צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  למה המים החמים נגמרים מהר?
 

למה המים החמים נגמרים מהר?

הדלקתם את הבוילר יותר משעה ועדיין אין מים חמים? נכנסתם להתקלח והמים החמים נגמרו מהר מהצפוי? מה הסיבה שלא התקלחתם כמו שצריך ומה עושים על מנת שזה לא יקרה שוב
מאת:     עודכן: 29/01/2018 11:11:49
עוד בכתבה:

מקלחת במים חמים בחורף היא עוגן מרכזי ביומיום של כולם, בעוד בקיץ ניתן להסתפק במים פושרים, בחורף תקלה כזו לא יכולה להתקבל בסלחנות.


מים קרים במקלחת יכולים להצביע על מספר גורמים: ראש המקלחת סתום, לחץ מים מאכזב, בעיה בצנרת או בדוד. אז איך מזהים איפה התקלה ואיך מתקנים?


למה מחכים שעות שהדוד יחמם?

זה קורה כמעט לכולם באיזשהו שלב, הדלקתם את הדוד לחצי שעה ולמים לא נראה שזה מזיז. אתם בטוחים שהיום החורפי הזה מקשה על הדוד ומחכים עוד עשרים דקות אבל זה לא זה. מחכים כבר למעלה משעה, ולבסוף מתקלחים במים פושרים.

 

הסיבה לכך היא שגוף החימום כבר לא עושה את עבודתו או שהוא התמלא באבנית. אם אכן הוא מלא באבנית כדאי להחליף את כולו, אולם במקרים שרק גוף החימום נפח את נשמתו והפלאנג' תקין ניתן להסתפק בהחלפת גוף החימום בלבד. יש לזכור שבחורף המים מגיעים קרים יותר ולכן לדוד ייקח בהכרח יותר זמן לחמם את המים.


החלפת כל הפלאנג` כוללת את החלפת התרמוסטט
החלפת כל הפלאנג` כוללת את החלפת התרמוסטט

מה הסיבות לכך שאין מים חמים?

אם המים מתחממים באופן משביע רצון אולם 'נגמרים מהר' ככל הנראה הבעיה היא בבידוד הדוד, שמאבד את החום לסביבה בקצב מהיר. סיבה נוספת יכולה להיות שהתרמוסטט לא מכוון כראוי ולכן המים לא מגיעים לטמפרטורה גבוהה מספיק ואז נדמה שמתקררים מהר.

 

יכולות להיות סיבות נוספות כגון חור בצנרת הדוד ויש להזמין בעל מקצוע אמין שיאתר את התקלה ויטפל בה. כמו כן יש השפעה לגודל המיכל, אם מדובר בדוד קטן של כ-30 ליטר למשל יתכן שכל המים שחוממו כבר יצאו ולכן כדאי להתקלח סמוך למועד הדלקת הדוד ואף להשאיר אותו דולק עד לתום המקלחת.


ומה על בעיה בזרם המים?

אם הזרם במקלחת חלש מדי ובאופן ניכר מאשר בימים הקודמים כדאי לבדוק מספר דברים באופן עצמאי לפני שמזעיקים בעל מקצוע. האם השיבר הראשי בכניסה לדירה פתוח? אם כן והזרם חלש רק בברז המקלחת, ככל הנראה מדובר בבעיה בראש המקלחת או בצנרת המוליכה אליו בלבד.

 

נסו לפתוח את ראש המקלחת ולנקותו, וכן להחליף את מסנן הברז בעלות של שקלים בודדים בכל חנות כלי בית ובניין. אם הזרם חלש בכל נקודות היציאה בבית ככל הנראה מדובר בבעיה בפילטר בכניסה לדירה או בצנרת המוליכה לדירה ולשם כך תזדקקו לאינסטלאטור.

דוד חשמלי: הדברים שחשוב לדעת עליו
דוד חשמלי: הדברים שחשוב לדעת עליו
מה עושים כאשר דוד חשמלי נוזל?
מה עושים כאשר דוד חשמלי נוזל?


זקוקים לדודי חשמל? דודי חשמל

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X