צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
בעלי מקצוע   >   עוזרת בית  >  מאמרים בנושא עוזרת בית  >  מה עושים כשהעוזרת בחופשה?
 

מה עושים כשהעוזרת בחופשה?

הרגלים קשה לשנות, במיוחד אם הם חוסכים לכם כאב הראש ושימוש בסמרטוט ומגב. אבל אם העוזרת בחופשה והבית שלכם כבר נראה כמו אזור מלחמה, כדאי שתתחילו להפשיל שרוולים ולמצוא פתרונות יצירתיים.
מאת:     עודכן: 01/08/2017 17:10:32

(הכתבה בלשון נקבה מטעמי נוחות בלבד, כמובן שישנם גם גברים העוסקים במקצוע זה ואין לראות בכתוב מעיין רמיזה או אפליה מינית)

כמו כל עבודה בכל מקצוע בארץ, גם בתחום ניקיון ועוזרות הבית יש תנאי העסקה מוסדרים הכוללים בין היתר תשלום נסיעות, הבראה וחופשות, וכן גם ביטוח רפואי במקרים של פגיעה. מרבית עוזרות הבית מנהלות סדר יום הכולל מספר בתים המשמשים עבורה כמעסיק לכל דבר ועניין, את טפסי העסקת עוזרת בית אתם נדרשים למלא באתר הביטוח הלאומי. 


עוד בכתבה:

ברוב המקרים ישנו קשר ארוך טווח, לעיתים של שנים רבות, המבוסס על אמון הדדי בין המשפחה המעסיקה לבין עוזרת הבית המגיעה בין 2-5 פעמים בשבוע בכדי לנקות את הבית. חשוב לזכור כי לכל משפחה יש צרכים שונים ועבודת העוזרת יכולה להשתנות מבית לבית.  


הודעה מוקדמת

חוק חופשה שנתית המגיע לעובדים במשק לרבות עוזרות הבית, קובע כי על העובדת להודיע למעסיקים על חופשה מתוכננת לפחות 14 ימים מראש, כל עוד החופשה המתוכננת היא לשבוע ימים ומעלה. לדוגמה: ישנן המון עובדות זרות אשר עוסקות בתחום המתכננות חופשה ארוכה בארצות המוצא שלהן. או עובדות דתיות (יהודיות וערביות) אשר רוצות לקבל את התשלום עבור ניצול ימי החופשה בזמנים של חגים ארוכים כמו פסח, חגי תשרי, רמאדן ועיד אל אדחא).

 

אשה מתקשרת לעוזרת הבית


איך אפשר להתכונן מראש?

עוזרת הבית יוצאת לחופשה ובין אם אחת בתשלום או לא, מישהו חייב לסדר את הבית. אם בשום פנים ואופן אתם לא מוכנים לנקות או שפשוט לא יכולים מבחינה פיסית או תעסוקתית (זמן בעבודה וכדומה), עומדות בפניכם מספר אפשרויות למלא את החסר:

  • אם אין לכם התנגדות להכניס זרים, תוכלו לשאול את העוזרת אם יש לה חברה למקצוע שפנויה בתאריכים שלה, כך גם תהיה זו מישהי אמינה וחלק מהאחריות גם תהה על העוזרת שלכם כממליצה שלה.  
  • פלסטיק זה רעיון טוב! אם אתם ממש מתעקשים אתם יכולים לקנות מלאי של סכו"ם פלסטיק ולהשתמש בו, כך המדיח או שטיפת הכלים תתקצר ותחסוך לכם זמן יקר להתפנות לניקוי אזורים אחרים
  • בסופו של יום מדובר על חופש של מקסימום חודש, שנסו מותניים ותנקו קצת כל סוף שבוע וכמו ילדים קטנים תספרו ימי שישי עד שהעוזרת תחזור. 

איש או אשה מחזיקים דלי חומרי ניקויהגיע הזמן להפשיל שרוולים 


הרגשה של ניקיון

ניקיון הבית הוא ברובו הרגשה שלכם על ההשקעה שאתם משקיעים בבית. כך שאתם מעסיקים עוזרת יורד מכם נטל הניקיון ואתם יכולים להיות רגועים שתמיד שהיא נמצאת, משמע אתם משקיעים בבית והבית נקי בזכותכם. אבל כאשר העוזרת יוצאת לחופשה, איך בכלל תוכלו להתכונן למצב כזה בו התרגלתם לשלם עבור ניקיון הבית?

אם אתם לא משפחה מרובת ילדים הסירו דאגה מליבכם סביר להניח שהבית ישאר נקי מלבד מוקדים מסוימים כמו המטבח וחדרי השינה של הילדים, אותם תגדירו מראש כאזורים מוכי אסון.    

 

מיטה מבולגנת חדר ילדים טיפוסי ברוב שעות היום, כל יום ! 

 

 


ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 

מי יעזור לכם בבית?

חומרי ניקוי שלא מלכלכים את הגוף

בית בלי חולים: על הסכנות הבריאותיות בבית

ניקיון דירה: מדריך למתחילים


זקוקים ל עוזרת בית?  עוזרת בית

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X