צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  חברת ניקיון או אחזקה, מי מהן יותר טובה לבניין שלכם?
 

חברת ניקיון או אחזקה, מי מהן יותר טובה לבניין שלכם?

למרות שבפועל אלו שני תחומים שונים לגמרי, חברות רבות בארץ מתהדרות בתואר של "חברות ניקיון ואחזקת מבנים". לפני חתימת חוזה העבודה עם אחת מהחברות, עליכם לדעת מהם ההבדלים בין החברות, מהם השירותים שהן מעניקות וחשוב מכל, שאלו את עצמכם מה אתם והבניין שלכם צריכים?
מאת:     עודכן: 05/12/2017 12:40:41
עוד בכתבה:

חברות ניקיון יכולות להיות גם חברות אחזקה אך לא להפך, מה הכוונה? חברות אחזקה הינן חברות המעניקות שירות כולל החל מניקיון לובי ועד שיפוץ כולל לגג או למערכת הניקוז של הבניין. לעומת חברות אחזקה, חברות ניקיון מטפלות אך ורק בחזות הבניין, בעיקר הלובי וחדרי המדרגות. חברות ניקיון לא יכולות להעניק את השירותים הנלווים כמו חברות אחזקה, שהן חברות גדולות ומקצועיות בתחומים רבים הקשורים לתחזוקת הבניין באופן שוטף. 


בדרך כלל חברות אחזקת מבנים עובדות בבניינים חדשים, ישנים ו/או בניינים גדולים שמורכבות ומגוון השירותים בהם היא גדולה. חברות אחזקה יהיו חברות גדולות המסוגלות להעניק טיפול שוטף וגם לטפל בשלל בעיות הקשורות למבנה. 

 


מה מציעה כל חברה?

 מטרתן של חברות אחזקת מבנים נועד להעניק טיפול כולל לבעיות הבניין בו אתם גרים. חברת האחזקה בעצם מעניקה תמורה הולמת ומחושבת לכסף שדיירי הבניין משלמים, ומורידה את העיסוק של אנשי הוועד בחיפוש אחר בעלי מקצוע מתאימים במחירים מקובלים על כל דיירי הבניין. חברות האחזקה מטפלות בבעיות שיכולות להתרחש במערכות הבאות: צנרת ומים, חשמל, כיבוי אש, מעליות, גינון, תחזוקת החצר ושיפוצים, לרבות שירותי ניקיון באופן שוטף. 

 

אמיר אמסלם מחברת א.ב אחזקות טוען כי "בשוק היום קיימות מספר רב של חברות אחזקה ועל וועדי הבניינים לבדוק טוב ולקבל עליהן המלצות לפני חתימת החוזה עימן". עוד מוסיף אמסלם כי "חשוב לשים לב שלפעמים בבניינים חדשים, הקבלן הבונה עובד עם חברה ספציפית שהוא ממליץ עליה, במקרה כזה יש לקבלן אינטרס שלא לקבל פניות מחברת האחזקה ונוצר חוסר אמון בינה לבין הדיירים".  

 

חברות ניקיון הן חברות שכל מטרתן היא לדאוג שהמרחב הציבורי בבניין בו אתם גרים יהיה נקי ומטופח. הלובי, חדרי המדרגות וחדר הזבל הם האזורים העיקריים בבניין שמרבית חברות הניקיון מנקות. ישנן חברות המנקות גם את חלל המעלית ואזור הכניסה לבניין וזאת בהתאם לכתוב בחוזה מולה. 

 

 

 

 

ישנם מקרים בהם חברות הניקיון מועסקות באופן עקיף על ידי חברות האחזקה אשר גובות מחיר אחיד וקבוע מן הדיירים. בני חזז מחברת ב.ל פוליש, ניקיון ואחזקה טוען כי "ניקוי שוטף של בניינים נקבע בדרך כלל ל 2-3 פעמים בשבוע כאשר נציג מטעם הוועד של הבניין מאשר את העסקה, כאשר ישנם גם בניינים אשר דורשים ניקוי יומיומי. שירות הניקוי כולל בין השאר את הלובי, המעלית וחדרים נוספים הקיימים בבניין כגון חדרי זבל, משחקים ואף חדרי כושר". 

 

עוד טוען חזז ישנם שירותי ניקיון מעבר לניקוי השוטף כמו שירותי פוליש המתבצע בעיקר בחגים כמו פסח וראש השנה, המחיר הממוצע לבניין של 5 קומות הוא כ 2000 ₪ לערך כמובן תלוי גודל וסוג השירותים הניתנים.  


האם מה שאנחנו רוצים הוא גם מה שאנו צריכים בבניין?

בין אם אתם מרכזים את פעילות וועד הבניין או שאתם פשוט דיירים שאכפת להם, עליכם לשאול את עצמכם - כיצד ניתן לתחזק ולשמר את הבניין בצורה האופטימאלית ביותר ואיזו חברה תוכל לעשות זאת בסכום שיהיה מקובל על כל דיירי הבניין? 

 

ראשית עליכם לשאול בכנות את עצמכם ואת השכנים האם אתם מרוצים מן המצב הקיים. אם כן כנראה שאתם צריכים רק את שירותיה של חברת ניקיון שתשמור על חזותו (וניחוחו) של הבניין וחדר המדרגות. אם אתם לא מרוצים מן המצב בו נמצא הבניין שלכם, כדאי שלא תמהרו לשכור את שירותיה של חברת אחזקת מבנים אלא רק לאחר בדיקה של מכלול התקלות הקיימות אצלכם בבניין. 

 

עליכם לבדוק פרמטרים כמו גיל הבניין, האם ישנן תקלות חוזרת הנובעות מבלאי או שימוש לא נכון של אחד מדיירי הבניין? או חשוב מכל, האם כדאי ומשתלם להשתמש בשירותיה של חברה חיצונית לבעיה ספציפית שהתגלתה בבניין? מטרת כל הדיירים והועד היא לחסוך בעלות החודשית של התשלום תמורת מקסימות שירות. 

 

"חשוב לזכור כי על פי חוק כדי לחתום על חוזה עם חברת ניהול ואחזקה יש לקבל את חתימתם של לפחות 66% מדיירי הבניין", כך לדברי אמיר אמסלם מ-א.ב אחזקות.  "יש חברות שגובות תשלום חודשי הכולל בתוכו בעיות עתידיות, אם יקרו, וישנן חברות הגובות תשלום עבור ניהול ואחזקה הכוללים גביית חובות, אחזקה שוטפת ובעיות חשמל בסיסיות, אם ישנה בעיה אז חברת האחזקה אחראית על איסוף הצעות מחיר ובדיקה לאחר תיקון וזאת בשקיפות מול הוועד".

 


ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 
חברת ניהול או אחזקת מבנים?
חברת ניהול או אחזקת מבנים?
ניהול ואחזקת מבנים: זה משתלם?
ניהול ואחזקת מבנים: זה משתלם?
איך להתנהל מול חברת האחזקה?
איך להתנהל מול חברת האחזקה?
עובדים בשבילכם או עליכם? חברות ניהול ואחזקה
עובדים בשבילכם או עליכם? חברות ניהול ואחזקה


זקוקים לחברות ניהול ואחזקה? חברות ניהול ואחזקה

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X