צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
 

ביוב IT

החורף שעבר תקף בעוצמה רבה בכל חלקי הארץ. רוחות חזקות וממטרים כבדים אשר ירדו בפרקי זמן קצרים, גרמו להצפות גדולות בערים השונות. בתים פרטיים רבים ניזוקו עקב קריסת מערכות הביוב העירוניות וחדירת מים אל הקומות התחתונות. כדי לא להגיע למצב הזה גם השנה, ביובית היא הפתרון. מדוע? כל הפרטים בכתבה הבאה
מאת:     עודכן: 02/08/2017 10:50:09

החיים בישראל הם מחזוריים. כל שנה אנחנו סובלים מהקיץ הקשה, מתאווים לחורף, לגשם ולקור וכשהם מגיעים סוף-סוף, אנחנו מקבלים איתם תופעות לוואי שמעיבות על השמחה: הצפות, הפסקות חשמל, כבישים חסומים ונהרות שוצפים ברחובות. 


עוד בכתבה:

כמדי שנה אנחנו מגלים בפתאומיות שמערכות הביוב העירוניות לא הוכנו כראוי לחורף שלא הגיע בפתאומיות, והן מלאות בלכלוך שחסם את זרימת הביוב או שהתשתיות שלהן לא חודשו ואנחנו משלמים את המחיר. לא מפתיע אם כן, שמספיקה סערה גשומה אחת כדי להציף מאות בתים ולגרום לנזקים בהיקף של מיליוני שקלים. רוצים למנוע מהמצב הזה להתרחש בבניין שלכם? זה הזמן לביובית. 

 

כל שנה החורף נותן בנו את אותותיו בצורת בוץ והצפות


מערכת הביוב ואנחנו

מערכת הביוב הביתית שלנו בנויה מצינורות המותקנים בשיפוע (1.5%), צינורות אלו מובילים את השפכים שלנו אל בריכות האיסוף והביקורת ומשם השפכים מועברים אל מערכת הביוב העירונית והלאה אל מתקני המחזור וטיהור. במקומות בהם אין מערכת ביוב מפותחת, הביוב נאסף אל בורות ספיגה, שם הביוב מחלחל לאיטו לאדמה – גורם למפגעים רבים והשימוש בו הוא מצומצם. 

 

מערכות הביוב שלנו (הביתית והציבורית/עירונית) מותקנות בשיפועים על מנת לשמור על זרימה מבוקרת בצינורות, זרימה זו היא איטית לכן יש להקפיד על ניקיון והימנעות מצבירה של לכלוך או התעלמות מסימני תקלות במערכת.  

 

בבנייני מגורים ועסקים ישנו מכשיר הנקרא מפריד שמן או בור הפרדה. הבורות האלו הוקמו מתוך ההבנה כי בבנייני מגורים רבי קומה או במיוחד עסקים רבים, יש נטייה להזרים שפכים שומניים במערכות הביתיות. שפכים אלו נאגרים בבורות ייעודיים ושם הם נשמרים תקופה מסוימת עד שהמים והשמן נפרדים. השמן צף על פני המים ונשאב למיכל אחר ממערכת הביוב, שאר השפכים מוזרמים שוב אל תוך המערכת. 

 

מבט מבחוץ על מערכת הביוב שבפנים


מהי ביובית?

הביובית היא אמנם כלי יעיל להתמודדות עם נזקי ביוב והצפות, אך ישנם מקרים בהם ניתן ורצוי להימנע מלהגיע למצב חמור, בהם אתם חייבים את שירותיה ומהר. שימו לב לסעיף הביוב והתיעול בתשלום הארנונה הדו חודשי שלכם, שם ניתן להבין כי חלק מן האחריות גם מושתת על הרשות בה אתם גרים וביוביות רבות נמצאות בשירות עיריות ומועצות אזוריות בארץ.

 

ביובית היא בעצם משאית בעלת מיכל קיבול המסוגל לשאוב מי ביוב שלא מתנקזים כראוי, הסיבות לכך הם שאריות שומן, צמחיה וריקבון המונעים ממי השופכין לזרום הלאה ובעצם יוצרים סתימה. כיום ביוביות חדשות הם בעלות שני שרוולים ייעודיים, האחד לשאיבה והשני להזרמת מים ממוחזרים בלחץ גבוה.

 

שרוול השאיבה מותאם לשאיבה מתוך הצנרת או משטח נרחב בעת הצפה של מי שופכין שעלו על גדותיהם. בעבר ביוביות היו יכולות לבצע רק את פעולת השאיבה של מי השופכין אל מיכל הקיבול, ולאחר מכן היה נדרש להזמין אינסטלטור שיפתח את הסתימה על ידי הזרמת מים בלחץ גבוה. כיום ישנן ביוביות חדשניות המסוגלות לעשות את שתי הפעולות ללא צורך בהזמנת איש מקצוע נוסף. בהתאם לגודל הבית ו/או שטח ההצפה.

 

ביובית - זיכרו את השם לקראת החורף המתקרב


סובלים מבעיות ביוב בבניין? הגיע הזמן לביובית

גם אם התגברתם על הסתימה הביתית או שקראתם לאינסטלטור שיפתור את המצב, אין זה אומר כי הסתימה לא תחזור בוודאות, יש סיכוי שרק דחיתם את הקץ ולאחר זמן מה אתם יכולים למצוא את עצמכם במצב שבו ישנה סתימה בבור האיסוף אל המערכות העירוניות, הרי כל השפכים שלכם מתנקזים לשם וממשיכים הלאה כשמדובר בבתים פרטיים. בבנייני דירות הבעיות הן דומות אך מתווספות להן בעיות נוספות הנגרמות מתחזוקה לקויה של בורות השמן הקיימים בהן. 

 

איך תדעו כשהגיע הזמן, להפשיל שרוולים, לרדת לעומקה של הבעיה ולהזמין שירות ביובית לטיפול מניעתי לפני החורף?

  • אתם מריחים ריח של שופכין אבל אין שום תקלה נראית לעין
  • ניקוז איטי של המים בכיורים ובאסלות 
  • כטיפול תקופתי של בורות השמן בבניינים ובבתי עסקים 

אל תחכו לרגע האחרון בו כל הדחה של מים באסלה תגרום למים בביוב מחוץ לבית לעלות עוד אל מעבר לפתחו, הקפידו פעם בשנה להזמין ביובית כדי לבדוק את תקינות צינורות הביוב ולאפשר מעבר חלק של מי השופכין אל המערכת העירונית. באמצעות הביובית ישאבו מי השופכין בנקודת הביוב המחברת את ביתכם עם הצנרת העירונית. איש הביובית יחדיר מצלמה כדי לבדוק את המשך הצנרת ובמידת הצורך יוזרמו מהביובית מים ממוחזרים בלחץ גבוה על מנת לשטוף את שאריות המטרדים, צמחיה, שומנים ומוצרים שאינם מתכלים. בבניינים בהם יש בורות שמן, ניתן ורצוי לשאוב את השמן פעם בשנה לפחות ובבניינים בהם יש עסקים אפילו לפני. 


טיפול בביובית, חובה עירונית

אחרי שהסברנו מהי ביובית ומהם השימושים בה הקשורים למערכת הביוב שלנו, חשוב לחזור לסיפור של החורף שעבר ולומר כי שימוש נכון ובזמן בשירותי הביובית היה יכול למזער את נזקי הסופה.

 

לפני כל חורף שמגיע, חובה על כל עירייה או מועצה אזורית לנקות ולשאוב את בורות הניקוז העירוניים הצטברות השמן מכלי התחבורה, העלים והענפים שנשרו ברוח יחד עם הפסולת של התושבים, גורמים לסתימות ותקלות במערכות הניקוז. נושא הארנונה הוזכר בתחילת המאמר כדגש לאחריות שיש לכל עירייה בארץ על תקינות מערכות הניקוז שלנו כחלק מתשלומי הארנונה. נקווה שהעיריות והמועצות המקומיות בארץ ישכילו להבין מבעוד מועד את חשיבותה של הביובית בטיפול מונע לבעיות ניקוז ולא רק טיפול בשאיבת הצפות מים לאחר שהניקוז כבר קורס. 


פיצוצי צנרת: מניעה וטיפול

סכנה מתחת לרגלינו: מערכות ביוב לא תקינות

על גגות מוצפים: איטום בזמן החורף

סיכונים מקצועיים: אינסטלטור נתקע 40 דקות בביוב


זקוקים לביובים? ביובים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X