צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
בעלי מקצוע   >  אינסטלטורים  >  מאמרים בנושא אינסטלטורים  >  זה לא חייב להיגמר בפיצוץ
 

זה לא חייב להיגמר בפיצוץ

לא כל סתימה הצנרת היא קריאה השכמה להחלפתה, אבל ישנם מקרים בהם לא נותרת ברירה אחרת - כיצד תוכלו לדעת מתי נדרש טיפול מעמיק?
מאת:     עודכן: 01/08/2017 17:14:55

כמו אהבה, עבודה טובה וההחלטה להפסיק לעשן, כך גם לבעיות בצנרת יש את הזמן המתאים להן, לרוב בערבי חג ממש לפני שהאורחים דופקים בדלת או בדיוק אחרי הוצאה גדולה שלאחריה תכננתם להדק את החגורה. כמובן שבעיות בצנרת אינן תמיד התנכלות של הקארמה ואת רובן ניתן לפתור בקלות יחסית ובהוצאה מינימלית, אך חלקן עשויות להעיד על בעיה רחבה יותר המצריכה טיפול מקיף ואף החלפת צנרת. 


עוד בכתבה:

בנוסף על כך, פעמים רבות שיפוץ בבית יוביל גם להחלפת הצנרת, אך לא תמיד יש צורך בכך וטיפולים נקודתיים או אפילו טיפולים קוסמטיים יוכלו להחזיק מעמד בצורה יפה למספר שנים נוספות. אם כך, איך תזהו את הבעיה מראש, מתי כדאי להחליף את הצנרת כולה ומתי ניתן להסתפק בטיפול נקודתי ומה ניתן לעשות על מנת למנוע תקלות.


נפרדנו כך, הייתה סתימה

 • עובש, נפיחות וקילופים בקיר מעידים בדרך כלל על רטיבות פנימית הנובעת מדליפה של אחד הצינורות, מה שעלול להוביל לפגיעה במערכת החשמל ולהזיק למבנה עצמו.
   
 • דליפה מים נראית לעין או לחילופין - רעש של מים זורמים מאחד הקירות שאינו פוסק ומתגבר.
   
 • פגיעה במרצפות - נזילה בצינורות הנמצאים מתחת למבנה עשויה לחלחל למרצפות ולגרום לשינוי בצבע שלהן, להיסדק ואף לצאת ממקומן עקב הלחץ והרטיבות.
 • המים היוצאים מהברזים עכורים ובעלי טעם רע
   
 • נודף מהקירות ופתחי הניקוז ריח רע

סימנים אלה מעידים לרוב על סדקים או שברים בצנרת הנגרמים כתוצאה מבלאי, חלודה או פגיעה פיזית של שורשי עצים המגיעים אל הצינורות ומפעילים עליהם לחץ או מקיפאון של מים בצינורות העשויים מתכת. במקרים של ריח רע ומים עכורים יתכן ומדובר בריקבון של הצינורות והדבר עלול לסכן את דרי הבית עקב זיהום במים.

 

בעל מקצוע אשר יגיע לביתכם, יוכל לגלות מה מקור הבעיה ואם ניתן לפתור אותה באמצעות טיפול מקומי או שהחלפת צנרת היא הפתרון היחיד העומד על הפרק. בנוסף, אם אתם עומדים בפני שיפוץ, מומלץ מאוד להזמין בעל מקצוע מיומן אשר יבדוק את סוג הצינורות בבית ויחליט האם יש צורך להחליף אותם בחדשים.
 


להחליף או לא להחליף?

אם הצנרת הוחלפה כבר במהלך 15 השנים האחרונות והיא עשויה מ-SP, צנרת העשויה מפלסטיק ובעלת שכבת אלומיניום העמידה בפני אבנית ומונעת קורוזיה. בנוסף, צנרת ה-SP עמידה בפני טמפרטורות קיצוניות של חום וקור והינה בעלת אורך חיים היכול להגיע לעשרות שנים.

 

צנרת זו החלה להיות פופולארית בישראל בשני העשורים האחרונים, קדמה לה צנרת הברזל שהינה רגישה בהרבה לתנאים חיצוניים, פגיעות וחלודה. במידה והצנרת הותקנה בשנים האחרונות ודואגים לשמור עליה ולמנוע סתימות, לעיתים רבות תיקון נקודתי יפתור את הבעיה וישמור על שקט תעשייתי למשך כמה שנים.

 

במקרים בהם עורכים שיפוץ והצנרת בבית עשויה מברזל, כמעט חובה להחליף אותה, מכיוון שמדובר כמעט בוודאות בצנרת ישנה. צנרת פלסטיק צריך להחליף למעשה רק במקרים של נזילות או דליפות הנובעות מפגיעה חיצונית.


מה ניתן לעשות כדי לשמור על הצנרת?

על מנת למנוע סתימות עתידיות, חשוב מאוד להקפיד על הפעולות הבאות כדי למנוע תקלות:

 • הקפידו להזרים מים חמים בפתח הניקוז של כיור המטבח כדי להמיס הצטברות שומנים ולכלוך.
 • אחד לכמה חודשים נקו את הסיפון מתחת לכיורים באמבטיה ובשירותים/מקלחת באמצעות הברגתו החוצה (מקמו דלי מתחתיו קודם לכן) ושחרור הצטברות הלכלוך.
 • אם אתם חובבי קפה שחור, הקפידו לא לזרוק את השאריות שלו לכיור במטבח אלא להדיח אותן בשירותים. הצינורות שלהם גדולים מאשר צינורות המטבח ולכן הסיכוי שיסתמו בגללם קטן.
 • לאסלה נכנס רק נייר טואלט, מקומם של מגבונים לחים או של תחבושות היגייניות הוא בפח בלבד.

 

 


ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 

פתיחת סתימות: השאלות הנפוצות

מים בששון: איך מגבירים את לחץ המים בבית

זהירות: מישהו מנצל אותך!

פיצוצי צנרת: מניעה וטיפול


זקוקים לאינסטלטורים? אינסטלטורים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X