צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  מסנן אבנית: מה תפקידו ומתי נצטרך?
 

מסנן אבנית: מה תפקידו ומתי נצטרך?

הוא לא רק שומר על אורך החיים של מכשירי החשמל שצורכים מים, אלא מסנן ומנקה מי השתייה והאבנית שעלולה לחדור לגופנו. מסנן אבנית: כל מה שרציתם לדעת.
מאת: ליאור נפש    עודכן: 26/12/2017 15:06:36
עוד בכתבה:

ישנם כמה סוגים של מסנני אבנית ולכולם אין תקן מחייב כיוון שהאבנית אינה נחשבת כמפגע בריאותי. אך כל אינסטלטור מתחיל יוכל לומר לכם שבכל הקשור לפגיעה בגופי חימום של מוצרי חשמל שצורכים מים - האשמה העיקרית מוטלת על האבנית המצטברת בהם.


האבנית בנויה משני יסודות המצויים בטבע: סידן פחמתי בשילוב עם מגנזיום. חומרים אלו שוקעים ומתגבשים במהלך הזמן בתהליך של חימום המים. הבעיה העיקרית הגורמת להיווצרות אבנית היא דווקא כאשר המים עומדים.


לאילו נזקים האבנית גורמת?

פגיעה במכשירים צורכי מים: אחת התופעות הידועות שהאבנית מסוגלת לעולל היא פגיעה בתפקודם של מכשירי חשמל שונים. הדבר המשותף לכל אותם מכשירים - כולם פועלים תוך שימוש במים. במהלך הזמן מצטברת אבנית בתוכם ופוגמת בפעולתם התקינה. במכשירים מסוימים, כגון דודי שמש, אבנית המצטברת על גוף החימום בדוד, עלולה להשבית את פעולתו לחלוטין ולגרום להרס רב.   

 

הצטברות קורוזיה: אבנית במים גורמת לקורוזיה, הצטברות חיידקים וחלודה. אלו נוצרים כאשר האבנית מתגבשת בתוך צנרת המים ומקטינה את קוטר הצנרת עד לאיטום מוחלט שלה. אחת הסיבות במעבר לצנרת פלסטיק (צנרות מסוג SP או PEX המצויות כיום בשוק האינסטלציה) היא בעקבות לקחי העבר מצנרות הברזל שבהם התפתחה קורוזיה ביתר קלות ויצרה בהם חלודה ובעקבות כך פיצוצי מים ונזילות.  


היכן כדאי להתקין מסנן אבנית בבית?

מדיח כלים ומכונת כביסה - התקנת מסנן אבנית במכונת הכביסה תמנע הצטברות של אבנית על דפנות המכונה ותסייע להמשך פעולתה התקינה. ברז מים - מסנן האבנית שממוקם בברז המים שלנו יכיל לרוב אבני סיליפוס שתפקידם מניעת האבנית שעוברת דרך פיית הברז אל גופנו.

 

מסנן אבנית לדוד שמש - אחת התופעות הידועות ביותר היא אבנית בתוך דוד השמש. האבנית מצטברת לרוב על רכיב גוף חימום המים ומקשה את תפקודו עד כדי החלפתו. תפקיד המסנן- לשמור על המים המובלים בצנרת לדוד, נקיים מאבנית. באופן זה גם תמנע תופעת הצטברות האבנית בראש הדוש שבמקלחון.


מסנן בשימוש עם אבנים לניקוי המים
מסנן בשימוש עם אבנים לניקוי המים

אילו סוגים של מסנני אבנית קיימים?

מסנן אבני לשם: אינן פוסלות את השימוש במי השתייה. הכוונה היא כי הן אינן מכניסות חומרים זרים או לא בריאים למי השתייה. הן עברו את בדיקות מכון התקנים הישראלי ונמצא כי גם כאשר המים עומדים בתוך המסנן עצמו אפילו לכמה ימים רצופים, עדיין לא נמצא כל סיכון למי השתייה. מקרים של מים העומדים בתוך המסנן יתכנו בשעות השינה, יציאה לעבודה או היעדרות מהבית לכמה ימים.

 

מסנן אבני סיליפוס: כיום המסנן המוכר בשימוש הוא מסנן עם אבני סיליפוס (מינרל). האבנים מגיעות בצורת כדוריות ויש חשיבות גדולה לתחזוקת המסנן. חשוב להקפיד ולרכוש בכל חצי שנה שקית אבנים שעלותה נעה בסביבות 80-150 שקל ולהחליף את האבנים הישנות המצויות בתוך מסנן האבנית. 

 

ישנן טענות הגורסות כי התרכובות הפעילות באבני הסיליפוס עלולות להוות סיכון ואף מסרטנות. התקן הקיים בארץ מורה על היתר מקסימלי של 600 PPM (כלל המוצקים המומסים במים) כאשר תרכובות אבני הסיליפוס מתמוססות ברמה פחותה מכך ועומדות בתקן הנדרש.

מחליף חום סולארי: מה זה ומתי נצטרך אותו?
מחליף חום סולארי: מה זה ומתי נצטרך אותו?
נפוץ ומטריד: תקלות אינסטלציה נפוצות
נפוץ ומטריד: תקלות אינסטלציה נפוצות
סמוי מהעין: איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית
סמוי מהעין: איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית
מבט אל תוך הצינור: בעיות במערכת הניקוז הביתית
מבט אל תוך הצינור: בעיות במערכת הניקוז הביתית


זקוקים לאינסטלטורים? אינסטלטורים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X