צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
בעלי מקצוע   >  מסגריות  >  מאמרים בנושא מסגריות  >  רוצים פרגולה: אולי תחשבו על מתכת?
 

רוצים פרגולה: אולי תחשבו על מתכת?

אם בחרתם לבנות פרגולה בחצר ביתכם או במרפסת הדירה, עץ הוא לא החומר היחיד לשימוש. בשנים האחרונות ישנה עלייה בביקוש לבנייתן של פרגולות ברזל ואלומיניום בעיקר בזכות אפשרויות ההתקנה ואפשרויות העיצוב המגוונות.
מאת:     עודכן: 02/08/2017 10:23:24

כשחושבים על פתרון הצללה לבית, המילה הראשונה שעולה לנו לראש היא פרגולה, מילה שהפכה להיות שם גנרי עבור כלל פתרונות ההצללה הקיימים בשוק. לפני שאתם ממהרים להתקין את המובן מאליו, פרגולה מעץ,כדאי שתקראו על היתרונות הקיימים באחת כזו ממתכת.


עוד בכתבה:

פרגולה או בעברית מצללה היא האלמנט אותו אנחנו מתקינים במרפסות הבתים שלנו להגנה מפני נזקי מזג האוויר, מעבר לעובדה כי פרגולה היא פריט עיצובי לכל דבר ועניין. כמו כן בניית פרגולה בתנאים ובמידות המקובלות בחוק, איננה מצריכה תוספת תשלום לארנונה ונכללת מסגרת "רפורמת הפרגולות" המאפשרת בנייה מהירה ללא קבל היתרים שונים ומשונים מן המדינה.


פרגולת מתכת הדור הבא של פרגולות העץ

כפי שכבר ציינו, פרגולת עץ היא הפרגולה הנפוצה ביותר בישראל, בעבר זו הייתה שיטת הבנייה המועדפת, כאשר מחיר העץ, זמינותו והידע של עבודה רבת שנים עם החומר היוו את הסיבות העיקריות להעדפתו. כיום פרגולות מתכת נמצאות בעלייה מתמדת בביקוש כשהן מהוות את הדור הבא של הפרגולות במגוון תחומים:

  • עמידות – מתכת היא חומר עמיד וחזק הרבה יותר מעץ. עץ הוא חומר "חי ונושם" גם אם מורחים אותו בשכבת מגן, העץ מתבלה, נאכל ע"י מזיקים ומתבקע בניגוד למתכת שנשארת שלמה בייחוד אם זו מתכת מגלוונת ומרוחה בשכבת מגן.
  • אפשרויות ההתקנה – היתרון המשמעותי ביותר הנובע מכך שהמתכת (אלומיניום ולא ברזל) יותר קלה מעץ מלא המשמש לבניית פרגולות לכן היא עדיפה להתקנה במקומות לא קונבנציונליים.
  • עיצוב – בניגוד לעבודה בעץ בה השאיפה היא לשמר את צבעו המקורי, את המתכת ניתן לצבוע בכל צבע שניתן להעלות על הדעת, דבר המאפשר לה להיות תואמת בצורה מושלמת לשאר האלמנטים בבית. חשוב לסייג ולומר כי אם ברצונכם ליהנות משתי היתרונות הקודמים וגם ממראה העץ הטבעי, פשוט בחרו מתכת בגווני עץ, זה אפשרי! 

פרגולת מתכת: כמו עץ אבל הרבה יותרפרגולת מתכת: כמו עץ אבל הרבה יותר


אם כבר מתכת אז: אלומיניום או ברזל?

מתכת היא היסוד ממנו מפיקים את ייצור האלומיניום או הברזל, אלו שני החומרים המשמשים לייצור של הפרגולות הנפוצות כיום, בעוד הברזל נחשב לחומר מאסיבי וכבד יותר הנפוץ גם בתחומי התעשייה הכבדה והבניין, האלומיניום או חומר קל הנפוץ בעיקר בתרכובות אחרות או בייצור של מכוניות, מטוסים וכדומה. בבואכם לבחור האם להתקין פרגולת ברזל או אלומיניום כדאי לקחת בחשבון כמה הבדלים קטנים:

  • ברזל ניתן לכיפוף ועיצוב ואילו בעבודה עם אלומיניום יש לשמור על קווים ישרים
  • אלומיניום קל מברזל
  • אלומיניום היא מתכת שאיננה מחלידה לעומת ברזל שדורש תחזוק וצביעה מיוחדת.

ניתן לומר כי פרגולה מברזל מאסיבי מתאימה יותר לבתים פרטיים מאשר לדירות בבניין, גם בגלל משקלה ואופי ההתקנה המצריך יסודות או חיבורים יציבים, וגם בגלל התחזוק התקופתי הנדרש עבורן (בבניינים גבוהים יש קושי וסיכון בעלייה לגג הפרגולה המותקנת במרפסת). 


פרגולה צפה

פרגולה צפה היא פרגולה ללא עמודי תמיכה בתחתית, משקל הפרגולה נתמך על ידי קורה מאוזנת הנקדחת אל הקיר המקביל לפרגולה בציד האחד ואילו בצידה האחר הרחוק מן הקיר הפרגולה נתמכת על ידי לוחות או חבלים הקדוחים לקיר מעלייה. כך בעצם נוצר מצב בו הפרגולה נראית צפה עבור האנשים העומדים תחתיה. פרגולה צפה מאלומיניום עדיפה להתקנה בדירות מגורים משום משקלו הקל של האלומיניום, היעדר התחזוק התקופתי והיעדר עמודי תמיכה המנצלים מקום ישיבה חשוב בחלל המרפסת הקטן מלכתחילה. בבתים פרטיים ניתן להתקין פרגולה צפה אך גם לבחור ממגוון החומרים הקיימים (עץ, ברזל ואלומיניום) בהתאם לתוואי הבית והקירות התומכים. 

 

הפתרון המושלם לפרגולה בבניין הפתרון המושלם לפרגולה בבניין 

 


ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 

רפורמת הפרגולות והתוכניות שלכם

טובים השניים: שילובי חומרים ליצירת הפרגולה המושלמת

שימושי אלומיניום בסביבת המגורים

רגל פה רגל שם: כל מה שצריך לדעת על הגדר בחצר שלכם


זקוקים למסגריות? מסגריות

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X