צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  לפני החשמלאי: אילו תקלות תוכלו לפתור בעצמכם?
 

לפני החשמלאי: אילו תקלות תוכלו לפתור בעצמכם?

האם יש תקלות חשמל שתוכלו לפתור בעצמכם, וכיצד ניתן להתנהל נכון בכדי למנוע תקלות? כמה טיפים חשובים
מאת:     עודכן: 07/04/2014 14:59:50
עוד בכתבה:

החלפת נורה היא כמובן תיקון פשוט יחסית שאינו דורש הזמנת חשמלאי, אך מה לגבי קצר חשמלי?

בישראל, רק חשמלאי מוסמך רשאי לבצע פעולות ותיקונים במערכת החשמל. ככל הנראה הסיבה לכך היא שמערכת החשמל הינה רגישה ומסוכנת מאוד בשימוש לא זהיר או רשלני.


אז מה בכל זאת אנחנו יכולים לעשות לבד ואילו פעולות מניעתיות כדאי לנקוט על מנת לצמצם את כמות התקלות בעתיד? יש כמה דברים שנמצאים בידיים שלנו כצרכנים. 


למה מפסק הפחת קופץ?

עלולות להיות מספר סיבות לכך שהחשמל "קופץ": תקלה ברשת החשמל בבניין / שכונה / עיר, עומס יתר נקודתי בבית, הנוצר כתוצאה משימוש במספר מכשירים "זוללי אנרגיה" במקביל או בשל תקלה אלקטרונית באחד מהמכשירים שחיברתם.

 

קל מאוד לבודד את התקלות האזוריות על ידי הצצה מבעד לחלון - אם הבעיה מתרחשת רק בבית שלנו, צריך לבדוק האם היא נובעת מעומס יתר, או בשל מכשיר חשמלי תקול.

 

 

בשני המקרים, הדרך לבידוד גורם הבעיה היא על ידי ניתוק של כל המוצרים בבית וחיבורם מחדש לרשת באופן הדרגתי, עד לשחזור התקלה. לדוגמא: אם חיברתי את המחשב שלי לחשמל והוא מייד הקפיץ את הפיוז, הצעד הבא יהיה לנתק את כל שאר המכשירים בבית, להרים את המתג בארון החשמל ולחבר רק את המחשב בחזרה, במצב כזה נפילת מתח תעיד על בעיה אלקטרונית במחשב המצריכה טיפול של טכנאי מוסמך - אם המחשב לבדו אינו גורם לבעיה, סימן שמדובר בתקלת עומס יתר.


אמצו הרגלים של התנהלות נכונה

עומס יתר נוצר כאשר יותר מדי צרכני חשמל פועלים במקביל. הדרך לפתור בעיה זו היא פשוטה למדי: שימו לב אילו מכשירים אתם מפעילים ומתי, והימנעו מהפעלה של מכונת הכביסה במקביל לדוד ולמזגן למשל. החליפו את מכשירי החשמל שלכם למוצרים חסכוניים באנרגיה. אם יש לכם כמה "מכשירים זללניים" השתדלו לפזר אותם ברחבי הבית מבלי להעמיס על שקע אחד - בנושא זה כדאי לדעת כי לא מעט תקלות מתחילות בשל התחממות נקודות החשמל, הנוצרת בעקבות עודף במוצרי אלקטרוניקה המחוברים אליהן.

 

מעבר לשיקולי הבטיחות כדאי לזכור, הפעלת מכשירי החשמל מחוץ לשעות העומס  תעזור לצמצם את הסיכון לקריסת החשמל באזור. לכן, לפני הפעלת מכשיר חשמלי עיצרו לרגע ושאלו את עצמכם האם הפעלתו בעיתוי המסוים נכונה ומחויבת המציאות. למשל, האם כדאי להפעיל את מכונת הכביסה בשעות צריכת השיא בערב, בדיוק כשהמזגנים עמלים על חימום הבית או שאולי מוטב לדחות את הכביסה לשעות הבוקר, שעות בהן אין איש בבית. דוגמא נוספת, היא האם כדאי להפעיל את מייבש הכביסה בזמן שדוד החשמל דולק.

 

ומה אנחנו רואים. חושך בכל הבלוק

מישהו שכח את המזגן דולק?

 

היו ערניים וביקורתיים כלפי סביבת המגורים שלכם, שימו לב לכל דבר חריג שקורה: הבהובי אורות, ריח שרוף, רעש של ניצוצות וכו'. הדבר עשוי לעזור לכם לגלות תקלות בטרם הן הופכות להרסניות.

 

המלצה נוספת להתנהלות נכונה היא להזמין חשמלאי אחת לשנה לבדיקה תקופתית של רכיבי לוח החשמל בבית. בדיקה כזאת מומלץ לבצע בחורף או בקיץ, כאשר מזג האוויר חם או קר מאוד, מפני שאלו התקופות בהן קיים עומס רב יותר על המערכת. מיזוג אוויר, גם בחימום וגם בקירור, צורך חשמל רב ובכך מעמיס הן על מערכת החשמל והן על התקציב המשפחתי.

ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 

 

כשרשת החשמל שורפת לכם מכשירים
כשרשת החשמל שורפת לכם מכשירים
פתרון בעיות ברשת החשמל
פתרון בעיות ברשת החשמל
תכנית חשמל בשיפוץ: המדריך המלא
תכנית חשמל בשיפוץ: המדריך המלא
בטיחות בחשמל: כך תכינו את הבית לחורף
בטיחות בחשמל: כך תכינו את הבית לחורף


זקוקים לחשמלאים? חשמלאים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X