צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  4 טיפים להקמת או חידוש גינה בבניין משותף
 

4 טיפים להקמת או חידוש גינה בבניין משותף

על מה אסור להתפשר ולמה חשוב לשים לב כשמחדשים ומקימים גינה בבניין? כל התשובות לגינה משותפת, ירוקה ופורחת, בכתבה שלפניכם
מאת:     עודכן: 22/05/2018 10:04:49
עוד בכתבה:

בעיות של רטיבות וטחב, חוסר התאמה של הצומח לצרכים של דיירי הבניין, תכנון לקוי של הצמחייה ותחזוקה יקרה, יכולות להיות תוצאה של הקמה וחידוש גינות בבניינים משותפים. 


מכיוון שמדובר בגינה גדולה יחסית והיא איננה נמצאת בפיקוח יומיומי, עליכם להקפיד על עבודות הכנה וחשיבה כדי לקבל גינה צבעונית ושמחה שכל דיירי הבניין יוכלו ליהנות ממנה. את הטיפים סידרנו לפי סדר עבודת הגינון.


1. בדיקת הקרקע בבניין לפני הקמת גינה

חידוש והקמה של גינות בכלל וגינות בבניינים משותפים בפרט מצריך ברוב המקרים בדיקה של המינרליים בקרקע. אם לא שמעתם את המושג הזה בעבר אז כנראה שאתם לא מבינים מדוע אתם שותלים צמח, מדשנים ומשקים והצמח לא גדל כפי שרציתם. בדיקת קרקע הייתה מגלה לכם את הסיבות לכך. 

 

בקרקע מצויים מינרלים כמו מלחים ואשלגן, זרחן, סידן ועוד, בדיקה של הקרקע תדע לספק לכם תשובות מהם הצמחים האופטימאליים אותם תוכלו לשתול ואם קבלן הגינה שלכם החליט להוסיף עוד אדמה, תוכלו לדעת איזה סוג רצוי. 


גינה מטופחת בחזית הבניין מעלה את האטרקטיביות שלו
גינה מטופחת בחזית הבניין מעלה את האטרקטיביות שלו

2. ריסוס עשבים בגינה

עשבים שוטים ועשב בר הם צמחים סתגלניים שיש ביכולתם לצמוח גם בתנאים קשים של חוסר במים וחום קיצוני. צמחים אלו גם ניחנים בכך שהם גדלים בצורה מאסיבית וחונקים כל צמח אחר שנמצא לידם. כך שאם עברתם את השלב הראשון של בדיקת הקרקע והחלטה על אילו צמחים לשתול, אינכם יכולים להתקדם עד שלא ירססו ויעקרו כל העשבים בגינה.


3. תכנון שיפועים ומערכות השקיה

חשוב בזמן תכנון הגינה לדרוש מקבלן הגינון לבצע מדידות מחודשות של שיפועי האדמה ולא להסתמך על עבודות קודמיו. היקוות מים לאורך זמן ללא טיפול תוביל לכר פורה של יתושים וחרקים נוספים. קבלן גינות אמין ומקצועי יידע להתקין צינורות תת קרקעיים לניקוז.

 

מעבר לחשיבות השיפועים, עליכם להקפיד ולדרוש התקנת מערכת השקיה ממוחשבת. מערכת כזו מספקת "שקט נפשי" בכל הנוגע לתזמון והקפדה על השקיית הגינה, ניתן להזין מחזורי השקיה קבועים כמו גם כמויות מדודות של מים בהתאם לגודל הגינה וסוג הצמחייה. המערכת מתחברת אל השיבר הראשי של הבניין וכוללת צינורות טפטפה ו/או ממטרות המתחברות אליה ופרוסות בכל הגינה.


4. דואגים לאור וצל בגינה המשותפת

במרבית בנייני המגורים ישנן גינות בסמוך או מסביב לבניינים שבדרך כלל נבנים בסמוך האחד לשני. חשוב להתייחס למיקום הבניין שלכם ביחס לשאר הבניינים וביחס לכמות ומיקום האור המגיע לגינתכם, מרבית קבלני הגינות בבניינים משותפים יצטרכו להתאים את הצמחייה לכזאת שאינה דורשת שעות מרובות של שמש.

 
השקיה נכונה בגינה
השקיה נכונה בגינה
הכנת הגינה לחורף: מה חשוב לעשות
הכנת הגינה לחורף: מה חשוב לעשות
גינון למרפסת ירוקה
גינון למרפסת ירוקה
כל מה שצריך לדעת על גינה חסכונית במים
כל מה שצריך לדעת על גינה חסכונית במים


זקוקים לגינון? גינון

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X