צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
בעלי מקצוע   >  אינסטלטורים  >  מאמרים בנושא אינסטלטורים  >  להכות את הבעיה מהשורש: על צנרת גיבריט
 

להכות את הבעיה מהשורש: על צנרת גיבריט

צנרת גיבריט היא צנרת איכותית, הדורשת התקנה מיוחדת וידע מצד בעל המקצוע. לצנרת זו יתרונות רבים אל מול צנרות מי השופכין הרגילות והיא מהווה פתרון נוח לבעיות נזילה בצנרת.
מאת: ליאור נפש    עודכן: 24/08/2017 10:29:37

עולם האינסטלציה הוא עולם רחב ומלא מונחים טכניים וסוגים שונים של צנרות. במהלך השנים, עמדו צנרות רבות בבתים בארץ ללא תחליף ומצבן הלך והדרדר בשל קורוזיה ושינוי מזג האוויר.


עוד בכתבה:

אם כבר הגעתם למצב שבו עליכם להחליף את צנרת מי השופכין בבתיכם, עשו בחכמה והחליטו על צנרת איכותית שתמנע כל בעיות שעלולות להתרחש בעתיד. אחת מהצנרות אליהן אנו מתכוונים היא צנרת גיבריט.


מה זו צנרת גיבריט?

למעשה, אחת הצנרות הנפוצות ביותר כיום היא צנרת גיבריט, כיוון שצנרת זו מותקנת כיום במערכות אינסטלציה חדשות בבתים או כתחליף לצנרות ישנות יותר. מדובר על צנרת שמיועדת לפינוי מי דלוחין ושופכין. ישנה חשיבות רבה לידע בעל המקצוע בכל הנוגע לאופן ההתקנה בצנרת זו. הצינור מיוצר על ידי חברת GEBERIT השוויצרית ומשווק בארץ על ידי אחת החברות הגדולות במשק הישראלי. היא עשויה מיציקת פוליאתילן קשיח, או בשמה הלועזי HDPE High Density Polyethylene) (והינה בעלת חוזק גבוה במיוחד.

 

היא עמידה יותר מצנרות מי הדלוחין האחרות וצבועה בצבע שחור בעל פס כחול המבדיל אותה אל מול הצבעים האפור והכתום האופייניים לצנרות הרגילות. צנרת זו עברה תהליך כימי ייחודי שכלל חימום המאפשר לה להיות גמישה ועם זאת קשיחה יותר. בנוסף, ניתן גם לשלב אותה בתוך יציקות הבטון של שלד הבניין.  

 

הלחמת שני קצוות הצינורות הופכת את צינור הגיבריט לצינור אחד ללא צורך בחיבורים חיצוניים                  הלחמת שני קצוות הצינורות הופכת את הצינור ליחידה אחת ללא חיבורים חיצוניים


מה היתרונות של צנרת גיבריט?

שיטת חיבור ייחודית: יתרונה העיקרי של צנרת זו הוא בשיטת החיבור. ביצוע ההתקנה נעשה בעזרת מלחם מיוחד שהופך את הצינור ליציקה אחת מגובשת ובכך גם מהווה יתרון משמעותי באטימות מלאה, כאילו היה צינור אחד. בקצה כל צינור קיימות אלקטרודות מיוחדות המאפשרות הלחמה בין חלק צינור אחד לאחר. הדבר מאפשר זרימת מי שופכין באופן חלק וללא היתקעות של פסולת בחיבורים ובכך גם מקטין את מספר מחסומי הרצפה שאינם מוסיפים ליופי חדרי הרחצה בבתים. 

 

יתרון שיטת החיבור הייחודית לצנרת זו פותר בעיות רבות. פתרון אחד הוא מניעת חדירת שורשים לצנרת הביוב וסתימת קו הביוב כתוצאה מכך. לרוב, שורשי העצים מוצאים את דרכם וחודרים דרך נקודות החיבור בין הצנרות. במקרה זה לא תתכן חדירת שורשים כיוון שאין כל חיבור אלא הלחמה המאחדת את מקטעי הצינור אחד לשני לצינור אחד.

 

עמידה בלחצים: הגיבריט מסוגלת לעמוד בלחצים גבוהים והיא בעלת עמידות בטמפרטורות שמסוגלות להגיע ל- 100 צלזיוס. בנוסף, היא עמידה בפני קרינתUV  והשפעות כימיות שונות. יתרונה בכך שהיא מסוגלת לגבור על בעיות רבות בתחום האינסטלציה.

 

חיבור מהיר: יתרון נוסף הוא גם ביכולת הקמה מהירה יחסית לצינורות ה- PVC הרגילות. דרך ההלחמה של כל מקטע צינור אחד למשנהו, תורם לקיצור בזמן העבודה כאשר אין צורך בהברגות וחיבורים מיותרים.

 

בידוד: הגיבריט מסוגלת לבידוד אפקטיבי יותר ביחס לצינורות ה- PVC  הרגילות. אם נשווה זאת למערכות אינסטלציה מתקדמות בבנייני מגורים, יתכן ואין צורך ליישם מעטפת לבידוד אקוסטי שנבנית במיוחד לצנרת מי השופכין הראשית של הבניין, כפי שנעשה בתכנון אינסטלציה במבנים רבים.

 

                            ישנן זוויות מוכנות מראש אליהן מחברים בהלחמה את שאר הצינור


כיצד אינסטלטור מקצועי יתקין צנרת גיבריט?

ישנן הגדרות מפורטות של מכון התקנים הישראלי בכל הנוגע לאופן התקנת הצנרת. ניתן לבנות צנרת זו כמערכת מוכנה מראש בחלקים, ולאחר מכן להביאה לאתר ולחבר בין כל חלקיה. ניתן גם לבצע חיבור של הצנרת באתר עצמו בעזרת ציוד מיוחד שקיים לצורך כך. בעל המקצוע המחבר את הצנרת אמור להיות מקצועי ומוסמך בהתקנה מסוג זו.

כאשר עובדים עם צינור גיבריט בעזרת חלק הנקרא מופה חשמלית (חלק המלחים את שני הצינורות האחד לשני ע"י הכנסת וחיבור שני קצותיהם בתוכו), יש לתת דגש על שני היבטים חשובים לצורך חיבור תקין ונכון בין שני חלקי הצנרת.

 

גירוד קצוות הצינור: על מנת לייצר חיבור חזק ומקצועי מומלץ לגרד את קצה הצינורות באזורים שיכוסו ע"י המופה החשמלית. לא הרבה מקפידים על כך ודבר זה מבדיל בין בעל מקצוע לאחרים.

 

ריסוס קצוות הצינור: מומלץ לרסס את קצה הצינור בעזרת חומר אתנול על מנת לנקות את מקום החיבור ולאפשר חיבור יותר יעיל.

לאחר מכן יש לחבר את מכשיר המופה החשמלית לשתי קצוות הצינור ולהלחים אותם. לאחר שהנורית במכונת ההלחמה תהבהב, יסתיים זמן ההלחמה וניתן להוציא את המופה החשמלית ולהתקין את הצינור.


מסנן אבנית: דרך יעילה להארכת חיי מכשירי החשמל בבית

מחליף חום סולארי: מה זה ומתי נצטרך אותו?

נפוץ ומטריד: תקלות אינסטלציה נפוצות

סמוי מהעין: איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית


זקוקים לאינסטלטורים? אינסטלטורים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X