צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  להכות את הבעיה מהשורש: על צנרת גיבריט
 

להכות את הבעיה מהשורש: על צנרת גיבריט

צנרת גיבריט היא צנרת איכותית, הדורשת התקנה מיוחדת וידע מצד בעל המקצוע. לצנרת זו יתרונות רבים אל מול צנרות מי השופכין הרגילות והיא מהווה פתרון נוח לבעיות נזילה בצנרת.
מאת: ליאור נפש    עודכן: 25/12/2017 09:29:06
עוד בכתבה:

עולם האינסטלציה הוא עולם רחב ומלא מונחים טכניים וסוגים שונים של צנרות. במהלך השנים, עמדו צנרות רבות בבתים בארץ ללא תחליף ומצבן הלך והדרדר בשל קורוזיה ושינוי מזג האוויר.


אם כבר הגעתם למצב שבו עליכם להחליף את צנרת מי השופכין בבתיכם, עשו בחכמה והחליטו על צנרת איכותית שתמנע כל בעיות שעלולות להתרחש בעתיד. אחת מהצנרות אליהן אנו מתכוונים היא צנרת גיבריט.


מה זו צנרת גיבריט?

אחת הצנרות הנפוצות ביותר כיום היא צנרת גיבריט. צנרת זו מותקנת כיום במערכות אינסטלציה חדשות בבתים או כתחליף לצנרות ישנות יותר והיא מיועדת לפינוי מי דלוחין ושופכין. ישנה חשיבות רבה לידע בעל המקצוע בכל הנוגע לאופן ההתקנה בצנרת זו. היא עשויה מיציקת פוליאתילן קשיח, או בשמה הלועזי HDPE High Density Polyethylene) (והינה בעלת חוזק גבוה במיוחד.

 

צנרת זו עמידה יותר מצנרות מי הדלוחין האחרות וצבועה בצבע שחור בעל פס כחול המבדיל אותה אל מול הצבעים האפור והכתום האופייניים לשאר הצנרות. צנרת זו עברה תהליך כימי ייחודי שכלל חימום המאפשר לה להיות גמישה ועם זאת קשיחה יותר. בנוסף, ניתן לשלב אותה בתוך יציקות הבטון של שלד הבניין.


ביצוע הלחמה לשני קצוות הצינור
ביצוע הלחמה לשני קצוות הצינור

מה היתרונות של צנרת גיבריט?

שיטת חיבור ייחודית: ביצוע ההתקנה נעשה בעזרת מלחם מיוחד שהופך את הצינור ליציקה אחת מגובשת ובכך גם מהווה יתרון משמעותי באטימות מלאה, כאילו היה צינור אחד. בקצה כל צינור קיימות אלקטרודות מיוחדות המאפשרות הלחמה בין חלק צינור אחד לאחר.

 

יתרון שיטת החיבור הייחודית לצנרת זו פותר בעיות רבות. 1. מניעת חדירת שורשים לצנרת הביוב. 2. עמידה בלחצים ובטמפרטורות שמסוגלות להגיע ל - 100 מעלות צלזיוס. 3. חיבור מהיר שתורם לקיצור זמן העבודה. 4. בידוד אפקטיבי יותר ביחס לצינורות ה- PVC  הרגילות.


זוויות המוכנות מראש להלחמה
זוויות המוכנות מראש להלחמה

איך אינסטלטור מקצועי יתקין צנרת גיבריט?

ישנן הגדרות מפורטות של מכון התקנים הישראלי בכל הנוגע לאופן התקנת הצנרת. ניתן לבנות צנרת זו כמערכת מוכנה מראש בחלקים, ולאחר מכן להביאה לאתר ולחבר בין כל חלקיה. ניתן גם לבצע חיבור של הצנרת באתר עצמו בעזרת ציוד מיוחד שקיים לצורך כך. בעל המקצוע המחבר את הצנרת אמור להיות מקצועי ומוסמך בהתקנה מסוג זו.

 

יש לתת דגש על הפרטים הבאים בעבודה עם צנרת זו: 1. מומלץ לגרד את קצה הצינורות באזורים שיכוסו ע"י המופה החשמלית. לא הרבה מקפידים על כך ודבר זה מבדיל בין בעל מקצוע לאחרים. 2. מומלץ לרסס את קצה הצינור בעזרת חומר אתנול על מנת לנקות את מקום החיבור. לאחר מכן יש לחבר את מכשיר המופה החשמלית לשתי קצוות הצינור ולהלחים אותם. 

מסנן אבנית: מה תפקידו ומתי נצטרך?
מסנן אבנית: מה תפקידו ומתי נצטרך?
מחליף חום סולארי: מה זה ומתי נצטרך אותו?
מחליף חום סולארי: מה זה ומתי נצטרך אותו?
נפוץ ומטריד: תקלות אינסטלציה נפוצות
נפוץ ומטריד: תקלות אינסטלציה נפוצות
סמוי מהעין: איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית
סמוי מהעין: איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית


זקוקים לאינסטלטורים? אינסטלטורים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X