צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
בעלי מקצוע   >  חשמלאים  >  מאמרים בנושא חשמלאים  >  סובלים מלחות ועובש במקלחת? התקינו ונטה!
 

סובלים מלחות ועובש במקלחת? התקינו ונטה!

עובש, התקלפות צבע מהקיר וריח מחניק, הם רק כמה מהסימנים לעודף לחות במקלחת. סביר להניח שלא תוכלו להסתפק בפתיחת חלון ותצטרכו להתקין ונטה ליציאת אוויר.
מאת: ליאור נפש    עודכן: 02/08/2017 11:03:31

בדרך כלל, כאשר אנו נתקלים בבעיה של עובש בחדר המקלחת, אנו פונים מיד לשימוש בחומרי ניקוי שונים, כמו חומץ, אקונומיקה או מטלית טבולה בכלור. אולם, בכל הנוגע לבעיית לחות במקלחת שאינה מאווררת, לא ניתן להפטר בקלות מעובש ופטריות.


עוד בכתבה:

כל מקלחת זקוקה לאוורור על מנת למנוע עובש ופטריות. אולם, אוורור באמצעות אוויר שנכנס מחלון המקלחת אינו מספיק מהסיבה שחדירת האוויר היא איטית. בשל אחוזי הלחות הגבוהים, מתחילות להיווצר בעיות עובש ופטריות. כמו כן, לא תמיד קיים חלון בחדר המקלחת וישנם חדרי מקלחת פנימיים שמחייבים התקנת ונטה בשל חוסר באוורור.

 

חוסר באוורור מוביל להיווצרות עובש על קירות המקלחת     

                               חוסר באוורור מוביל להיווצרות עובש על קירות המקלחת

בכל התקנה של ונטה יש לעשות חור בקיר בקוטר המתאים לדגם הונטה שרכשתם. בצד החיצוני יש להתקין תריס אל-חוזר. רעיון הפעולה שלו פשוט: בעת פעולת הונטה הוא נפתח ומאפשר את שאיבת האוויר החוצה. כאשר הונטה מפסיקה את פעולתה הוא נסגר ומונע כניסה של יתושים וחרקים לתוך המקלחת. ניתן למצוא ונטות שונות כמו מפוחי ונטה ציריים להתקנה בקיר  או ונטה להתקנה בחלון (בקטרים שבין 12"-4").   


חשבו את חלל המקלחת

על מנת להתאים את הונטה לצרכים שלנו, יש לחשב את נפח האוויר בחלל המקלחת. נבצע חישוב של נפח המקלחת באופן הבא: אורך X   רוחב X  גובה. את התוצאה שקיבלנו, נחפש במפרט  של הונטה שאנו מעוניינים לרכוש ונוודא שהיא אכן מתאימה לנו. במקרה של חדר מקלחת פנימי ללא חלון, יש לדעת, בנוסף לחישוב נפח המקלחת, האם מדובר בתקרה מונמכת ומה המרחק מקיר חיצוני (להעברת צינור האוורור החוצה).


רכשו ונטה עם טיימר

רוב הוונטות המוצעות כיום בשוק, ניזונות גם מחשמל תאורת המקלחת. חשוב לרכוש ונטה עם טיימר שיאפשר את המשך הפעולה למספר דקות נוספות לאחר תום המקלחת וכיבוי האור בחדר.


הקפידו על מעבר אוויר נוסף

למרות יתרון חילוף האוויר שפעולת הונטה מאפשרת לנו, עדיין, רצוי לאפשר כניסה של אוויר נקי ממקור נוסף, על מנת שתהיה סירקולציה ושהונטה תעבוד כראוי. במידה ואין חלון בחדר המקלחת, ניתן להוריד כמה סנטימטרים מתחתית הדלת ולאפשר כניסה של אוויר מבחוץ.
 

התקנת ונטה חייבת להתבצע על ידי בעל מקצוע מוסמך בלבד, שכן היא כוללת חיבור לרשת החשמל. בטרם ההתקנה, חשמלאי מקצועי יוודא מול הלקוח שאכן קיימת הכנה לונטה. במידה ולא, אין צורך להזמין חשמלאי, אלא אינסטלטור שיבצע את ההכנה. בטרם ההתקנה, חשמלאי מקצועי יוריד את המפסק הראשי שבלוח החשמל, על מנת לבצע את ההתקנה בבטחה.
 

אם אתם מעוניינים להתקין ונטה, כנסו לאתר המקצוענים וחפשו חשמלאי מוסמך בפיקוח שלנו. 

לפרטים נוספים, תוכלו לצפות בסרטון בנושא התקנת ונטה בחדר המקלחת בלחיצה כאן. 

 

בהצלחה!


גנרטור, תציל אותי!

כמה עולה לעשות שעון שבת בדירה הכולל תאורה, שקעים ומזגן?

שאלות ותשובות בנושא חשמל

נזקי קרה בבית: מה עושים שהטמפרטורות צונחות?


זקוקים לחשמלאים? חשמלאים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X