צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
בעלי מקצוע   >  תיקון מייבש כביסה  >  מאמרים בנושא תיקון מייבש כביסה  >  מייבש כביסה: מדריך לשימוש חכם
 

מייבש כביסה: מדריך לשימוש חכם

קל מאוד להשתמש במייבש הכביסה, אבל חשוב להקפיד על שימוש נבון, על מנת להאריך את חייו, לחסוך בחשבון החשמל ולהימנע מנזק לבגדים
מאת: יובל הרכבי    עודכן: 02/08/2017 10:54:18
למייבש הכביסה קיים מוניטין של מוצר מותרות בזבזני, אבל במציאות היום יומית של משפחות רבות, חבל הכביסה הישן והטוב לא יכול תמיד לספק מענה, במיוחד עבור משפחות גדולות, או בתקופות גשומות ומזג אוויר חורפי.

עוד בכתבה:
מחירו של מייבש הכביסה אינו גבוה כיום, אם כי חייבים לקחת בחשבון את עלות התפעול. זהו גם מכשיר פשוט למדי, שדורש תחזוקה מינימלית ויכול לשרוד במשך שנים רבות ללא קלקול. כדאי להכיר את הדרכים בהן נוכל לנצל אותו בצורה המיטבית.
 
בתמונה: מייבש כביסה ירוק וזול, הפועל באנרגיית הרוח והשמש

שימוש נכון וחיסכון בחשמל

בכל מייבש כביסה מותקן טיימר ורוב האנשים יוצאים מתוך הנחה שאם זמן הייבוש המקסימלי האפשרי הוא שעתיים או יותר, אז לשם צריך לכוון אותו. אבל כמו מד המהירות במכונית - זה ממש לא נכון.

 
מהו הזמן האידיאלי לייבוש כביסה? זה תלוי בהרבה גורמים - כמות הבגדים, נפח התוף, הטמפרטורה הסביבתית, וגם גורמים שקשורים לתחזוקה משפיעים כמו ניקיון הפילטר ואיכות הובלת האוויר הלח החוצה מהמייבש.
 
ככלל, ייבוש של 6 ק"ג כביסה, ייארך בין שעה לשעה וחצי, כשלרוב הזמן האידיאלי הוא 65-75 דקות. מומלץ כמובן לבדוק מה אומר היצרן ולערוך ניסיונות, ותמיד להוסיף חמש דקות כי כביסה לחה עלולה להעלות עובש. אל תאריכו את זמן הפעולה יותר ממה שנדרש, כדי למנוע בזבוז חשמל וכסף, נזק לסביבה ובלאי למכונה.
 
מעבר לכך, ברוב המייבשים יש יותר ממצב הפעלה אחד, ובדרך-כלל מדובר על עוצמה מלאה ועל חצי עוצמה. כדאי לקרוא היטב את הוראות היצרן ולבצע קצת ניסוי וטעייה, אך ככלל - ברוב המקרים התוכנית הרגילה נותנת תוצאות טובות יותר וגם משתלמת יותר מבחינת צריכת חשמל.
 

צילום: dno1967b via photopin


תחזוקה נכונה מונעת תקלות

התקלה הכי נפוצה היא הצטברות פסולת בד במסנן. אם מייבש הכביסה שלכם פתאום מפסיק לעבוד כראוי, זה הדבר הראשון לבדוק. את הפילטר כדאי לשלוף ולנקות לעיתים קרובות, אחת לכמה מחזורי הפעלה.

 
ישנם סוגים של בדים שמשאירים יותר פסולת  -  צמר, פליז ובדים רכים, מגבות, שמיכות, שטיחים וכו'. אחרי ייבוש של פריטים כאלה כדאי להוציא ולנקות מייד.
 
בנוסף כדאי לבדוק הוא את צינור הובלת האוויר. בזמן ייבוש הכביסה, הצינור הרחב מוביל החוצה מהדירה את האוויר הלח והחם, הרווי בחלקיקי בד. אם הוא מקופל, פגום או ניתק ממקומו, זה יפגע ביעילות הייבוש וימלא את אוויר הדירה בחלקיקי בד ולחות שמפריעים לנשימה.
 
מקובל מאד לשים מייבש עם פתח קדמי על מכונת כביסה עם פתח קדמי. זה נוח וחוסך מקום. אבל הביאו בחשבון שמייבש כביסה לא שוקל הרבה ומכונה שמתנועעת הרבה עלולה פשוט להפיל אותו. כשהשניים מונחים בנישה מיוחדת, זו לא ממש בעיה. כשהם נמצאים באזור פתוח של החדר המייבש עלול ליפול לרצפה.

בדקו מה יש בכיסים

כדאי לרוקן כיסים עוד לפני שמכניסים את הבגדים למכונת הכביסה, אבל מה שנשכח ונשאר עלול להפוך במייבש לבלאגן. למשל, ממחטות נייר שמתפזרות ברחבי המייבש, מטבעות שעושים רעש רב וכו'.

 

בנוסף, אבזמים, כפתורים גדולים וחלקי מתכת אחרים בבגדים לא רק עושים רעש במהלך פעולת הייבוש אלא גם הורסים אט אט את התוף. מומלץ להפוך בגדים שכוללים פריטים שכאלה.

 


ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 

מה צורך יותר, מייבש כביסה או מזגן?

חמישה טיפים לשמירה על המזגן שלכם

שימוש נכון במדיח כלים

איך לשמור על מכונת הכביסה


זקוקים לתיקון מייבש כביסה? תיקון מייבש כביסה

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X