צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
בעלי מקצוע   >  אינסטלטורים  >  מאמרים בנושא אינסטלטורים  >  בלי לחץ: כך תימנעו מבעיות בלחץ המים בדירה
 

בלי לחץ: כך תימנעו מבעיות בלחץ המים בדירה

שוב יש בעיות עם לחץ המים בדירה? הצפת מים במרתף הבית? יתכן ויש בעיה במשאבת המים שלכם!
מאת: ליאור נפש    עודכן: 02/08/2017 12:09:05

רחוק מהעין - רחוק מהלב. היא נסתרת מעיננו ולכן אנו נוטים לשכוח ממנה, עד שקורה מקרה שגורם לנו לרוץ ולחפש אינסטלטור או חשמלאי. המשאבה, אחד הפריטים הכי לא מדוברים בבית אך קריטית לפעולה תקינה של הוצאה והכנסת מים נקיים ומלוכלכים אל הבית ומחוצה לו.


עוד בכתבה:

אחד האלמנטים המרכזיים בבית בתחום האינסטלציה הוא משאבת המים. במאמר זה נסביר כיצד משאבה טבולה ומשאבת לחץ מים עובדות במרתפי בתים פרטיים ובדירות בבנייני מגורים. נציג מה עלול להתרחש כאשר משאבה טבולה מתקלקלת וכן טיפים לתחזוקה שימנעו בעיות בעתיד.


משאבת מים, מה תפקידה?

המשאבה הטבולה ממוקמת בתוך בור מי הביוב והיא מנקזת החוצה את המים הדלוחים מבור הביוב אל הקו העירוני. לרוב, משאבות טבולות מיועשות לבתים נמוכים בבנייני דירות ולמרתפים. בבתי קרקע. משאבה זו עובדת באמצעות כבל חשמלי המפעיל אותה והיא אטומה למים.

משאבת מים טבולה בתוך מרתף בית, עם מערכת גיבוי


בצעו בדיקה שגרתית

תחזוקה ובדיקה שגרתית של משאבה טבולה היא קריטית במניעת מצבים של הצפה, פיצוצים ורטיבות בקירות.


התקינו משאבה משולבת לגיבוי בבתי קרקע

על מנת להימנע מהצפות בבתים פרטיים בעלי מרתף, התקינו משאבת מים משולבת המכילה משאבה ראשית לפעולה השוטפת ומשאבה משנית בעלת סוללה לגיבוי. במקרה של הפסקת חשמל, כאשר המשאבה העיקרית מפסיקה לפעול, משאבת הגיבוי עושה את העבודה. בנוסף, משאבת הגיבוי תסייע למשאבה הראשית כאשר זו לא תוכל להתמודד עם כמות המים הגדולה. פתרון זה נחשב לטוב ביותר במניעת הצפות ביתיות.

החלפת משאבת מים ישנה במשאבה חדשה


אתרו את הבעיה

בבניינים גבוהים, פעילות המשאבה נועדה להגביר את לחץ המים לקומות העליונות. אם הרגשתם שלחץ המים אינו חזק כפי שהיה, שאלו את השכנים בבניין, החל מקומה 3 ומעלה, האם גם הם הרגישו ירידה בלחץ המים. אם כן, יתכן ויש להתקין משאבה או להחליף את הקיימת. בבניינים גבוהים דרושה משאבה בעלת עוצמה להעלאת המים לקומות העליונות.

ברוב המקרים, משאבות אלו משמשות את כלל דיירי הבניין, אך ניתן להתקין אותן גם בנפרד לכל קומה ואפילו לכל דירה. בכל מקרה, רצוי שחיבור החשמל אליהם יהיה לשעון עצמאי ולא לשעון משותף, על מנת שהמשאבות לא יפלטו רעש ויטרידו את כלל הדיירים. בנוסף, אם לחץ המים בבניין הוא דינמי משתנה במהלך שעות היום, ניתן להוסיף טיימר שיפעיל את המשאבה באופן אוטומטי.  


בעיות נפוצות במשאבות מים

בעיות שהטיפול בהן חשוב בכל הנוגע למשאבת מים הן מנוע לא תקין והצטברות של לכלוך. בכל הנוגע לניקיון המשאבה, כאשר מצטבר לכלוך במשאבה לאורך זמן והוא לא מנוקה עלולה להיווצר חסימה. לשם כך יש  צורך בניקיון יסודי של כל הלכלוך בסביבת המשאבה, מומלץ על ידי בעל מקצוע. אם הותקנה משאבת מים על גג בניין יש לדאוג לכיסוי הולם למניעת רטיבות, לחות והגנה מפני השמש ופגעי מזג האוויר.

מנוע לא תקין נוצר כתוצאה משחיקה מצטברת לאורך השנים, דבר שיכול לגרום למנוע לפעול בצורה לא טובה וזרימת המים לדירות לא תהיה מספיק חזקה. מומלץ לא להמתין, לתקן את המשאבה ולהשיב את זרם המים כפי שהיה. אחד הסימנים הראשונים והברורים לאיבוד לחץ מים, בדירות קומות בעלות משאבת מים, הוא תקלה במשאבה עצמה. 


5 כללי הזהב להנחת תשתית אינסטלציה בבית חדש

העוקץ הגדול: נעצרו 6 חשודים שהתחזו לאינסטלטורים

ריח רע בשירותים, מה עושים?

שאלות ותשובות בנושא צנרת וביוב


זקוקים לאינסטלטורים? אינסטלטורים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X