צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
בעלי מקצוע   >  חברות ניהול ואחזקה  >  מאמרים בנושא חברות ניהול ואחזקה  >  עובדים בשבילכם או עליכם? חברות ניהול ואחזקה
 

עובדים בשבילכם או עליכם? חברות ניהול ואחזקה

לא פעם אנו נתקלים בסיפורים על חברות ניהול ואחזקה שהבטיחו הרים וגבעות ונעלמו כלא היו, הדיירים נאלצו להישאר עם בניין לא מתוחזק וחובות עתק לרשויות ולספקים שונים. אז איך בעצם יודעים איזו חברה לבחור?
מאת:     עודכן: 02/08/2017 10:40:53

עם הגידול בקצב הבנייה והביקוש לדירות במרכז, נוצר מצב בו קבלנים רבים חוסכים במקום ועקב כך בונים בניינים רבי קומות למגורים ועסקים, הדוגמה הכי מפורסמת באזור המרכז היא מתחם שרונה בלב תל אביב בו חברת יזמות ובנייה מוכרת, בנתה מתחם ענק של מסעדות וחנויות תחת מגדלי יוקרה נוצצים. 


עוד בכתבה:

סגנון הבנייה לגובה טומן בחובו התחייבויות כספיות גבוהות הנובעות משימור ותחזוקה של שלל המתקנים והאביזרים המצויים בבניין, חלקם הם חלק מהתחייבויות ודרישות בנייה כמו מתקני כיבוי אש ומשאבות מים אך רובם הגדול של המתקנים מצויים בו לרווחת התושבים וכוללים חדר כושר, בריכה, שומר ועוד שלל של תוספות המייקרות את העלות החודשית של התחזוקה.


עיקרי החוזה מול חברת האחזקה?

חברת הניהול והאחזקה תהה אחראית על שמירת מתקני הבניין וכלל השירותים הרלוונטיים בו כפי שהתקבלו על ידי היזם במפרט הבנייה, כמו כן תהה חברת האחזקה אחראית לתפעול ותחזוקה שוטפים של מתקני הבניין כמו חדרי אשפה, חניות, גינות הבניין וכדומה. תמורת כל השירותים הללו מחויבים הדיירים להעביר סכום מוסכם אל וועד הבניין, זה  יעביר את הסכום כל חודש תמורת חשבונית מוכרת מצד חברת הניהול, אלו הם עיקרי כלל חוזי העבודה בין חברות האחזקה לדיירים. 

מעבר לשפה החוזית המתוארת, חברת האחזקה אחראית על תפקודו התקין של הבניין ועל ניהולו בכל הנוגע לתשלומים וגביית חובות, התנהלות מול ספקים נותני שירות וגיוס עובדים (ניקיון, שמירה ואבטחה). חברת האחזקה בכובעה גם כחברת ניהול אחראית על טיפול מול סרבני תשלום מבלי לערב את וועד הבית (כפוף לחוזה ).  

 

חוזה עבודה קראו גם את האותיות הקטנות, הם עלולות לעלות לכם ביוקר


מהי חברת אחזקה טובה?

התשובה לשאלה הזו היא סובייקטיבית כמובן ומשתנה מבניין לבניין בהתאם לצרכיו, הרי יש בניינים המצריכים טיפול במעליות, משאבות מים, מתקני אש וגינות, ייתכן שגם בריכה וחדר כושר בעוד שישנם בניינים שאין בהם כלום מלבד חדר מדרגות לניקוי, לכן חברת אחזקה טובה היא חברה שיודעת לתת את השירות המתאים לכולם תוך שמירה על קשר עם וועד הבית וטיפול מהיר בפניות. 

 

איש מנקה רצפות עם הליקופטרבשביל ניקיון חדר מדרגות לא צריך חברת ניהול 


כך תדעו ותבטיחו שחברת האחזקה עובדת כמו שצריך

  • אם אתם עומדים בפני חתימה על חוזה עבודה מול החברה, בדקו לפני באילו בניינים היא מטפלת/מועסקת ושאלו חלק מהדיירים אם הם מרוצים. אם מדובר בבניין קטן אז בדקו האם החברה פועלת גם בבנייני יוקרה או בניינים רבי קומות, אם כן, תוכלו להיות בטוחים שהיא תוכל להתמודד עם בעיות מורכבות (אם יקרו) גם בבניין שלכם.
  • קבעו בחוזה כי התשלום לחברה יתבצע כל חודש ולא במתכונת של תשלום שנתי גדול ומתוכו ינוקו מחירי השירותים. כך תוכלו לדעת מה קיבלתם תמורת איזה תשלום, נוסף על כך תוכלו לחשב "תקציב עודפים" להמשך תקופת ההתקשרות שלכם עם חברת האחזקה.
  • בדקו האם החברה מעסיקה עובדים מקצועיים או עובדת מול חברות מקצועיות, כל תוכלו לדעת מול מי אתם עובדים, מהו טיב ואיכות השירות הניתן והאם חברת האחזקה "גוזרת עליכם קופון" כאשר היא מזמינה בעל מקצוע לתיקון. בדקו אם בפועל הוא עובד של החברה, גם נתון זה יכול להשפיע  על מחיר השירותים החודשי.

מעבר לכך עליכם כדיירים או כוועד מייצג, לבדוק מן הסתם את הפעילות השוטפת של חברת האחזקה ולבחון האם היא ממלאת את חלקה בחוזה העבודה. לא די בכך שחדר המדרגות נקי או שהמעלית עובדת הרי זה מובן מאליו, דרשו לקבל דו"ח תקופתי על תקינות המערכות שישנן בבניין ובחנו את זמני מתן השירות במקרה של תקלה.    

 

 


ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 

חברת ניקיון או אחזקה, מי מהן יותר טובה לבניין שלכם?

חברת ניהול או אחזקת מבנים?

המדריך לבחירת חברת ניקיון

ניהול ואחזקת מבנים: זה משתלם?


זקוקים לחברות ניהול ואחזקה? חברות ניהול ואחזקה

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X