צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
בעלי מקצוע   >  טכנאי מכונות כביסה  >  מאמרים בנושא טכנאי מכונות כביסה  >  שימו לב לפילטר: סיפור אמיתי
 

שימו לב לפילטר: סיפור אמיתי

מכונת הכביסה הביתית שלכם היא אחד מהמכשירים האמינים ביותר בבית, אבל הזנחה ושימוש לא קונבנציונלי יגרמו לכם "לכאב ראש" לא קטן בכלל. תשאלו את עידו.
מאת:     עודכן: 02/08/2017 10:26:01

הסיפור של עידו התחיל במעבר דירה, לדירת 5 חדרים חדשה יחד עם משפחתו, כיאה למעבר דירה חדשה, הוחלפו כמה מכשירים חשמליים בין היתר גם מכונת הכביסה. קצת לפני הגעת המכונה החדשה, "גויסה" הקיימת לנקות את הפריטים שהגיעו אל הבית (שטיחים, וילונות, מצעים וכדומה).


עוד בכתבה:

רצה הגורל והמכונה פשוט לא מצליחה לנקז את המים ועכשיו התוף מלא ועידו חסר אונים. אם רק היה "מקל" על המכונה, אם רק היה יודע שכיבוס אריגים כבדים מזיק למכונה, לא היה נתקל "בהפתעות" בבית החדש. אם כך מהי התקלה? וכיצד ניתן לפתור אותה במהירות וללא צורך בטכנאי? 


איך פועלת מכונת הכביסה?

מרבית מכונות הכביסה בכל הדגמים האפשריים, פועלות באותה צורה. צירפנו סרטון קצר שמסביר את דרך פעולתה, שימו לב לתהליך שעובר על משאבת המים הקטנה בזמן פעילות המכונה, מה שקרה לעידו שלנו יוסבר בהמשך: 

 


הפילטר ומשאבת המים

אם כך ראינו שמשאבת המים הקטנה היא גורם משמעותי מאוד בתהליך הכביסה שלנו, זו אחראית על הכנסה ובעיקר הוצאה של מים מלוכלכים החוצה מן המכונה, כיוון שהמים יורדים מטה ואז בעזרתה עולים מעלה.

אם כך עידו שלנו עומד בפני שתי בעיות אפשריות כאשר תוף המכונה שלו אינו מנוקז ומלא במים:

  • פילטר מכונת הכביסה סתום או תקוע. התקלה הזו היא תקלה נפוצה במכונות כביסה וככל הנראה זו התקלה שחווה עידו כיוון שכיבוס אריגים כבדים גורם להשלת סיבים, שערות ושאריות אבק אשר סותמות את הפילטר. המים אינן יכולים להמשיך במעלה המכונה ולהתנקז החוצה. מה אפשר לעשות במקרה שכזה?
  1. ראשית פתחו את כיסוי הפילטר (בקדמת או באחורי המכונה) בהנחה ובדגם מכונת הכביסה שלכם ישנה צינורית ניקוז נוספת בצמוד לפילטר היו מוכנים עם גיגית או מיכל קיבול גדול כי ברגע שתפתחו את הצינורית כל מי המכונה יזרמו החוצה.
  2.  אם בדגם שלכם אין את הצינורית המדוברת, נסו לגרור את המכונה עד לפתח ניקוז ביתי בקרבתה או היעזרו בגיגית רחבה תחת פתח המכונה ופתחו את הדלת (תהיו מוכנים לריח מסריח של המים העכורים)  
  3. תמיד יהיו שאריות של מים בתחתית המכונה לכן מצאו סמרטוט ישן והניחו אותו תחת פתח הפילטר ופתחו אותו עד שיצאו השאריות
  4. הוציאו בסיבוב את הפילטר ונקו אותו ואת המדחף הפנימי שלו משאריות של אבק ושערות
  5. החזירו הכל למקום והפעילו את המכונה לבדיקה.
  • אם המים נתקעים שוב אתם יכולים להסיק מכך שמשאבת המים תקולה ואינה יכולה בעצם לשאוב את המים במעלה צינור הניקוז, במקרה כזה כדאי לקרוא לטכנאי מכונות כביסה, אם כי קיימים מדריכים רבים ברחבי הרשת רק היזהרו שלא לפגוע בכרטיס הפיקוד האלקטרוני של המכונה. עלות החלפת משאבת מים ופילטר במחירון המקצוענים היא 450-550 ₪

פילטר מכונת כביסהכדאי לפתוח אותו מדי חודש- חודשיים שלא תמצאו שם "אוצרות"

 


ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 

11 סימני אזהרה של מכונות כביסה

כמה קל להרוס את מכונת הכביסה

תיקון מכונות כביסה: עשו זאת בעצמכם

מכונת כביסה מקולקלת? מדריך הישרדות


זקוקים לטכנאי מכונות כביסה? טכנאי מכונות כביסה

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X