צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
בעלי מקצוע   >  תיקון תריסים  >  מאמרים בנושא תיקון תריסים  >  שלבים בתריס חשמלי: כל הסיבות להתנתקות
 

שלבים בתריס חשמלי: כל הסיבות להתנתקות

יש בביתכם תריס חשמלי אך לאחרונה גיליתם כי נוצר נתק בין שלבי התריס. מדוע זה נוצר וכיצד בעל מקצוע יטפל בבעיה? מה העלות של תיקון נתק בשלבי התריס? כל הפרטים במאמר זה.
מאת: ליאור נפש    עודכן: 27/09/2017 08:33:27

נהוג לחשוב שכאשר ישנה תקלה בתריס חשמלי הסיבה לכך היא בעיה במנוע, אך למעשה הסיבות השכיחות שגורמות לקלקולים בתריס חשמלי הם למעשה רצועות תריס וניתוק בין שלבי התריס.


עוד בכתבה:

במאמר זה נדון בבעיה שנוצרת בנתק משלבי התריס, מדוע היא מתרחשת, מה בעל המקצוע יבצע על מנת לפתור את הבעיה ומה עלות תיקון שכזה.


מדוע נוצר נתק בין שלבי התריס?

נתק בין שלבי התריס היא אחת התקלות הנפוצות והיא מתרחשת לרוב בין התריס העליון לזה שתחתיו. מדוע זה קורה? כיוון שרוב משקל הנשיאה של כלל התריסים הוא על התריסים העליונים. בעת העלאת התריס החשמלי, התריס העליון ביותר נושא בנטל המשקל של כל שאר התריסים שמתחתיו, התריס השני נושא בנטל המשקל של אלו שמתחתיו וכן הלאה לכל תריס ותריס עד אשר התריסים התחתונים אינם כורעים תחת נטל משקל שאר התריסים.

 

במקרה של בעיה בתריס חשמלי אין להפעיל אותו                            במקרה של בעיה בתריס חשמלי אין להפעיל אותו


איזה סוג תריס מומלץ יותר?

ישנם שני סוגי תריסים שמוכרים בשימוש בארץ ובעולם: תריס העשוי מפוליאוריתן מוקצף בעל מסגרת פח במעטה החיצוני שלו ותריס בעל שלבי אלומיניום.

 

אם נתייחס לתקלה של נתק בין התריסים, נמצא כי סוג התריס שיותר מומלץ לשימוש וידוע כתריס שעמיד יותר לבעיה זו הוא תריס האלומיניום. האלומיניום מסוגל לעמוד בלחצים טוב יותר מתריס העשוי מפוליאוריתן מוקצף כיוון שהוא חזק יותר ואילו החומר העשוי מפוליאוריתן עלול להתעקם ובשל כך לצאת ממקומו.

 

תריס אלומיניום: עמיד ואיכותי יותר                                    תריס מפוליאוריתן עלול להתעקם ובשל כך לצאת ממקומו.


כיצד בעל מקצוע יתקן את התקלה?

ברוב המקרים בבואו לתקן את הבעיה, בעל המקצוע פשוט יוציא את השלב שהתנתק, שבדרך כלל גם יהיה שלב עקום ויחבר במקומו את השלב הבא אחריו. אין צורך לחבר שלב חדש במקום אותו שלב שהתעקם כיוון שבמרבית התריסים החשמליים מצויים מספיק שלבים עודפים שמגיעים אתם.

 

הסיבה לכך היא בדיוק על מנת לתת פתרון במקרה של נתק תריס. במקרה זה בעל המקצוע יחבר את השלב הבא אחריו כך שכאשר התריס ייסגר כולו יהיה מספיק עודף של שלבים שיאפשרו סגירה מוחלטת של התריס.


נקיטת פעולות לאחר התיקון

לאחר חיבור השלב, עבודתו של בעל המקצוע עדיין לא הסתיימה, עליו כעת לוודא שפעולת מנוע התריס מכוונת בדיוק לפי הסגירה החדשה של התריס. פעולה זו חשובה מאוד כיוון שבלעדיה, בעת סגירת התריס נבחין שהתריס לא נסגר עד הסוף וכי קיים מרווח בין הרצפה לשלב התריס האחרון. רווח זה נוצר בשל החוסר בשלב הבעייתי שבעל המקצוע הסיר.

 

לצורך תיקון הבעיה, בעל המקצוע יכייל את המנוע ויכוון אותו כך שזמן פעולתו והסיבוב שלו יקוצרו ויותאמו למרווח החדש שנותר עם הסרת שלב התריס. לאחר כיוון המנוע התריס יהיה מוכן לשימוש.   


מה עלות תיקון נתק בתריס?

עלות סבירה לתיקון נתק בין שלבי התריס עומדת בטווח מחירים שבין 300 – 500 שקלים. ישנם בעלי מקצוע שבמחירונים שלהם ניתן למצוא טווחי מחיר גבוהים שעלולים להגיע עד 1000 שקלים. ככלל אין הבדל משמעותי מבחינת צורת העבודה בין תריס קטן לתריס גדול ולכן אם ישנה עליית מחיר בגלל תיקון בתריס גדול היא אינה צריכה להיות משמעותית.


רצועת התריס נקרעה? כל מה שחשוב לדעת!

3 תקלות נפוצות בתריס גלילה חשמלי

שאלות ותשובות בנושא תריסי גלילה

מה אתם בוחרים: תריס אלומיניום או פלסטיק?


זקוקים לתיקון תריסים? תיקון תריסים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X