צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  הרחקת יונים אלקטרונית, הייתכן?
 

הרחקת יונים אלקטרונית, הייתכן?

האם השיטה החדשה של הרחקת יונים אלקטרונית עדיפה על פני האחרות או שהטבע חזק מאיתנו וניאלץ לחשוב על משהו נוסף? בינתיים היונים פה להישאר.
מאת:     עודכן: 22/05/2018 10:31:30
עוד בכתבה:

היונים הם חלק מן הנוף האורבני בישראל מכיוון שאזורי הקינון שלהן הם ברוב חלקי הארץ. היונה, או בשמה המלא - יונת הבית, היא ציפור שמקורה ביונת הסלע, אשר בויתה לצרכים שונים. 


הגידול באוכלוסייה הביא אותנו למפגש יומיומי ומתמיד עם היונים, אלו קבעו את מגורם במגורינו מסיבות של נוחות וזמינות. לאחר שקבעו את ביתם בביתכם לא תהיה ברירה ויהיה צורך לבצע הרחקת יונים


מדוע חשוב לגרש יונים מקננות?

אדני חלונות, ארגזי רוח בגגות ומרפסות נחשבים עבור היונים אזורי קינון מועדפים הרחק מהימצאותם של טורפים ושאר עופות מקננים ומשום כך מחזור הקינון של יונת הבית הוא בין חמישה לתשעה מחזורים כאשר בטבע ישנם רק בין שניים לארבעה מחזורים בשנה!

 

היונה נחשבת לחיה מלוכלכת מאוד עקב הימצאותם של כינים, פרעושים וקרציות בנוצותיהן והימצאותם של טפילים מזיקים בלשלשת. בנוסף הן גורמות לנזקים בצנרת, במזגנים, בצע החיצוני וגם גורמות לנזקים באיטום הגג כי בלשלשת שלהן יש חומצה המאכלת את הזפת.


יונה מקננת במרווח קיים בבניין
יונה מקננת במרווח קיים בבניין

מהם סוגי הרחקת היונים הנפוצים?

לדברי אייל מור יוסף מחברת יהב הדברות: "עיקר העבודה מתבצעת או עם רשתות עבור מסתורי כביסה או דוקרנים עבור מגוון סוגי מעקות ואדני חלונות. בגלל כל שיפוצי התמ"א בשנים האחרונות, ישנם מרווחים כאלו בבניינים בגלל הקיר התומך שבונים להרחבה של הבית. הרבה קבלנים מסתירים את ההרחבה הזו במעיין סורג מברזל אבל זה רק הופך את זה לאטרקטיבי יותר עבור היונים". 

 

בשאלה האם פתרונות אלו עוזרים למגר את התופעה, טוען אייל כי "היונים יותר עקשניות ממה שנדמה לנו והן חוזרות לאותו מקום בו היו בעבר. יש להזמין מישהו מוסמך שיאטום את הפתחים באופן יסודי, עבור אדני החלון יש להשתמש רק בדוקרנים מנירוסטה ולא מפלסטיק המאפשר ליונים לעמוד ברווחים שבו".  

 

האם הרחקת יונים אלקטרונית יעילה יותר?

שמעון בן אבו מחברת המקצוענים להרחקת יונים טוען כי "היונים מתרגלות אל המכשיר מאוד מהר ופשוט נשארות במקום בלי קשר למכשיר או בלעדיו. עוד לא מצאו תדר או פטנט להתגבר על היונים, המוצרים היחידים שבאמת עובדים הם רשתות ודוקרנים". 

 

יניב שוורצברד מחברת המומחה להרחקת יונים מוסיף ואומר כי "היונים אינן מושפעות מהתדר והצלילים שהמכשירים האלו מפיקים. המכשירים האלו נועדו בכלל לגרש עטלפים ועבורם זה נמצא יעיל אבל לא בשביל יונים".

עופי לשלום
עופי לשלום
הרחקת יונים כיצד
הרחקת יונים כיצד
שימו רשת: הרחקת יונים בדרך הקלה
שימו רשת: הרחקת יונים בדרך הקלה


זקוקים להרחקת יונים? הרחקת יונים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X