צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  מזגן נייד: כל הדברים שחשוב לדעת
 

מזגן נייד: כל הדברים שחשוב לדעת

כאשר אנו נמצאים בדילמה לגבי סוג המזגן אותו אנו מעוניינים לרכוש, עולה השאלה האם משתלם לרכוש מזגן נייד במקום מזגן נייח? האם יתרונות מזגן זה עולים על חסרונותיו ומעניקים פתרון יעיל ביחס לתפוקת הקירור?
מאת: ליאור נפש    עודכן: 01/01/2018 13:11:57
עוד בכתבה:

מזגן נייד, בהשוואה למזגנים נייחים, נותן לנו יתרון משמעותי באופן בו אנו יכולים לנייד אותו לכל מקום. האמנם? יתרון הניידות מאפשר חופשיות רבה יותר בהשוואה למזגנים נייחים, אולם, שימוש במזגן נייד מחייב חלון בחלל החדר על מנת להוציא מתוכו צינור לפליטת אוויר חם.  


נתמקד כאן במזגנים ניידים לשימוש פרטי בלבד, ולא לצורך קירור/חימום חללים גדולים, כגון אולמות אירועים וכנסים. נציג את הדגש על מאפייני המזגן בהשוואה למזגנים נייחים:


מזגן נייד- האם הוא מתאים לכם?

יחידת המידה הנקראת BTU, מייצגת את עוצמת הקירור שהמזגן מסוגל לספק. רק כדי לסבר את האוזן: 1 כ"ס שווה ערך ל-9000 BTU . במזגנים ניידים רבים, עוצמת הקירור נעה בטווח של 8734 עד 10.000 BTU והיא שוות ערך לעצמת קירור של מזגן נייח עם נתוני הספק של 1 כ"ס. מזגנים ניידים בעלי הספק שכזה, מוגבלים בקירור לחדרים קטנים.   


יעילות קירור וחימום- האם זה משתלם?

מקדם יעילות המזגן נקרא CPO (Coefficient Of Performance). יעילותו מתבטאת ביחס בין האנרגיה שאותה צורך המזגן לבין כמה באמת הוא מקרר או מחמם- הספק המזגן לעומת תפוקתו. ככל שההספק גבוה יותר המזגן עובד בצורה יעילה יותר. במזגנים ניידים רבים נמצא מקדם יעילות המצוי בטווח שבין 3.6 עד 3.8  CPOלערך. 

 

באשר לחימום: מזגן נייד עובד על גוף חימום ולא דרך מדחס המזגן עצמו, כמו במזגנים נייחים. זהו חיסרון מהותי בהיבט צריכת החשמל, למרות שרוב שימוש המזגן הוא לקירור בקיץ.


התאימו את תפוקת קירור המזגן לגודל החדר
התאימו את תפוקת קירור המזגן לגודל החדר

ניידות המזגן- האמנם?

היתרון במזגן נייד הוא שאין צורך בהתקנה לעומת מזגן נייח. כל שיש לעשות הוא להציב בסמוך לחלון צינור לפליטת אוויר חם. בקצה האחד הצינור יוצא מהמזגן עצמו ובקצה השני הוא מחובר לחלון ומוציא את האוויר החם. למרות שיתרונו העיקרי של מזגן נייד הוא היכולת לנייד אותו מחדר אחד לשני, יש לקחת בחשבון את התלות בקרבה לחלון.

 

מזגן מרעיש: כל הסיבות!
מזגן מרעיש: כל הסיבות!
מתקינים מזגן? כך תשמרו על יחסים טובים עם השכנים
מתקינים מזגן? כך תשמרו על יחסים טובים עם השכנים
נושמים בריא: כך תמנעו עובש במזגן
נושמים בריא: כך תמנעו עובש במזגן
סכנת גניבה - כך תמנעו גניבת מזגן מביתכם!
סכנת גניבה - כך תמנעו גניבת מזגן מביתכם!


זקוקים לטכנאי מזגנים? טכנאי מזגנים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X