צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  מפריד שמן: האחראי על הסדר בבנייני דירות ומסחר
 

מפריד שמן: האחראי על הסדר בבנייני דירות ומסחר

אם דיירי בנייני היוקרה של מתחמי יוקרה רבים אינם מרוצים, מה יאמרו התושבים הגרים במרכזי הערים? ולמה זה קורה? סיפור מסריח
מאת:     עודכן: 22/05/2018 09:56:44
עוד בכתבה:

כבר יותר משנה מאז התפרסמה הדרישה לסגור מתחם דיור מפורסם בת"א, זאת מצד דיירי הבניינים הסמוכים לו. הנימוק לדרישתם הייתה העובדה כי תכנון המתחם לוקה בחסר והם סובלים ממפגעי רעש, תברואה וריח בעודם גרים בבניינים הנחשבים בנייני יוקרה. 


מה ידעו אז שאנחנו לא יודעים היום? המגמה של בניית דירות מגורים מעל לקומות עסקים החלה בישראל עוד בשנות ה-80, אז לא היה להם ביקוש ורוב הדירות נותרו ריקות. הכל מתחיל ונגמר במערכת הביוב המשותפת.


מה זה אומר לגור מעל קומת מסחר?

מעבר לגיל הבניין המשפיע גם על מערכות המים, החשמל ובעיקר מערכת הביוב והאינסטלציה שלא כמו המערכות האחרות נאלצת לעבוד בעומס שהולך וגדל, מדוע? העובדה כי הבניין ממוקם במרכז העיר ולכן הוא נבנה עם קומות מסחר גורמת לכך שהמערכת (הביוב) נאלצת להתמודד עם מספר אנשים גדול מהרגיל.

 

הערכת נכס במרכז העיר מתבצעת על פי פרמטרים רבים כמו אזור גיאוגרפי בארץ, קרבה למוסדות ציבור ומצב סוציואקונומי בסביבה אך נוסף לכל אלו חשוב לציין כי רבים נוטים להעריך נכס הנמצא מעל קומות מסחר ב5% פחות ממחיר השוק.


מה זה מפריד שומנים?

מערכת האינסטלציה והביוב בבניין עם קומת מסחר דומה למערכות בבניינים אחרים. ההבדל בקומת מסחר הוא שלפני הפגישה עם הקו העירוני, לבניינים עם קומת מסחר ישנו התקן נוסף מלבד בריכת האיסוף הנקרא מפריד שומנים, התקן זה נועד למנוע מעבר של שמנים אל בריכות האיסוף והקווים הראשיים.

 

מפריד שומנים הוא מיכל סינון נוסף המותאם לפי גודל הבניין וכמות דייריו, השפכים נקווים בו ועוברים תהליך של היפרדות עקב המשקל הסגולי שלהם ( מים כבדים משמן), השפכים ממשיכים הלאה ואת השמן והשומן שואבים החוצה בכדי שלא יתקרש במערכת ויגרום לסתימות. בעלי עסקים ובייחוד מסעדות וחנויות ממכר מזון, מחויבות בהתקנת מפריד שמן כחלק מקבלת אישורי העסק. 


עומס על מפריד שומנים מצריך הזמנת ביובית
עומס על מפריד שומנים מצריך הזמנת ביובית

מדוע בניינים כאלו מועדים לבעיות ביוב?

עסק בישראל ובייחוד עסקים בתחום המזון אלו עסקים בלתי צפויים אשר לא ניתן לאמוד את כמות הלקוחות שלהם מדי יום ביומו. אם נוסיף לכך את הדיירים הגרים מעל, הרי לכם מתכון לעומס על מערכת הביוב לרבות מפריד השמן המותקן בה. לקוחות בבתי העסק אינם שומרים על כללי ההגיינה וזורקים מכל הבא ליד לאסלה ובייחוד מגבונים.

 

כך נוצר מצב בו ללא תכנון ראוי מערכת האינסטלציה פשוט קורסת ומתרחשים שני דברים: סתימה והצפה של הביוב כלפי מעלה מבריכות האיסוף והאפשרות השנייה היא פיצוץ בצנרת הבניין וסכנת הצפה באחד העסקים או בדירות הקומה הראשונה (כיוון שבזמן סתימה השפכים חוזרים מעלה עד לנקודת שסתום האל חזור).

מערכת הביוב הביתית: כל מה שצריך לדעת
מערכת הביוב הביתית: כל מה שצריך לדעת
סכנה מתחת לרגלינו: מערכות ביוב לא תקינות
סכנה מתחת לרגלינו: מערכות ביוב לא תקינות
מיחזור מים בישראל: הייתכן?
מיחזור מים בישראל: הייתכן?
פתרונות למניעת הצפה במקומות נמוכים
פתרונות למניעת הצפה במקומות נמוכים


זקוקים לביובית? ביובית

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X