיקון לכן כדאי לשמור את הקבלה.

 

 


יש להזמין טכנאי

במקרה של תקלה בחיבורי הצנרת בתוך הבית כדאי להזמין טכנאי באופן פרטי. על אף שחברות הגז מציעות גם תיקונים, אלו אינם כלולים במסגרת המחייבת אותם ועלולים להיות יקרים משמעותית מאשר הזמנה פרטית, בנוסף להמתנה ממושכת. כמו כן בכל הנוגע לתיקוני כיריים יש לפנות לטכנאים שכן חברות הגז לא מטפלות בקריאות כאלו.


לעיתים כדאי להזמין טכנאי לבדיקה תקופתית אחרי שנתיים או שלוש ולא להמתין עד כחמש שנים עד לבדיקת המערכת על ידי חברת הגז.


בנוסף לזמינות הגבוהה של טכנאי גז פרטיים פעמים רבות דווקא המחיר שידרוש טכנאי עבור טיפול בתקלה יהיה זול משמעותית מאשר טכנאי מטעם חברת הגז, לכן כדאי ליצור קשר עם בעל מקצוע מוסמך ולראות האם משתלם יותר לבצע את העבודה באופן פרטי.

 


ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 
שוק הגז פרוץ: כיצד נמנע את האסון הבא
שוק הגז פרוץ: כיצד נמנע את האסון הבא
מקצוע העתיד בישראל: טכנאי גז
מקצוע העתיד בישראל: טכנאי גז


זקוקים לגז שירות ותיקונים? גז שירות ותיקונים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X