צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  איך לשמור על מכונת הכביסה
 

איך לשמור על מכונת הכביסה

תקלות שמצריכות הזמנת טכנאי הן חלק מהחיים, אבל אם חיי מכונת הכביסה שלכם חשובים לכם, הקפדה על ניקוי מכונת הכביסה ותחזוקה מונעת יסייעו לצמצם את הסיכוי לתקלה מלכתחילה
מאת:     עודכן: 01/08/2017 17:05:01
עוד בכתבה:
תקלות במכונת הכביסה, וגם סתם מצבים בהם המכונה עושה עבודה לא טובה, יכולים להיות מתסכלים מאד. התיקונים יקרים, לפעמים כמעט כמו החלפת המכונה בחדשה.

אז נכון, טכנאי מכונות כביסה הוא האיש היחיד שיוכל לעזור לכם במקרה של תקלה ממשית. אבל אתם עצמכם יכולים לעשות הרבה כדי לדחות את התקלה הבאה. שימוש נכון וביצוע של פעולות תחזוקה פשוטות, כגון ניקוי מכונת הכביסה והפילטר, יעזרו להאריך את חיי המכונה ולשפר את פעולתה.


עקרונות הכביסה הנכונה

מכונות כביסה חיות זמן רב יותר, ומבצעות את העבודה טוב יותר, כאשר מקפידים על העקרונות הבאים:
  • לפני כל מחזור כביסה, הקפידו לעבור על כיסי הבגדים ולרוקן אותם.
  • לעולם אל תדחסו את המכונה יתר על המידה - הבגדים ייצאו פחות נקיים ואתם עלולים לגרום נזק לאיטום של המכונה.
  • עם סיום הכביסה, סגרו את ברז המים, נתקו את המכונה מהחשמל ותנו לה "לנוח" כשהדלת פתוחה כדי שהמים יוכלו להתאדות והמנוע יוכל להתקרר. 
  • נגבו בסמרטוט יבש את טבעת הגומי של הדלת, כדי למנוע התפתחות עובש.
  • מכונות  מהדור החדש כוללות מנגנון שלא מאפשר פתיחה בזמן ההפעלה, ודקות מספר לאחר סיום פעולתן. אל תנסו לפתוח בכוח כי אתם עלולים להזיק לדלת.

פעולת הכנסת בגדים למכונה


האויב הגדול: מים קשים ואבנית

צנרת מכל סוג 'אוהבת' מים נקיים ככל האפשר, משהו שלא תמיד קל לספק בישראל. המים של ישראל עשירים יחסית ביוני סידן ("מים קשים") שיוצרים עם הזמן משקע של סידן פחמתי ("אבנית").
 
האבנית גורמת להסתיידות הצנרת הפנימית של המכונה או נאספת סביב גוף החימום שלה ופוגעת באפקטיביות שלו. זה גורם, בסופו של דבר, לבזבוז גדול של אנרגיה ולכך שהבגדים יוצאים פחות נקיים.
 
הדרך הפשוטה להתמודד עם אבנית היא באמצעות מסיר אבנית ייעודי, מהסוג שאפשר לרכוש בכל חנות לחומרי ניקוי. התדירות המומלצת לשימוש היא פעם בשלושה חודשים, כשאחת לשנה מומלץ לבצע ניקוי תוך כדי הפעלה סדירה בתוכנית הרתחה.
 
שיטה נוספת היא להוסיף "תוסף מרכך מים" (חלק ממסירי האבנית יכולים לשמש למטרה הזו, במינון מתאים).
 
חשוב להדגיש שחלק ממסירי האבנית ומרככי המים אינם מומלצים לניקוי מכונת כביסה, ועלולים להסב לה נזק, לכן כדאי לקרוא את ספר ההפעלה של היצרן ולראות במה הוא ממליץ להשתמש.
 
מומלץ מאד להשתמש ב"מונע אבנית", מתקן פשוט, זול וקל להתקנה שמתחבר בין הברז וצינור הכניסה ומסנן את המים. אפשר למצוא את המתקן הזה בחנויות לחומרי בניין ורשתות עשה זאת בעצמך. 

תחזוקה מונעת או: חכם לא נכנס לצרות שפיקח יכול לצאת מהן

טפלו בפילטר המשמש כדי לאסוף לכלוך, שאריות בד, שערות ועצמים קטנים שהגיעו למכונה יחד עם הבגדים. את הפילטר הזה מומלץ לנקות אחת לשלושה חודשים לכל הפחות. מעשית, מדובר במשימה קלה והרבה יותר אסתטית כאשר מבצעים את הניקוי אחת לשבוע.
 
רוב המכונות החדשות מאפשרות להוציא את מגירת חומרי הכביסה (זו שבה שמים את האבקה, המרכך וכו'), כדי לנקות אותה. עשו זאת מדי פעם, והכביסה שלכם תהיה נקייה וריחנית יותר.
 
ולבסוף: הקפידו לנקות את מכונת הכביסה מבחוץ באמצעות סמרטוט לח, פעם-פעמיים בחודש לפחות. שאריות של אבקת כביסה ושל מרככי כביסה, שפוגשות באבק, הם אחד המראות הפחות מלבבים שיכולים להיות ליד הבגדים שלכם.

הבגדים לא מריחים כמו שושנים?

לפעמים נראה שהכל עובד כמו שצריך, אבל אתם לא מרוצים מהתוצאה הסופית - יש כמה טיפים שיעזרו לכם להחזרה עטרה ליושנה.

 

אם אחרי שהכביסה הסתיימה, הבגדים נשארים ספוגי מים והתוף לא מתרוקן כמו שצריך לאחר פעולה הסחיטה, בדקו שגובהו של צינור המים הנכנסים גבוה יותר מאשר פתח הניקוז של המים היוצאים. צינור הניקוז צריך להיות בגובה של 90-60 ס"מ מהרצפה.

 

הרבה פעמים כאשר הבגדים יוצאים עם ריח רע ועם לכלוכים קטנים, הבעיה נעוצה באבק, זוהמה ושאריות סיבים שהצטברו בתוך המערכת. כדי לנקות את הפסולת הזו, כדאי להפעיל את מכונת הכביסה ללא תכולה על 90 מעלות, כשלפני ההפעלה, תשפכו חומץ לפתח הסבון / מרכך. הטמפרטורה הגבוהה, יחד עם החומץ ינקו את הצנרת באופן יעיל למדי.

  בגדים מחוץ למכונת כביסה

 

כמו כן, כדאי לשלוף פעם בחודש את מגירת האבקה החוצה ולמרק אותה עם מטלית לחה ומעט מסבון הכלים המועדף עליכם.

 
שאלות ותשובות בנושא מכונות כביסה
שאלות ותשובות בנושא מכונות כביסה
שימו לב לפילטר: סיפור אמיתי
שימו לב לפילטר: סיפור אמיתי
11 סימני אזהרה של מכונות כביסה
11 סימני אזהרה של מכונות כביסה
כמה קל להרוס את מכונת הכביסה
כמה קל להרוס את מכונת הכביסה


זקוקים לטכנאי מכונות כביסה? טכנאי מכונות כביסה

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X