צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  פתרונות למניעת הצפה במקומות נמוכים
 

פתרונות למניעת הצפה במקומות נמוכים

מזג האוויר הישראלי בשנים האחרונות מזמן לנו הפתעות לא נעימות בדמות חורף שחון עם ימים מרוכזים של סופות ממוקדות, כאשר הפגיעה העיקרית מתרחשת במקומות נמוכים
מאת:     עודכן: 03/01/2018 11:59:04
עוד בכתבה:

השנה היינו עדים לפגיעה הנוראה מכל והיא פגיעה בחיי אדם מבוגר שנקלע למעבר תת קרקעי מוצף בחיפה


מקומות נמוכים מועדים להצפות כיוון שאופן בניית מערכת הביוב הביתי ו/או העירוני עובד לרעתם. אם כך כיצד בכל זאת ניתן למנוע מקרים כאלו? 


איך בנויה מערכת הביוב?

מערכת הביוב הביתית הנושאת את השפכים שלנו מתחברת אל מערכת הביוב העירונית ומשם ממשיכה אל המת"שים הפזורים ברחבי הארץ. מערכת הביוב פועלת על פי עיקרון פשוט של כוח הכבידה, המים יורדים בשיפוע קבוע (1.5% לרוב) ללא התערבות של משאבות עד לנקודת החיבור עם הקו העירוני – בריכת האיסוף, שם "טמונה" הבעיה. 


שימוש במשאבה להוצאת מים
שימוש במשאבה להוצאת מים

מה גורם לסתימות והצפות?

סתימה במערכות הביוב נוצרת כתוצאה ממטרד החוסם (וסותם) את צינורות הביוב לפני שהם מגיעים אל צינורות קווי הביוב הראשיים ו/תעלות בינעירוניות גדולות. בבית, מרבית הסתימות נגרמות מזריקת חפצים שלא נמהלים במים וגורמים לסתימה בניקוז בבריכות האיסוף. השפכים שלא יכולים להתקדם חוסמים את הבריכה וממשיכים להצטבר עד לפיצוץ בצינור או עלייה של שפכים חזרה אל הבית.

 

רוב ההצפות נגרמות במערכת ניקוז הגשמים של הרשויות העירוניות, מערכת זו נסתמת כתוצאה מתחזוקה לקויה וחוסר תשומת לב של הרשות. מי הגשמים מצטברים בביוב ואינם נקווים אל קווי הביוב הראשיים כתוצאה מחסימה של ענפים ועלים שעפו ברוח, אשפה שהושלכה ושמן מן המכוניות שהצטבר על הכביש.


איך בנויה מערכת ביוב במקומות נמוכים?

אם מי השפכים עוברים אל הביוב העירוני תוך ניצול כוח הכבידה מלמעלה למטה, כיצד ניתן לתכנן מערכת ביוב במקומות כמו מרתפים וחניונים תת קרקעיים שממוקמים תחת מערכת הביוב העירונית? התשובה היא שאיבת ביוב. האחת לשפכים (סילונית) והאחת היא לניקוז מים במקומות פתוחים כמו חניונים הנקראת משאבה טבולה.

 

המשאבה הטבולה מותקנת בתוך פיר נסתר בגובה מסוים תחת רצפת החניון או המרתף, מרגע שחודרים מים אל הפיר בו היא ממוקמת, המשאבה שואבת מים ומעלה אותם אל צינור הניקוז. אם כך נשאלת השאלה מדוע בכל זאת ישנן הצפות קשות כאלו?

מפריד שמן: האחראי על הסדר בבנייני דירות ומסחר
מפריד שמן: האחראי על הסדר בבנייני דירות ומסחר
מיחזור מים בישראל: הייתכן?
מיחזור מים בישראל: הייתכן?
מערכת הביוב הביתית: כל מה שצריך לדעת
מערכת הביוב הביתית: כל מה שצריך לדעת
סכנה מתחת לרגלינו: מערכות ביוב לא תקינות
סכנה מתחת לרגלינו: מערכות ביוב לא תקינות


זקוקים לביובית? ביובית

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X