צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  מה עושים כאשר דוד חשמלי נוזל?
 

מה עושים כאשר דוד חשמלי נוזל?

דוד חשמלי שהחל לנזול הוא בעיה לא קטנה, וטיפול לא מיומן בתקלה עלול גם להיות מסוכן מאד. אם תתנהלו נכון, תוכלו לפחות למזער נזקים עד שיגיע טכנאי
מאת:     עודכן: 22/05/2018 10:06:29
עוד בכתבה:
נזילה מדוד החשמל היא תקלה שכיחה יחסית. נזילה קלה אך ממושכת יכולה לגרום נזק רב לרכוש, נזילה פתאומית גדולה, שגורמת להצפה, יכולה לגרום לפציעות ואפילו לסכן חיים.
 

ובכן, כמו כל דבר שמעורבים בו חשמל ומים, דוד חשמלי הוא עסק מסוכן - הכי טוב לא לגעת. בכל אופן, יש כמה דברים שכדאי בכל זאת לעשות לפני שמזמינים טכנאי דוודים (רוב הטכנאים מטפלים בדודי שמש וחשמל כאחד).


להבין את הנזילה

נזילת מים מדוד חשמלי יכולה לנבוע מכמה סיבות אפשריות. נזילה פתאומית בנפח גדול היא בדרך-כלל תוצאה של פיצוץ בדוד עצמו, והיא תימשך כל עוד ימשיכו לזרום מים אל הדוד. אפשרות נוספת היא של פיצוץ בצינור המים הנכנס או היוצא, או בנקודת החיבור של אחד מאלו אל הדוד.
 
הצינורות שמחוברים לדוד החשמלי חשופים לצירוף של גורמים סביבתיים שמאיץ את תהליכי הקורוזיה: רטיבות, חום, אוויר. מכיוון שהדוד לעיתים קרובות מוסתר בנישה ייעודית או ב"בוידעם", קשה לשים לב לכך שהחלה נזילה, שיכולה עוד להתפתח בהדרגה במשך זמן רב, בטרם תגלו אותה. 
 
הטכנאי יתחיל את הטיפול בבעיה בכך שיזהה את מקור הנזילה, ינטרל אותו ורק אז יתחיל בתיקון. הדבר הראשון והפשוט ביותר שתוכלו לעשות הוא לסגור את ברז המים הראשי של הדירה (ה"שיבר"). הנזילה לא תפסיק מייד, בעיקר לא במקרה של דוד מפוצץ שימשיך לנזול עד שיתרוקן. בכל אופן, סגירת השיבר היא פתרון זמני שיצמצם את בזבוז המים ואת הנזק הסביבתי, עד שהטכנאי יגיע.  
 
 
דוד חשמלי

טיפול בטוח בדוד החשמלי

טכנאי מיומן יתחיל את הטיפול בתקלה בניתוק החשמל לדירה על מנת לשמור על בטיחותו. אם התקלה נובעת מאחד הצינורות אז הטיפול הוא פשוט יחסית וגם זול, יש להחליף את הצנרת הפגומה.
 
במקרים אחרים התקלה נובעת מתקלה בפלאנג' (אוגן) החלק עליו יושבים גוף החימום והתרמוסטט וסוגר כמעין כיפה את הדוד. פעמים רבות זהו החוליה החלשה באיטום הדוד אך גם זוהי תקלה פשוטה יחסית שמחייבת את החלפת הפלאנג' בלבד.
 
המקרה היחיד שיחייב את החלפת הדוד כולו והוצאה משמעותית יותר הוא חור או נקב במיכל. 
 
חשמלאי מתקן מערכות דוד
 

ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 
דוד חשמלי: הדברים שחשוב לדעת עליו
דוד חשמלי: הדברים שחשוב לדעת עליו
למה המים החמים נגמרים מהר?
למה המים החמים נגמרים מהר?


זקוקים לדודי חשמל? דודי חשמל

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X