צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  נזילת מים מהמזגן: מה הסיבות וכיצד פותרים?
 

נזילת מים מהמזגן: מה הסיבות וכיצד פותרים?

טפטופי מים ביולי - אוגוסט אינם דבר שבשגרה, אך בהחלט מחזה שכיח כשהם מגיעים מהמזגן. מדוע המזגן מטפטף, מה ההבדל בין נזילה לנזילה, ומה תוכלו לעשות כדי לתקן אותה? כל התשובות במדריך הבא.
מאת: ארז פולק    עודכן: 13/08/2018 10:30:01
עוד בכתבה:

תופעת נזילת מים מהמזגן היא תופעה מוכרת מאוד. רגעים ספורים לאחר הדלקתו, ניתן להבחין בטפטופי מים שזולגים מטה ממכסה הפלסטיק של המזגן. כמעט בכל המקרים, כאשר מתרחשת נזילה מעין זו, היא נובעת מתוך היחידה הפנימית בבית.


במדריך הבא נפרט מה הן הסיבות לתקלה, מה הדברים שתוכלו לבדוק בעצמכם לפני שאתם מזמינים טכנאי מזגנים, איך תוכלו למנוע את התקלה בעתיד, ואיך טכנאי מזגנים מקצועי יתקן את הנזילה.


סיבה ראשונה - פילטרים סתומים

תפקידו של הפילטר הוא לסנן את האוויר לפני שהוא נשאב לתוך המזגן ועובר קירור. סתימה בפילטר כתוצאה מהצטברות לכלוך ואבק תקשה על פעולת המאייד ולא תאפשר זרימה חופשית של מים אל מחוץ למערכת המזגן, מה שיגרום לנזילה. סתימה בפילטר כתוצאה מהצטברות לכלוך ואבק, לא תאפשר זרימה חופשית של מים אל מחוץ למערכת המזגן, מה שיגרום לנזילה.

 

כך תתקנו את הנזילה -  את הפילטרים תוכלו לנקות בעצמכם או להזמין טכנאי מזגנים שינקה אותם עבורכם בקלות. מומלץ לנקות את הפילטרים אחת לחודשיים על מנת למנוע את הנזילה מראש.


סיבה שנייה - חוסר בגז

המזגן הוא מערכת סגורה שגז לא אמור לצאת ממנה. חוסר בגז מעיד בהכרח על דליפת גז ברמה כזו או אחרת. אחת מתופעות הלוואי של דליפת גז מהמזגן, היא הצטברות של קרח על המאייד. ברגע שהקרח מפשיר הוא מתחיל לטפטף ולנזול אל תוך הבית.

 

כך תתקנו את הנזילה -  טכנאי מזגנים מקצועי יוכל למלא עבורכם גז חדש, אך לא מומלץ לעשות זאת מבלי לתקן את מקור הדליפה, מאחר והגז שוב ידלוף. במקרים בהם דליפת הגז היא מהמדחס או מהסוללות במזגן, טכנאי מקצועי ימליץ לכם שלא לתקן את הדליפה, באם עלות התיקון תעלה יותר מ – 40% מעלות המזגן.
סיבה שלישית - תעלת ניקוז סתומה

תעלת הניקוז היא תעלה פנימית במערכת המזגן שתפקידה לנקז את מי המזגן אל מחוץ למערכת. תעלת הניקוז עשויה להיסתם כתוצאה מהצטברות לכלוך שסותם את פתח היציאה שלה. כתוצאה מהסתימה בתעלת הניקוז, מים עשוים לנזול ממנה אל תוך הבית. גורם נוסף לנזילה עשוי להיות היווצרות של חורים או סדקים התעלה עצמה.
.

כך תתקנו את הנזילה -  בין אם מדובר לכלוך ובין אם מדובר בסדק, התוצאה תהיה נזילת מים אל תוך הבית, מה שיצריך מכם להזמין טכנאי מזגנים מקצועי. טכנאי המזגנים יפתח את המכסה התחתון של התעלה וינקה את הלכלוך שהצטבר בה. בנוסף, הוא יוודא שצינור הניקוז נמצא בשיפוע תקין מפתח הניקוז ועד לקצה הצינור.


סיבה רביעית - סתימה בצינור הניקוז

צינור הניקוז מחובר ליחידה הפנימית של המזגן ותפקידו של צינור זה הוא לנקז את המים שהמזגן פולט אל מחוץ לבית. במידה במקרים רבים הנזילה תתרחש כאשר צינור הניקוז מקופל או תלוי בשיפוע לא נכון. לפני שאתם ממהרים להזמין טכנאי, בדקו שהצינור לא מקופל או תלוי בשיפוע לא נכון ותוכלו לתקן את התקלה בקלות.

 

כך תתקנו את הנזילה -  במידה וצינור הניקוז אכן סתום, יהיה צורך ביניקת הלכלוך התקוע החוצה בוואקום. אל תנסו לעשות זאת לבד עם הפה, או לדחוף דברים  אל תוך הצינור, אתם עלולים לגרום ליותר נזק. טכנאי מזגנים מקצועי ישחרר את הסתימה עם מכשור מתאים.

המזגן לא מוציא אוויר? כך תתמודדו
המזגן לא מוציא אוויר? כך תתמודדו
תיקון תקלות במזגן: המדריך המלא
תיקון תקלות במזגן: המדריך המלא
כך תכינו את המזגן לקיץ
כך תכינו את המזגן לקיץ
תיקון דליפת גז במזגן. מתי נצטרך?
תיקון דליפת גז במזגן. מתי נצטרך?


זקוקים לטכנאי מזגנים? טכנאי מזגנים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X