צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  שיפוץ בגבס בבית: אסתטיקה ואקוסטיקה
 

שיפוץ בגבס בבית: אסתטיקה ואקוסטיקה

גבס הוא אחד ממוצרי הבנייה והשיפוץ הנפוצים ביותר בישראל והוא משמש בעיקר לשינויים פנימיים בחלל הבית והדירה אבל לא רק, גבס הוא הפתרון האקוסטי היעיל והכלכלי ביותר עבורכם.
מאת:     עודכן: 08/01/2018 16:16:03
עוד בכתבה:

אם בעבר גבס היה נחשב רק כברירת מחדל לשיפוץ או לקוסמטיקה בבית, כיום גבס הוא אחד המרכיבים והחומרים הנפוצים בבנייה תוך ניצול יתרונו האקוסטי.   


חומרי איטום וקירות אקוסטיים מצמצמים את מעבר הרעש בצורה טובה אך בעלי בתים ודירות ישנות צריכים להתמודד עם הבעיה בדרכים יצירתיות של שיפוץ בגבס


כיצד נבצע שיפוץ בגבס?

לוחות גבס מגיעים בגדלים סטנדרטיים של: 120 ס"מ רוחב ואורכים של 180, 260, 300 ס"מ. את הלוחות ניתן להקים כקירות חדשים לגמרי באמצעות ניצבים ומסלולים מפלדה מגלוונת אליהם נקדח את לוחות הגבס מכל צד, את המסילות והניצבים קודחים אל הרצפה.

 

התקנה של קיר גבס איננה פעולה מסובכת וכל אחד/ת בעלי חוש טכני מינימאלי יכולים לבצע אותה, אך כדאי לעצור רגע ולחשוב על כל המשתנים שיכולים לצוץ בדרך כמו: חיווטי חשמל, עיגול פינות, שפכטלים וצבע. הקמת הקיר יכולה להיות פעולה מסובכת מאוד עבור מי שאינו בעל מקצוע.


הלוחות מקובעים בעזרת ניצבים
הלוחות מקובעים בעזרת ניצבים

אלו פתרונות אקוסטיים משלימים שיפוץ בגבס?

אם ברצוננו למנוע רעשים המגיעים מבחוץ ולא להסתמך על כושר "בליעת הרעש" של לוחות הגבס, עלינו להוסיף לקיר חומרי בידוד בהם ניתן למלא את הרווח הנוצר בין שני הלוחות, פתרונות בידוד אלו ימנעו גם רעשים מבחוץ ויהוו את התחליף לקיר בלוקים כבד.

 

המוצרים הנפוצים בשוק הם: צמר סלעים – חומר בנייה שעשוי מסיבים דקים של בזלת וסלעים מינראליים, בעל כושר בידוד מן הגבוהים ביותר. צמר זכוכית – בידוד העשוי סיבי פיברגלס קל להתקנה  


האם קיר הגבס עצמו משמש כחוסם קול?

כאשר אתם ניצבים בפני בעיית אקוסטיקה בבית עליכם לאתר את מקור הבעיה שלכם והאם היא נגרמת מחוץ למבנה או בתוכו, בכל מקרה הגבס הוא חומר המעטפת המאפשר לכם לבצע את עבודת הבידוד בצורה אסתטית של קיר חדש או סוג אחר של קונסטרוקציה בבית, אלו יכולים להיות אפילו מדפים ומחיצות.

 

הגבס כחומר לבדו יכול למנוע את תופעת ה"הדהוד" בכך שהוא מהווה חוצץ בלבד לגלי הקול ובעצם לרעש. כדי למנוע כניסת רעשים עליכם להתייעץ עם איש מקצוע מתחום האקוסטיקה וליישם את המלצותיו בצורה אסתטית ומקצועית באמצעות קבלן שיפוצי גבס.

 
כך תשווקו את הדירה שלכם
כך תשווקו את הדירה שלכם
ליקויי בנייה: כך לא תשפצו את ביתכם
ליקויי בנייה: כך לא תשפצו את ביתכם
תמ"א, כמה ואיך מתמודדים?
תמ"א, כמה ואיך מתמודדים?
כך תתמודדו עם ליקויים לאחר שיפוץ
כך תתמודדו עם ליקויים לאחר שיפוץ


זקוקים לשיפוצים? שיפוצים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X