צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  לתקן או לא לתקן זו השאלה
 

לתקן או לא לתקן זו השאלה

רבים מתלוננים שמכשירי החשמל שפעם החזיקו שנים ארוכות מתקלקלים אחרי תקופת שימוש קצרה. מתי כדאי לקרוא לטכנאי לתיקון ומתי עדיף לקנות חדש
מאת:     עודכן: 02/08/2017 10:27:02
עוד בכתבה:

המזגן מקצר תדיר, מכונת הכביסה מתקשה לתפקד והטלוויזיה מראה בעיקר פסים כחולים וירוקים. תוקף תעודת האחריות עבר חלף לו ואתם נשארים עם הדילמה: להשקיע כמה מאות שקלים בתיקון שישאיר את המכשיר בחיים או לוותר, להשקיע קצת יותר ולרכוש מכשיר חדש יותר (עם תקופת אחריות כמובן).


השיקולים אותם יש להביא בחשבון בעת כוללים את גיל המכשיר, עלות התיקון לעומת עלות מוצר חדש והצפי לכמה זמן 'יחזיק' התיקון. אז מה עושים לגבי כל מכשיר וכל תקלה?


לסל וחסל

ככלל עלות ביקור של טכנאי תתומחר בין 250-180 ₪ לכן אם מכשיר חדש עולה סכום כזה או אפילו מעט יותר, המסקנה ברורה: קונים חדש. לפיכך בכל מה שנוגע לקומקום חשמלי, טוסטר, מיקסר פשוט או מכשירי די וי די יש פשוט למצוא את פח המיחזור למוצרי אלקטרוניקה הקרוב. 

 

טוסטר מקולקל: עדיף לזרוק ולקנות חדש

טוסטר מקולקל: עדיף לזרוק ולקנות חדש


שווה לתקן

שוב, אם ננסה לתת כלל אצבע אז המספר הוא שליש. כל עוד מחיר התיקון הוא כשליש ממחיר המוצר כדאי לבצע תיקון אולם כמובן שלכל כלל יש יוצאים מן הכלל.
 
לרוב תקלות בטלוויזיות עם מסך גדול (42 אינץ' ומעלה) כדאי לתקן. גם את המדיח, כל עוד לא לוח פיקוד אלקטרוני שבק חיים, כדאי לתקן, שכן שאר התיקונים זולים יחסית לעומת עלות המוצר.
 

מזגנים כמעט תמיד כדאי לתקן ורק במקרה של בעיות מנוע או מדחס יש לשקול התקנת מזגן חדש. באופן דומה המקרר נחשב מכשיר חשמלי אמין שלא נוטה להתקלקל ולכן ברוב מוחלט של הפעמים התיקון כדאי שכן לאחריו תוכלו להשתמש במקרר עוד זמן רב. 

 


דילמות דילמות

בתחום הכביסה, מחירי המכונות והמייבשים החדשים יכולים לנוע מ-1,500 ועד למעלה מ -5,000 ₪. לעומת זאת מחירי תיקון התקלות לרוב לא יעלו על 1,000 ₪. שוב נעזר בכלל השליש אבל לעיתים יהיה כדאי להשקיע במכונה טובה בהחלפת גוף חימום ולעיתים אם מדובר במייבש זול שווה יותר להחליפו בחדש.
 
מה לפח, מה לתיקונים? תלוי אם יש אחריות ומה עלות התיקון
מה לפח, מה לתיקונים? תלוי אם יש אחריות ומה עלות התיקון
 

בכל מקרה כדאי להתייעץ עם בעל המקצוע בטלפון לגבי כדאיות התיקון, להסביר לו ככל האפשר את מהות התקלה, להציץ במחירון ולקבל החלטה מושכלת. 

 


ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 
כמה קל להרוס את מכונת הכביסה
כמה קל להרוס את מכונת הכביסה
7 דרכים להרוס מנעול
7 דרכים להרוס מנעול
מייבש כביסה: מדריך לשימוש חכם
מייבש כביסה: מדריך לשימוש חכם
המקרר שלכם: כך תשמרו עליו
המקרר שלכם: כך תשמרו עליו


זקוקים לטכנאי מקררים? טכנאי מקררים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X