צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  שימו רשת: הרחקת יונים בדרך הקלה
 

שימו רשת: הרחקת יונים בדרך הקלה

אחד מבעלי הכנף העקשניים ביותר להרחקה היא יונת הבית. ניסיונות שונים להדברה לא באמת צלחו, עד שהגיעה שיטת פריסת הרשתות. מדוע שיטה זו יעילה כל כך? הכול תלוי בבחירת הרשת הנכונה ובעל המקצוע הנכון.
מאת: ליאור נפש    עודכן: 22/05/2018 10:31:20
עוד בכתבה:

אחד המראות השכיחים והמוכרים בבנייני מגורים בארץ הוא אותו כוך שעובר לאורך הבניין, המשמש לתליית חבלי כביסה ולמערכות מיזוג האוויר. הבעיה הנפוצה ביותר באותם כוכים היא הצטברות של מקומות דגירה ליונים. הן מביאות איתן סירחון, רעש, לכלוך ויותר מהכול כינים ומחלות.


אחת הדרכים הידועות והיעילות ביותר להרחקת יונים היא בעזרת פריסה של רשתות בחללים בעלי עומק: כוכים בבנייני מגורים, מחסנים בבתי קרקע, מרפסות, כוכים בינות לרעפים ועוד. ישנם מספר יתרונות לשימוש ברשתות להרחקת יונים:


מה היתרונות בהרחקת יונים באמצעות רשתות?

אחד היתרונות הבולטים בפריסת רשת היא הימנעות מפגיעה ביונים, שכן היונים אינן מסוגלות לחדור את הרשת הן עפות ומחפשות מקום אחר. בשיטה זו אין כל פגיעה ביונים. הן לא מומתות ולא מחושמלות. רשת היונים עשויה מפלסטיק שקוף או חבלי פוליאתילן. אלו הם חומרים עמידים לאורך שנים. החומר עמיד בפני פגעי מזג האוויר, אינו סופג מים או נרקב.

 

ישנן מספר שיטות להרחקת יונים, אולם אף אחת מהן אינה עמידה לאורך זמן, כמו רשת היונים. היונים עקשניות ביותר ואינן מוותרות בקלות על הטריטוריה שלהן. גם מערכות שמפיקות צלילים להרחקת יונים, אינן מסוגלות, במקרים רבים, להרחקתן. דחלילים ובובות עורבים שאמורות להרחיק יונים, גם הן אינם אפקטיביים ולאחר זמן מה ניתן לראות את היונים מקננות לצד בובות העורבים.                              


הרשת עמידה יותר בפני פגעי מזג האוויר
הרשת עמידה יותר בפני פגעי מזג האוויר

אילו סוגי רשתות קיימים?

רשת יונים שקופה - משמשת לחסימת יונים לחלונות מסתורי כביסה, מבנים וכוכים. יתרון: שקופה וקשה להבחין בה, אינה פוגמת במראה הבניין עליו היא פרוסה. רשת יונים מקצועית - עשויה מחוטי פוליאתילן שעליהם ישנה תוספת הגנה מקרינת UV. עשויה משלושה חוטים שזורים, כל אחד עשוי משני חוטים. יתרונה העיקרי הוא בחוזק שלה לעומת רשתות אחרות.

 

רשת דרורים מקצוענית - משמשת להרחקה של בעלי כנף קטנים יותר כמו סנוניות או דרורים. עשויה מחומר פוליאתילן שזור עם תוספת הגנה מקרינת UV. עשויה משלושה חוטים שזורים, שכל אחד עשוי משני חוטים. רשת יונים מגולוונת - עיקר השימוש בה הוא לחללים קטנים או כהשלמה לרשת יונים מקצועית או שקופה, במקומות בהן הן אינן מתאימות.


כיצד תדעו שמרחיק היונים מקצועי?

למרות שישנם חובבנים בתחום זה, קיימות דרכים לדעת האם מדובר במרחיק יונים מקצועי או לא. במקרים רבים, התקנת רשתות יונים מצריכה עבודה בגובה או סנפלינג. נדרשת לכך הסמכה מיוחדת והיתרים ממשרד העבודה. אדם שמתחמק ושאינו מציג היתר לעבודה בגובה, מעיד על חובבנות וחוסר מקצועיות.   

 

במקרים רבים בעלי דירות בבניינים מזמינים בעל מקצוע על מנת להרחיק יונים ממסתור הכביסה שלהם. אולם, פריסת הרשת באופן פרטי אצל בעלי הדירה אינה פותרת את הבעיה. יונים עדיין ממשיכות לקנן במסתורי הכביסה של השכנים ומטילות לשלשת יונים למטה. הפתרון הטוב ביותר הוא הזמנת בעל מקצוע, באופן חד פעמי, על ידי כל בעלי הדירות בבניין. פריסה של הכוך לכל אורך הבניין תמנע באופן מוחלט כניסת יונים והבעיה תיפטר.

הרחקת יונים אלקטרונית, הייתכן?
הרחקת יונים אלקטרונית, הייתכן?
עופי לשלום
עופי לשלום
הרחקת יונים כיצד
הרחקת יונים כיצד


זקוקים להרחקת יונים? הרחקת יונים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X