צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  הרחקת יונים אלקטרונית, הייתכן?
 

הרחקת יונים אלקטרונית, הייתכן?

יונים הם מטרד ביתי שאנו נאלצים להתמודד איתו כל יום, אך גם עוף סתגלן אשר מסוגל להתמודד עם ההמצאות השונות של בני האדם, החל מדוקרנים ורשתות ועד תכשירי ריח ותאורה למיניהם. האם השיטה החדשה של הרחקת יונים אלקטרונית עדיפה על פני האחרות, או שהטבע חזק מאיתנו וניאלץ לחשוב על משהו נוסף, בינתיים היונים פה להישאר.
מאת:     עודכן: 05/12/2017 12:37:34
עוד בכתבה:

היונים הם חלק מן הנוף האורבני בישראל מכיוון שאזורי הקינון שלהן הם ברוב חלקי הארץ. היונה, או בשמה המלא - יונת הבית, היא ציפור שמקורה ביונת הסלע, אשר בויתה לצרכים שונים. 


הגידול באוכלוסייה הביא אותנו למפגש יומיומי ומתמיד עם היונים, אלו קבעו את מגורם במגורינו מסיבות של נוחות וזמינות. אדני חלונות, ארגזי רוח בגגות ומרפסות נחשבים עבור היונים אזורי קינון מועדפים הרחק מהימצאותם של טורפים ושאר עופות מקננים ומשום כך מחזור הקינון של יונת הבית הוא בין חמישה לתשעה מחזורים כאשר בטבע ישנם רק בין שניים לארבעה מחזורים בשנה!

 

המפגש של היונים עם בני האדם טומן בחובו סיכונים רבים לא רק עבור היונים אך גם עבורנו בני האדם. היונה נחשבת לחיה מלוכלכת מאוד עקב הימצאותם של כינים, פרעושים וקרציות בנוצותיהן והימצאותם של טפילים מזיקים בלשלשת. בנוסף הן גורמות לנזקים בצנרת, במזגנים, בצע החיצוני וגם גורמות לנזקים באיטום הגג כי בלשלשת שלהן יש חומצה המאכלת את הזפת.

 

שלא לדבר על הרעש הבלתי נסבל...  

 

לכי!


סוגים נפוצים של הרחקת יונים

ישנם מגוון סוגי מוצרים של הרחקת יונים, אך אל לנו להתבלבל ולחשוב כי יש איזשהו ריסוס או הדברה כימית שרק מרחיקים את היונים, ההדברה היחידה היא עבור כיני היונים הנמצאות בסביבת הקן שבנו ונותר מיותם. 

 

לדבריו של אייל מור יוסף מחברת יהב הדברות - "עיקר העבודה מתבצעת או עם רשתות עבור מסתורי כביסה או דוקרנים עבור מגוון סוגי מעקות ואדני חלונות. בגלל כל שיפוצי התמ"א בשנים האחרונות, ישנם מרווחים כאלו בבניינים בגלל הקיר התומך שבונים להרחבה של הבית. הרבה קבלנים מסתירים את ההרחבה הזו במעיין סורג מברזל אבל זה רק הופך את זה לאטרקטיבי יותר עבור היונים". 

 

בשאלה האם פתרונות אלו עוזרים למגר את התופעה, טוען אייל כי "היונים יותר עקשניות ממה שנדמה לנו והן חוזרות לאותו מקום בו היו בעבר. יש להזמין מישהו מוסמך שיאטום את הפתחים באופן יסודי, עבור אדני החלון יש להשתמש רק בדוקרנים מנירוסטה ולא מפלסטיק המאפשר ליונים לעמוד ברווחים שבו".  

 

רחוק מהבית, רחוק מהלב


הרחקת יונים אלקטרונית - האמת מאחוריה

בעלי עסקים רבים מציעים מגוון רחב של מכשירים הפועלים באמצעות שידור צלילים אולטראסונים בתדר גבוה המותאמים לציפורים ומעופפים אחרים. הצלילים מפריעים לשגרתם של המעופפים והופכים את השהות שלהם בקרבת המכשיר לבלתי נסבלת ובכך הם נאלצים לחפש לעצמם מסתור או אזור קינון אחר. האוזן האנושית איננה מסוגלת לשמוע צלילים אלו, מה שהופך את המכשיר לידידותי לאדם ולסביבה.

 

שמעון בן אבו מחברת המקצוענים להרחקת יונים טוען כי "היונים מתרגלות אל המכשיר מאוד מהר ופשוט נשארות במקום בלי קשר למכשיר או בלעדיו. עוד לא מצאו תדר או פטנט להתגבר על היונים, המוצרים היחידים שבאמת עובדים הם רשתות ודוקרנים". 

 

יניב שוורצברד מחברת המומחה להרחקת יונים מוסיף ואומר כי "היונים אינן מושפעות מהתדר והצלילים שהמכשירים האלו מפיקים. המכשירים האלו נועדו בכלל לגרש עטלפים ועבורם זה נמצא יעיל אבל לא בשביל יונים".

 


ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 
מהם ההבדלים בין שיטות ההדברה הקיימות
מהם ההבדלים בין שיטות ההדברה הקיימות
הדברה ירוקה: הדבר הירוק הבא
הדברה ירוקה: הדבר הירוק הבא
7 מיתוסים על הדברה
7 מיתוסים על הדברה
עופי לשלום
עופי לשלום


זקוקים להרחקת יונים? הרחקת יונים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X