צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
בעלי מקצוע   >  הובלות  >  מאמרים בנושא הובלות  >  הגודל לא קובע: כל הטיפים להובלה קטנה!
 

הגודל לא קובע: כל הטיפים להובלה קטנה!

הובלה קטנה היא אינה משימה פשוטה. אז אם כבר החלטתם לשכור חברת הובלות, קבלו את כל הטיפים שיסייעו לכם לצלוח את המשימה בשלום!
מאת: אייל רונן    עודכן: 02/08/2017 12:11:15

החוזה בדירה שאתם שוכרים עומד לפוג ואתם כבר מסמנים את היעד הבא. אתם צריכים להתחיל להתארגן ליום המעבר וברשותכם תכולה מצומצמת שדורשת הובלה קטנה.


עוד בכתבה:

הובלה קטנה היא לא משימה פשוטה ואם כבר החלטתם לשכור חברת הובלות, סביר להניח שהטיפים הבאים יסייעו לכם לצלוח את המשימה בשלום.


מה נחשב להובלה קטנה?

באופן כללי, המושג "הובלה קטנה" הינו יחסי, שכן כל חברת הובלה מגדירה לעצמה את תנאי הסף להובלה קטנה. בדרך כלל, הובלה קטנה נחשבת לכזו המיועדת למספר בודד של פריטים, או להובלת דירה בת חדר או שניים. קהל היעד העיקרי של ההובלות הקטנות הוא בדרך כלל סטודנטים, אשר עוברים דירה לעיתים תכופות יותר במשך תקופת הלימודים.
 

בדרך כלל, עוברים הסטודנטים לדירות מרוהטות או מרוהטות חלקית, כך שברצונם להעביר מספר מצומצם מאד של פריטים. בנוסף לסטודנטים, ההובלות הקטנות מעניקות פתרון למי שהתחדש בפריט כזה או אחר שדורש הובלה, כמו מקרר, מזרון, מכונת כביסה ועוד.

 


הובלה קטנה: פינוק או צורך?

את ההתלבטות הזו חווה כמעט כל מי ששוכר דירה קטנה ובבעלותו פריטים בודדים. במידה והחלטתם לבצע את ההובלה בעצמיכם, תוכלו לשכור רכב מסחרי, לרתום את החברים או בני המשפחה ולחסוך בעלויות. אולם, קחו בחשבון שזמן זה כסף – סביר להניח שתצטרכו לפנות יום שלם, להפסיד לימודים או ימי עבודה יקרים, לגזול לחבריכם זמן יקר ולשלם את הוצאות הדלק.
 

במידה ובמדובר בתכולה שדורשת פירוק והרכבה כמו ארון, או תכולה כבדה שדורשת מאמץ פיזי יוצא דופן, יש לשקול להיעזר בשירותה של חברת הובלות. הרמה לא נכונה של חפץ כבד עלולה לגרום לנזק בנפש וברכוש.


כמה תעלה הובלה קטנה?

כאמור, עלות ההובלה עשויה להשתנות בהתאם לכמות התכולה וסוגה. בדרך כלל, הובלת קטנה של דירה בעלת 1-2 חדרים, תעלה לכם בין 700-1500 ₪. העלות מתייחסת להובלה בתוך העיר או מחוצה לה, עד 30 ק"מ.
 

במידה ותרצו להוביל פריט בודד, תצטרכו לשלם בין 300-500 ₪. כמובן שהעלות תתייקר אם מדובר בפריט כבד שדורש פתרונות הובלה מורכבים, כמו פסנתר.

 

סוג

מחיר

הובלת דירה קטנה 1-2 חדרים

700-1500

הובלת פריט בודד

300-500

 

כיצד נוזיל עלויות ולא נחרוג מהתקציב?

קבעו מחיר מראש: הכינו רשימת ציוד מפורטת והציגו אותה בפני חברת ההובלות הפוטנציאלית. כך, תוכלו לסכם מחיר מראש ולא להיות מופתעים ביום ההובלה. ציינו אם יש פריטים מיוחדים שדורשים התייחסות נפרדת ועשויים לייקר את עלות ההובלה. מיותר לציין שאם ההובלה כוללת חפצים כבדים מאד כמו פסנתר, או כאלה שדורשים פתרונות הובלה מורכבים יותר כמו מנוף, עלות ההובלה תתייקר.
 

שימו לב – הובלות מסוג זה לא מחייבות את חברת ההובלות להגיע לדירה ולתת הצעת מחיר. חברת ההובלות תוכל להסתפק ברשימת הציוד שתעבירו בפקס או במייל ובאמצעותה להעריך את עלות ההובלה.
 

הצטרפו להובלה קיימת: אם בכוונתכם להוביל פריט בודד, כדאי שתשקלו להצטרף להובלה של מישהו אחר. לא מעט חברות הובלה ישמחו לעשות זאת ויוזילו עבורכם את העלות. חשוב לציין – לא פעם, הצטרפות להובלה אחרת הינה פתח לצרות. אם הצעתם את האופציה הזו לחברת ההובלות וקיבלתם את הסכמתה, דאגו להסכם כתוב ולהתחייבות שהתכולה תגיע אליכם ולא לשותפים שלכם להובלה.
 

העבירו חפצים קלים בעצמיכם: סמנו אילו חפצים עולים על המשאית ואילו עוברים אתכם ברכב הפרטי. ככל שכמות התכולה שבאחריות חברת ההובלות תרד, כך גם העלות. במידה ויש באפשרותכם להוביל פריטים קלים ולצמצם את כמות הארגזים שהחברה צריכה להוביל, תוכלו לחסוך מעט בעלות. אולם, כדאי לברר זאת עם חברת ההובלות, שכן לא תמיד יש השפעה על המחיר. אם כבר יש מקום במשאית והפריטים לא כבדים מאד, עדיף לצרפם להובלה.
 

היפטרו מחפצים ישנים: מארגנים את הבית לקראת ההובלה? זה הזמן להיפטר מחפצים ישנים שאגרתם עם הזמן ולא הסכמתם לשמוע על האופציה להיפטר מהם. למעשה, כך תרוויחו פעמיים: גם תוזילו את עלות ההובלה וגם תיפטרו מחפצים מיותרים. אם ברצונכם לעשות מעשה טוב על הדרך, תרמו את החפצים הללו לאחת מעמותות הנזקקים וכך תהיו סמוכים ובטוחים שמישהו נהנה מהם. אגב, חלק חברות ההובלה נמצאות בקשר רציף עם העמותות שללו, כדאי לברר זאת לפני כן.

 

מבולבלים? הכנו עבורכם רשימת שתסייע לכם בהכנות ליום ההובלה.

 

תצוגה מקדימה למסמך להורדה: רשימת ציוד לפני הובלה

 

הובלה נעימה!


עוברים דירה? כך תבחרו חברת הובלה

מותק המשאית נתקעה!

שאלות ותשובות בנושא מעבר דירה

הובלה בחורף צריכה כיסוי


זקוקים להובלות? הובלות

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X