צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  מה עושים כשהעוזרת בחופשה?
 

מה עושים כשהעוזרת בחופשה?

הרגלים קשה לשנות, במיוחד אם הם חוסכים מכם שימוש בסמרטוט ומגב. אבל אם העוזרת בחופשה והבית שלכם כבר נראה כמו אזור מלחמה, כדאי שתתחילו להפשיל שרוולים ולמצוא פתרונות יצירתיים.
מאת:     עודכן: 07/01/2018 15:43:30
עוד בכתבה:

(הכתבה בלשון נקבה מטעמי נוחות בלבד ואין לראות בכתוב מעיין רמיזה או אפליה מינית).

מרבית עוזרות הבית מנהלות סדר יום הכולל מספר בתים המשמשים עבורה כמעסיק לכל דבר ועניין. 


ברוב המקרים ישנו קשר ארוך טווח, לעיתים של שנים רבות, המבוסס על אמון הדדי בין המשפחה המעסיקה לבין עוזרת הבית המגיעה בין 2-5 פעמים בשבוע בכדי לנקות את הבית. חשוב לזכור כי לכל משפחה יש צרכים שונים ועבודת העוזרת יכולה להשתנות מבית לבית.  


האם יש צורך בהודעה מוקדמת?

חוק חופשה שנתית המגיע לעובדים במשק לרבות עוזרות הבית, קובע כי על העובדת להודיע למעסיקים על חופשה מתוכננת לפחות 14 ימים מראש, כל עוד החופשה המתוכננת היא לשבוע ימים ומעלה. לדוגמה: ישנן עובדות זרות רבות אשר עוסקות בתחום ומתכננות חופשה ארוכה בארצות המוצא שלהן. או עובדות דתיות (יהודיות וערביות) אשר רוצות לקבל את התשלום עבור ניצול ימי החופשה בזמנים של חגים ארוכים כמו פסח, חגי תשרי, רמאדן ועיד אל אדחא).


מה עושים כשהעוזרת בחופשה?
מה עושים כשהעוזרת בחופשה?

איך אפשר להתכונן מראש?

עוזרת הבית יוצאת לחופשה ובין אם אחת בתשלום או לא, מישהו חייב לסדר את הבית. עומדות בפניכם מספר אפשרויות למלא את החסר: תוכלו לשאול את העוזרת אם יש לה חברה למקצוע שפנויה בתאריכים שלה, כך גם תהיה זו מישהי אמינה וחלק מהאחריות גם תהה על העוזרת שלכם כממליצה שלה.  

 

אם אתם ממש מתעקשים אתם יכולים לקנות מלאי של סכו"ם פלסטיק ולהשתמש בו, כך המדיח או שטיפת הכלים תתקצר ותחסוך לכם זמן יקר להתפנות לניקוי אזורים אחרים בסופו של יום מדובר על חופש של מקסימום חודש, שנסו מותניים ותנקו קצת כל סוף שבוע וכמו ילדים קטנים תספרו ימי שישי עד שהעוזרת תחזור. 


הרגשה של ניקיון

ניקיון הבית הוא ברובו הרגשה שלכם על ההשקעה שאתם משקיעים בבית. כשאתם מעסיקים עוזרת יורד מכם נטל הניקיון ואתם יכולים להיות רגועים שתמיד שהיא נמצאת, משמע אתם משקיעים בבית והבית נקי בזכותכם.

 

אבל כאשר העוזרת יוצאת לחופשה, איך בכלל תוכלו להתכונן למצב כזה בו התרגלתם לשלם עבור ניקיון הבית? אם אתם לא משפחה מרובת ילדים הסירו דאגה מליבכם סביר להניח שהבית ישאר נקי מלבד מוקדים מסוימים כמו המטבח וחדרי השינה של הילדים, אותם תגדירו מראש כאזורים מוכי אסון.

עוזרת בית או חברת ניקיון?
עוזרת בית או חברת ניקיון?


זקוקים לעוזרת בית? עוזרת בית

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X