צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  מערכת הביוב הביתית: כל מה שצריך לדעת
 

מערכת הביוב הביתית: כל מה שצריך לדעת

בתים פרטיים רבים ניזוקו עקב קריסת מערכות הביוב העירוניות וחדירת מים אל הקומות התחתונות. כדי לא להגיע למצב הזה' ביובית היא הפתרון. מדוע? כל הפרטים בכתבה הבאה
מאת:     עודכן: 14/01/2018 10:25:33
עוד בכתבה:

כמדי שנה אנחנו מגלים בפתאומיות שמערכות הביוב העירוניות לא הוכנו כראוי והן מלאות בלכלוך שחסם את זרימת הביוב או שהתשתיות שלהן לא חודשו ואנחנו משלמים את המחיר.


לא מפתיע אם כן, שמספיקה סערה גשומה אחת כדי להציף מאות בתים ולגרום לנזקים בהיקף של מיליוני שקלים. רוצים למנוע מהמצב הזה להתרחש בבניין שלכם? זה הזמן לביובית. 


מה יש לדעת על מערכת הביוב שלנו?

מערכת הביוב הביתית שלנו בנויה מצינורות המותקנים בשיפוע (1.5%), צינורות אלו מובילים את השפכים שלנו אל בריכות האיסוף והביקורת ומשם השפכים מועברים אל מערכת הביוב העירונית והלאה אל מתקני המחזור וטיהור. 

 

בבנייני מגורים ועסקים ישנו מכשיר הנקרא מפריד שמן או בור הפרדה. בורות אלו הוקמו מתוך הבנה כי בבנייני מגורים רבי קומה או בעסקים רבים, יש נטייה להזרים שפכים שומניים במערכות הביתיות. שפכים אלו נאגרים בבורות ייעודיים ושם הם נשמרים תקופה מסוימת עד שהמים והשמן נפרדים.


מהי ביובית?

ביובית היא בעצם משאית בעלת מיכל קיבול המסוגל לשאוב מי ביוב שלא מתנקזים כראוי, הסיבות לכך הם שאריות שומן, צמחיה וריקבון המונעים ממי השופכין לזרום הלאה ובעצם יוצרים סתימה. כיום ביוביות חדשות הם בעלות שני שרוולים ייעודיים, האחד לשאיבה והשני להזרמת מים ממוחזרים בלחץ גבוה.

 

שרוול השאיבה מותאם לשאיבה מתוך הצנרת או משטח נרחב בעת הצפה של מי שופכין שעלו על גדותיהם. כיום ישנן ביוביות חדשניות המסוגלות לעשות את שתי הפעולות ללא צורך בהזמנת איש מקצוע נוסף. בהתאם לגודל הבית ו/או שטח ההצפה.


שימוש בביובית לפתיחת סתימה
שימוש בביובית לפתיחת סתימה

סובלים מבעיות ביוב בבניין?

איך תדעו כשהגיע הזמן, להפשיל שרוולים, לרדת לעומקה של הבעיה ולהזמין שירות ביובית לטיפול מניעתי לפני החורף? אתם מריחים ריח של שופכין אבל אין שום תקלה נראית לעין. ניקוז איטי של המים בכיורים ובאסלות. כטיפול תקופתי של בורות השמן בבניינים ובבתי עסקים.

 

הקפידו פעם בשנה להזמין ביובית כדי לבדוק את תקינות צינורות הביוב ולאפשר מעבר חלק של מי השופכין אל המערכת העירונית. בבניינים בהם יש בורות שמן, ניתן ורצוי לשאוב את השמן פעם בשנה לפחות ובבניינים בהם יש עסקים אפילו לפני. 

סכנה מתחת לרגלינו: מערכות ביוב לא תקינות
סכנה מתחת לרגלינו: מערכות ביוב לא תקינות
פתרונות למניעת הצפה במקומות נמוכים
פתרונות למניעת הצפה במקומות נמוכים
מפריד שמן: האחראי על הסדר בבנייני דירות ומסחר
מפריד שמן: האחראי על הסדר בבנייני דירות ומסחר
מיחזור מים בישראל: הייתכן?
מיחזור מים בישראל: הייתכן?


זקוקים לביובית? ביובית

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X