צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  גולשים בספיד: איך משפרים את קליטת הרשת הביתית
 

גולשים בספיד: איך משפרים את קליטת הרשת הביתית

הסרט שאתם רואים בצפייה ישירה לא זז, המשחק ברשת נתקע בדיוק כשהגיע הזמן שלכם למהלך או שפשוט כל טעינת עמוד לוקחת דקות ארוכות. מה יכול להיות בעייתי בקליטת הרשת בבית ומה אפשר לעשות על מנת לשפר את הקליטה
מאת:     עודכן: 02/08/2017 10:16:59
עוד בכתבה:

בני השלושים עוד זוכרים את הצליל המזוויע של חיבור המודם, בני העשרים יודעים מה זה לגלוש במהירות של מגהביטים בודדים. כיום חבילות שמאפשרות מהירות של 100-50 מגהביט הן עניין של סטנדרט.


בכל זאת לא תמיד אנחנו יכולים להפיק את המיטב מאותה חבילה בגלל אופן החיבור של הרשת הביתית.


רגע, מה הבעיה?

כאמור הבעיה היא שאם מציבים את הראוטר בחדר השינה הקליטה בסלון לא אפשרית ואם ממקמים אותו במטבח אז אפשר לשכוח מלראות סרט בצפייה ישירה לפני השינה עם הלפטופ במיטה. בתיאוריה, הקליטה ברוב הבתים בישראל היתה אמורה להיות חלקה ורציפה שכן הראוטר אמור לשדר כמה עשרות מטרים ללא בעיה. בפועל כל קיר בדירה או מכשול אחר מוריד את עוצמת האות, כך שגם בבתים סטנדרטים לא תמיד הקליטה איכותית בכל הבית. 

 

הטעינה שלא נגמרת

כשה-wifi לא עובד כמו שצריך, הטעינה לעולם אינה מסתיימת


אלחוטי או כבל

ככלל החיבור הפיזי תמיד יהיה טוב ואמין יותר אולם הוא אינו מאפשר ניידות. כיום בבתים רבים אין מחשב נייח כלל אלא רק מחשבי לוח או מחשבים ניידים. אם בכל זאת יש אצלכם גם מחשב נייח הפתרון היעיל ביותר הוא לשלב בין כבל פיזי לרשת אלחוטית ולהשתמש במחשב הנייח כמעין 'תחנת עבודה' ובשאר הבית לעבוד על החיבור הרשתי. 


מיקום הנתב

את הראוטר חשוב לשים סמוך ככל האפשר למקום בו נעשית רוב הגלישה הביתית, לא סמוך מדי לקיר עבה ובטח לא בתוך מגירה או ארון גם לא כדאי לשים את הראוטר על אדן החלון כך שחלק מהשידור הולך ישר החוצה. כמו כן אם יש לכם טלפון אלחוטי ביתי כדאי להרחיק בינו ובין הנתב כך שהקרינה האלקטרו מגנטית ההדדית לא תפריע לשימוש. בנוסף כדאי לא לשים את הראוטר ליד מתכות ש'בולעות' חלק מהאות.


מיקום הראוטר בממ"ד, גם זה משמש בפועל כחדר העבודה שלכם גם כן אינו מומלץ שכן אתם סופגים בחזרה את אות השידור מקירות הבטון. במקרה כזה ניתן לחצוב בקיר מעבר לכבל רשת או להתאים את הראוטר הביתי ואת מיקום המחשב בממ"ד כך שעם דלת פתוחה ניתן בכל זאת לקלוט אות סביר ולעבוד.


עוד פתרונות

פתרון נוסף שיכול לעבוד, בתלות בדפוסי הגלישה ומקום השימוש העיקרי שלכם ברשת בבית, הוא שימוש באנטנה כיוונית. במקום אנטנת אומני (רגילה) ניתן לכוון את השידור לעבר המקום בו אתם באמת צריכים את השידור. דרך אגב לא חייבים לקנות אנטנה כזו אלא אפשר גם להכין לבד. עטפו את האנטנה במתכת והשאירו פתח בכיוון בו אתם רוצים לשדר.

 


הפתרון המוכר יותר הוא שימוש במגבר שלמעשה קולט את האות ומשדר אותו שוב. את המגבר יש לשים כמובן בטווח קליטה טוב לאות המקור.

 

הסקר שלנו - התשובות שלכם:

 
5 בעיות החומרה שמחסלות לכם את המחשב הביתי
5 בעיות החומרה שמחסלות לכם את המחשב הביתי
חברו הטוב ביותר של האדם
חברו הטוב ביותר של האדם
בשנה הבאה נשמור על המחשב
בשנה הבאה נשמור על המחשב
מחשב לכל ילד – אבל איזה?
מחשב לכל ילד – אבל איזה?


זקוקים לטכנאי מחשבים? טכנאי מחשבים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X