צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  טכנאי מחשבים DIY: מחשב מרעיש
 
מאמר טכנאי מחשבים  

טכנאי מחשבים DIY: מחשב מרעיש

אם המחשב שלכם עושה הרבה יותר מדי רעש, זה עלול להיות סימן אזהרה או בעיה פשוטה לפתרון. איך יודעים? ומתי כדאי להזמין טכנאי מחשבים? אם אתם מאלו שלא חוששים לפתוח את המחשב, סביר להניח שתוכלו להתמודד עם הבעיה לבד
מאת: יובל הרכבי

טכנאי מחשבים DIY: מחשב מרעישבוקר בהיר אחד - או אחר-צהריים, או ערב - אתם מגלים שהמחשב שלכם מרעיש. אולי הוא הרעיש כל הזמן ורק עכשיו הבחנתם בזה - או שהוא החל להרעיש קצת יותר. בכל אופן, עכשיו המחשב שלכם מרשרש ומהמהם, מצרצר ומתקתק, נושף או חורק,  וזה ממש מפריע. אז מה, להזמין טכנאי מחשבים?

 

בלי טכנאי: פותחים את המחשבובכן, יש מקרים בהם טכנאי בהחלט יכול להועיל, אבל לא צריך לרוץ לחפש אחד בכל פעם שהמחשב משמיע קול. בשלב ראשון כדאי לכם לנסות להיעזר בטיפים שלנו כדי לפתור את הבעיה בעצמכם.

 

מהן האפשרויות שלכם

רעש שמקורו במחשב, שמופיע בפתאומיות ואז הולך ומתגבר, עשוי להוות סימן אזהרה. לכן, לפני שתמשיכו, שאלו את עצמכם אם זה המצב. אם פעם לא פתחתם את המחשב קודם ואתם לא בטוחים שאתם יודעים מה אתם עושים, אז העצה הכי נבונה שאנחנו יכולים לתת לכם היא זו: תפסיקו לקרוא ותזמינו טכנאי מחשבים.

 

כמובן, אם מדובר במחשב חדש או לפחות תחת אחריות, הדבר הנכון הוא ליצור קשר עם ספק החומרה ממנו קניתם אותו. פתיחת מחשב עלולה לפגוע בכיסוי האחריות ובכל מקרה - מישהו אחר אמור לבצע את התיקון הזה, אז חבל להתעסק.

 

בכל אופן, אם המחשב לא חדש וזו לא תהיה הפעם הראשונה שפתחתם את המארז, אז לעיתים קרובות תוכלו למצוא את הבעיה בעצמכם בדרך השלילה.

 

למה המחשב מרעיש

 

ברוב המקרים מחשב מרעיש כי יש בו חלקים נעים שנמצאים במצב של חיכוך יתר. דיסק קשיח, מאווררים, כוננים אופטיים וחלקים נוספים במחשב, כוללים חלקים שנעים על ציר במהירות גבוהה (ובדיסק ישנה גם מערכת מכאנית לקריאה וכתיבת נתונים). כולם מייצרים רעש, כלשהו, גם כשהם תקינים וכאשר ישנה בעיה - אפילו קלה - הרעש יגבר.

 

כמובן שיש הבדל בין סוגים שונים של בעיות. ציר מאוורר חלוד או מלוכלך באבק הוא מהדברים שאפשר לפתור במאמץ קטן (או להחליף את המאוורר). תקלת דיסק, לעומת זאת, יכולה בקלות להסתיים באובדן נתונים ולכן הדבר הראשון לעשות הוא לא לתקן אלא לבדוק שגיביתם את הקבצים החשובים שלכם.

 

רעשים נוספים יכולים להגיע מתנועה של חלקי פח של המארז שסובלים מחופשיות יתר בגלל הברגה לא תקינה. בעיות דומות יכולות להיווצר גם כאשר כוננים אינם מוברגים היטב למסילות שלהם. רעשים אחרים יכולים להגיע ממערכת האודיו, חיבור חשמלי לא תקין ועוד.

 

איך מזהים את הרעש? וכיצד ניתן לפתור את הבעיה? על כך בכתבת ההמשך שתתפרסם כאן בקרוב.  
מאמרים נוספים בנושא טכנאי מחשבים:

תיקון מחשב: שלא יעבדו עליכם
הכל על תיקון תקלות במחשב
הצילו, נמחקו לי קבצים מהמחשב!
4 תקלות המחשב הנפוצות ביותר
תקלות נפוצות במסכי מחשב
עוד לא אבדה תקוותנו: שחזור קבצים במחשב
כמה עולה להיות גיימר?
צריכים טכנאי מחשבים? טכנאי מחשבים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X