צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
בעלי מקצוע   >  גינון  >  מאמרים בנושא גינון  >  חידוש והקמת גינה בבניין משותף: 4 טיפים להצלחה
 

חידוש והקמת גינה בבניין משותף: 4 טיפים להצלחה

על מה אסור להתפשר ולמה חשוב לשים לב כשמחדשים ומקימים גינה בבניין? כל התשובות לגינה משותפת, ירוקה ופורחת, בכתבה שלפניכם
מאת:     עודכן: 01/08/2017 17:14:34

בעיות של רטיבות וטחב, חוסר התאמה של הצומח לצרכים של דיירי הבניין, תכנון לקוי של הצמחייה ותחזוקה יקרה, יכולות להיות תוצאה של הקמה וחידוש גינות בבניינים משותפים. בשונה מגינות פרטיות, גינות בבניינים משותפים דורשות תכנון מוקדם והתחשבות במספר פרמטרים שלא קיימים בגינה פרטית. גינת הבניין המשותף היא נחלת הכלל ויש לקיים אסיפת דיירים בכדי להחליט כיצד היא תיראה ומה היא תכלול. 


עוד בכתבה:

מכיוון שמדובר בגינה גדולה יחסית והיא איננה נמצאת בפיקוח יומיומי כמו בגינות פרטיות, עליכם להקפיד על עבודות הכנה וחשיבה כדי לקבל גינה צבעונית ושמחה, שכל דיירי הבניין יוכלו ליהנות ממנה. את הטיפים סידרנו לפי סדר עבודת הגינון.

 

גינה מטופחת בחזית הבניין מעלה את האטרקטיביות שלו


בדיקת הקרקע בבניין לפני הקמת גינה

אם זה עובד כבר שנים רבות בתחום החקלאות, אין שום סיבה לא ליישם את התנאי גם בגינות נוי. חידוש והקמה של גינות בכלל וגינות בבניינים משותפים בפרט מצריך ברוב המקרים בדיקה של המינרליים בקרקע. אם לא שמעתם את המושג הזה בעבר אז כנראה שאתם לא מבינים מדוע אתם שותלים צמח, מדשנים ומשקים והצמח לא גדל כפי שרציתם. בדיקת קרקע הייתה מגלה לכם את הסיבות לכך. 

 

בקרקע מצויים מינרלים כמו מלחים ואשלגן, זרחן, סידן ועוד, בדיקה של הקרקע תדע לספק לכם תשובות מהם הצמחים האופטימאליים אותם תוכלו לשתול ואם קבלן הגינה שלכם החליט להוסיף עוד אדמה, תוכלו לדעת איזה סוג רצוי. 


ריסוס עשבים בגינה

עשבים שוטים ועשב בר הם צמחים סתגלניים שיש ביכולתם לצמוח גם בתנאים קשים של חוסר במים וחום קיצוני. צמחים אלו גם ניחנים בכך שהם גדלים בצורה מאסיבית וחונקים כל צמח אחר שנמצא לידם. כך שאם עברתם את השלב הראשון של בדיקת הקרקע והחלטה על אילו צמחים לשתול, אינכם יכולים להתקדם עד שלא ירססו ויעקרו כל העשבים בגינה.

 

כדי להפוך את הגינה למטופחת ומוצלחת, צריך לטפל קודם בעשבים השוטים


תכנון שיפועים ומערכות השקיה

עברתם כבר שני שלבים בדרך אל הגינה המטופחת שלכם, עד כה השלבים דומים ורלוונטיים גם לתכנון גינה פרטית, אך שלב זה הוא ייחודי וקריטי לתכנון גינות בבניינים משותפים. מדוע?

  • שיפועי אדמה לקויים – טיפול בגינה משותפת תלוי בוועד או בחברת אחזקה ולעיתים יכול לעבור זמן רב עד שמגיע בעל המקצוע לבדיקה שגרתית. לכן חשוב בזמן תכנון הגינה לדרוש מקבלן הגינון לבצע מדידות מחודשות של שיפועי האדמה ולא להסתמך על עבודת קודמיו.
  • היקוות מים לאורך זמן ללא טיפול תוביל לכר פורה של יתושים וחרקים נוספים תוך הרס הצמחייה כתוצאה מטביעה וחוסר חמצן. קבלן גינות אמין ומקצועי יידע להתקין צינורות תת קרקעיים לניקוז.

מעבר לחשיבות השיפועים, עליכם להקפיד ולדרוש התקנת מערכת השקיה ממוחשבת, לפי מחירון הגינון של אתר המקצוענים מחיר המערכות הממוחשבות (כולל התקנה) נע בין 2,000-3,000 ₪. מערכת כזו מספקת "שקט נפשי" בכל הנוגע לתזמון והקפדה על השקיית הגינה, למערכת ניתן להזין מחזורי השקיה קבועים כמו גם כמויות מדודות של מים בהתאם לגודל הגינה וסוג הצמחייה. מערכת ההשקיה מתחברת אל השיבר הראשי של הבניין וכוללת צינורות טפטפה ו/או ממטרות המתחברות אליה ופרוסות בכל הגינה.

 

דאגו למערכת השקייה איכותית שדואגת לצמחים שלכם כאילו הישקו אותם ביד


דואגים לאור וצל בגינה המשותפת

במרבית בנייני המגורים ישנן גינות בסמוך או מסביב לבניינים שבדרך כלל נבנים בסמוך האחד לשני. חשוב להתייחס למיקום הבניין שלכם ביחס לשאר הבניינים וביחס לכמות ומיקום האור המגיע לגינתכם, מרבית קבלני הגינות בבניינים משותפים יצטרכו להתאים את הצמחייה לכזאת שאינה דורשת שעות מרובות של שמש. 

 


ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 

השקיה נכונה בגינה

הכנת הגינה לחורף: מה חשוב לעשות

גינון למרפסת ירוקה

לא גינון - גיזום


זקוקים לגינון? גינון

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X