צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  הסופה בדרך, מה עושים? מבטחים!
 

הסופה בדרך, מה עושים? מבטחים!

החורף הקודם תפס אותנו לא מוכנים והיכה בכל הכוח, מלבד ההצפות, החשש העיקרי של רבים היה הפחד מהרוחות העזות והחפצים שהן מעיפות איתן. מעבר לפגיעה הפיזית חלילה, אתם יכולים למצוא את עצמכם משלמים הרבה מאוד כסף לאחרים שנפגעו.
מאת:     עודכן: 22/05/2018 11:48:16
עוד בכתבה:

בשנים האחרונות אנחנו חווים פה במדינה בפרט ומקבלים דיווחים מכל העולם, על כך שמזג האוויר משתנה והופך להיות קיצוני. 


חפצים שונים מגגות בתים פרטיים ובייחוד גגות בניינים משותפים, יכולים לעוף לכיווננו ולהוות סכנת חיים של ממש, לנו ולעוברים והשבים בסמוך לבניין או לבית. לפני הסופה שבדרך כדאי שתאבטחו ולא פחות חשוב מכך תבטחו את עצמכם.  


כיצד נאבטח חפצים על הגג?

גג רעפים: מצריך בדיקה של גגן מוסמך על מנת לבדוק את תקינות הרעפים ולוודא שאחד מהם איננו רופף, רעף שנופל מגג יכול בקלות לגרום לזעזוע מוח וגרוע מכך אם יפגע בראש של אדם שעובר ברחוב. בנוסף יש לבדוק את תקינותה של קונסטרוקציית הדוד.

 

גג שטוח של בניינים: לבדוק האם קיימים חיפויי פלסטיק (או סנטף) בגג למכשירים שונים כמו מזגנים או משאבות למינהן, במידה וכן יש לאבטח אותם באמצעות קידוח על מנת של יעופו ברוחות. חשוב לוודא כי אנטנות פרטיות של דירות גבוהות בבניין אשר אינן ממוקמות על הגג, מעוגנות היטב לקיר.


הריסות גג שקרס ברוחות
הריסות גג שקרס ברוחות

כיצד נגן על עצמנו במקרה נזק לאדם?

עו"ד ערן אלזם העוסק בתחום נזקי הגוף והביטוח מסביר:

כיצד יכול בעל נכס להגן על עצמו למקרה וחפצים יעופו מגג ביתו ויגרמו נזק לאדם?

נפילת חפצים מגגות ומרפסות הגורמים לפגיעת עוברי אורח הן דבר שכיח. יש לעשות הפרדה במקרה כזה בין בניינים משותפים בהם על גג המבנה קיים רכוש משותף, לבין מבנים פרטיים בהם כל האחריות מוטלת לרוב על גורם אחד. פגיעת אדם כתוצאה מנפילת חפצים מגובה עלולה להסב לו פגיעה משמעותית ולכן, מעבר לחשיבות הקיימת בחיזוק החפצים העלולים ליפול בייחוד בעונת החורף, קיימת חשיבות גם לרכוש ביטוחים מתאימים אשר יעניקו הגנה לבעל הנכס בעת הצורך.   

 

במקרה ובו מדובר על בניין מגורים, שעל גג הבניין קיים רכוש משותף אשר הוביל לפגיעת אדם, חשופים למעשה כל בעלי הנכסים במבנה לתביעת פיצויים. לכן, רצוי כי כל בעל נכס יוודא שנציגות הבניין רוכשת פוליסת ביטוח המכסה, בין היתר, בגין נזקים לצג ג'. ככל והחפץ נפל מאחת ממרפסות בניין המגורים או מבית פרטי, החובה לפיצוי הנפגע מוטלת על בעל הנכס, מכאן שמומלץ ורצוי כי כל בעל נכס ידאג לרכוש פוליסת ביטוח המכסה את הנכס הספציפי בגין נזקי צד ג'.

 

את מי יכולים לתבוע אנשים שנפגעו מחפצים שנפלו מגג או ממרפסות בניין?

אדם אשר נפגע כתוצאה מחפץ שנפל ממרפסת או מגג מבנה, רשאי להגיש את תביעתו כנגד הבעלים והמחזיקים בנכס. ככל ומצב הנפגע מאפשר זאת, קיימת חשיבות רבה לתיעוד זירת התאונה, לגביית שמות העדים לתאונה, לצילום החפץ והמבנה ממנו נפל ולקבלת טיפול רפואי מתאים.

 
פתאום נהיה חורף: איך למנוע נזקים בגג?
פתאום נהיה חורף: איך למנוע נזקים בגג?
כך תתכננו בנייה של גג רעפים
כך תתכננו בנייה של גג רעפים
תיקון, חידוש ומחירים: הכול על ארגזי רוח
תיקון, חידוש ומחירים: הכול על ארגזי רוח
מה הגורמים לרטיבות בגגות רעפים?
מה הגורמים לרטיבות בגגות רעפים?


זקוקים לתיקון גגות? תיקון גגות

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X