צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  עובש במקלחת? התקינו ונטה!
 

עובש במקלחת? התקינו ונטה!

עובש, התקלפות צבע מהקיר וריח מחניק, הם רק כמה מהסימנים לעודף לחות במקלחת. סביר להניח שלא תוכלו להסתפק בפתיחת חלון ותצטרכו להתקין ונטה ליציאת אוויר.
מאת: ליאור נפש    עודכן: 31/12/2017 12:00:36
עוד בכתבה:

בדרך כלל, כאשר אנו נתקלים בבעיה של עובש בחדר המקלחת, אנו פונים מיד לשימוש בחומרי ניקוי שונים, כמו חומץ, אקונומיקה או מטלית טבולה בכלור. אולם, בכל הנוגע לבעיית לחות במקלחת שאינה מאווררת, לא ניתן להפטר בקלות מעובש ופטריות.


במקרים אלו יש להיעזר בחשמלאי מוסמך להתקנה של ונטה. פעולה זו מצריכה חיבור לרשת החשמל בבית.  


למה צריך ונטה?

כל מקלחת זקוקה לאוורור על מנת למנוע עובש ופטריות. אולם, אוורור באמצעות אוויר שנכנס מחלון המקלחת אינו מספיק מהסיבה שחדירת האוויר היא איטית. אחוזי לחות גבוהים יוצרים עובש ופטריות. לא תמיד קיים חלון בחדר המקלחת וישנם חדרי מקלחת פנימיים שמחייבים התקנת ונטה בשל חוסר באוורור.

 

בכל התקנת ונטה יש לבצע חור בקיר בקוטר המתאים לדגם הונטה שרכשתם. בצד החיצוני יש להתקין תריס אל-חוזר. רעיון הפעולה שלו פשוט: בעת פעולת הונטה הוא נפתח ומאפשר את שאיבת האוויר החוצה. כאשר הונטה מפסיקה את פעולתה הוא נסגר ומונע כניסה של יתושים וחרקים לתוך המקלחת. 


איך לחשב את חלל המקלחת?

על מנת להתאים את הונטה לצרכים שלנו, יש לחשב את נפח האוויר בחלל המקלחת. נבצע חישוב של נפח המקלחת באופן הבא: אורךX  רוחבX  גובה. את התוצאה שקיבלנו, נחפש במפרט של הונטה שאנו מעוניינים לרכוש ונוודא שהיא אכן מתאימה לנו. במקרה של חדר מקלחת פנימי ללא חלון, חשוב לדעת שבנוסף לחישוב נפח המקלחת עצמה, אם מדובר בתקרה מונמכת ומה המרחק מהקיר החיצוני (להעברת צינור האוורור החוצה).

 


האם כדאי ליצור מעבר אוויר בנוסף לונטה?

למרות יתרון חילוף האוויר שפעולת הונטה מאפשרת לנו, עדיין, רצוי לאפשר כניסה של אוויר נקי ממקור נוסף, על מנת שתהיה סירקולציה ושהונטה תעבוד כראוי. במידה ואין חלון בחדר המקלחת, ניתן להוריד כמה סנטימטרים מתחתית הדלת ולאפשר כניסה של אוויר מבחוץ.
 

התקנת ונטה חייבת להתבצע על ידי בעל מקצוע מוסמך בלבד, שכן היא כוללת חיבור לרשת החשמל. בטרם ההתקנה, חשמלאי מקצועי יוודא מול הלקוח שאכן קיימת הכנה לונטה. במידה ולא, אין צורך להזמין חשמלאי, אלא אינסטלטור שיבצע את ההכנה. בטרם ההתקנה, חשמלאי מקצועי יוריד את המפסק הראשי שבלוח החשמל, על מנת לבצע את ההתקנה בבטחה.

 

גנרטור, תציל אותי!
גנרטור, תציל אותי!
כמה עולה לעשות שעון שבת בדירה הכולל תאורה, שקעים ומזגן?
כמה עולה לעשות שעון שבת בדירה הכולל תאורה, שקעים ומזגן?
שאלות ותשובות בנושא חשמל
שאלות ותשובות בנושא חשמל
נזקי קרה בבית: מה עושים שהטמפרטורות צונחות?
נזקי קרה בבית: מה עושים שהטמפרטורות צונחות?


זקוקים לחשמלאים? חשמלאים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X