צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
בעלי מקצוע   >  טכנאי מזגנים  >  מאמרים בנושא טכנאי מזגנים  >  הכן מזגנך לחורף: 5 עצות הזהב להכנת המזגן לעונה הקרה
 

הכן מזגנך לחורף: 5 עצות הזהב להכנת המזגן לעונה הקרה

מיזוג אוויר בארץ מתקשר לרוב עם טמפרטורות גבוהות בחודשי הקיץ, אולם כאשר מדובר בעונת החורף למזגן תפקיד לא פחות חשוב. הנה כמה טיפים לתחזוקת המזגן בחורף.
מאת: ליאור נפש    עודכן: 14/12/2017 10:35:52

אין כמו החמימות שמתפשטת בגוף בכניסה דרך מפתן דלת הבית בליל חורף קר וגשום. אם אין בביתכם קמין ככל הראה שמקור החום בבית מגיע ממכשיר מיזוג האוויר.


עוד בכתבה:

ישנן מספר עובדות מעניינות שרצוי לדעת בכל הנוגע לשימוש של מזגן בעונה הקרה. אם תרצו לוודא שמזגנכם יוכל להמשיך לתפקד בצורה מיטבית תוכלו להיעזר במספר טיפים ששמורים במיוחד לטיפול במזגן בעונת החורף.


מדוע המזגן אינו מחמם בטמפרטורה נמוכה?

אחד הדברים שאולי אינכם יודעים עליהם ברכישת מזגן הוא שכאשר הטמפרטורה בחוץ מתקרבת ל – 0 מעלות, יש סיכוי שהמזגן פשוט יפסיק לפעול. פעולה זו אולי אינה ידועה לרוב האנשים כיוון שברוב המקומות בארץ הטמפרטורות אינן יורדות עד לרמה שכזו, אך במקומות גבוהים או מקומות שידועים כמקומות קרים בארץ יהיו כאלו שירגישו בכך, במיוחד בלילה קר במיוחד. 
 

מדוע המזגן עלול להפסיק לעבוד? כיוון שיש קושי למזגן לחמם כאשר הטמפרטורה בחוץ מגיעה לטווח של 5 מעלות, לא כל שכן כאשר היא מגיעה ל – 0 מעלות.

 

מדוע המזגן מתקשה לקלוט חום מתחת לטמפרטורה של 5 מעלות? יש להבין שמזגנים רבים מכוילים לעבודה של עד 5 מעלות צלזיוס על ידי היצרניות השונות. אופן פעולת המזגן בקיץ, בעת קירור, הוא שהיחידה הפנימית שממוקמת בבית, קולטת חום ומוציאה קור לקירור החדר ואילו היחידה החיצונית, שממוקמת מחוץ לבית, פולטת חום.

 

במצב שבו המזגן מחמם בחורף הפעולה היא בדיוק הפוכה - היחידה הפנימית פולטת חום לחימום החדר ואילו היחידה החיצונית אמורה לקלוט חום, אך מה קורה אם הטמפרטורה בחוץ כבר יורדת מתחת ל – 5 מעלות צלזיוס? במקרה זה אין ליחידה החיצונית מאיפה לקלוט חום מהסביבה שלה והמזגן יפסיק את פעולתו ויכנס למצב הפשרה. אם נשווה את הגז שמצוי בשימוש ברוב המזגנים - גז R410, נמצא שהערך של הלחץ של הגז (שנמדד ב – PSI) שקול לטמפרטורה של 5 מעלות. 

 

יש להוסיף כי היצרניות השונות דאגו לייצר פתרונות שונים שיוכלו לעזור למזגן לחמם גם בטמפרטורות אלו אך לא בכל המזגנים מצויות טכנולוגיות אלו. לדוגמה ישנו שסתום אל חוזר שמאפשר במצב חימום המזגן להשיג לחץ גבוה יותר ביחידה הפנימית ולחץ נמוך יותר ביחידה החיצונית. לחץ נמוך יותר ביחידה החיצונית משמעו אפשרות לעמוד בטמפרטורות נמוכות.

 

בסרטון הבא תוכלו לדעת כיצד ניתן לחסוך בעלויות השימוש במזגן:

 

 


איך נכין את הבית לחימום אופטימלי בחורף?

ישנן כמה עצות שימושיות שבמספר פעולות פשוטות נוכל למקסם את החימום בבית. הדבר הראשון, אך לא פחות חשוב, הוא איטום של כל פתחי החלונות והדלתות בבית. בחורף כל פתח שחודר ממנו קור מבחוץ עלול להוריד את טמפרטורת החדר באופן משמעותי. סגרו חדרים שאינם ממוזגים כמו חדר האמבטיה על מנת לאפשר חימום מהיר יותר.

 

איטום כל הפתחים יאפשר למזגן לפזר את האוויר החם בחלל וכך גם להגיע למצב שבו המדחס (החלק העיקרי ביחידה החיצונית של המזגן) יוכל להפסיק לעבוד עד אשר רכיב התרמוסטט (הקובע את רמת הטמפרטורה הרצויה) יחזיר אותו שוב לפעולה. זמן השהיה זה שווה חיסכון בכסף וככל שהחלל יתמלא מהר יותר בטמפרטורה הרצויה, כך המזגן יפסיק יותר מהר את פעולתו.

 

אם סגרתם את כל הפתחים בבית, כוונו את המזגן על 25 מעלות והורידו את פתחי האוויר שבמזגן כלפי מטה. אוויר חם נוטה לעלות למעלה כך שכיוון כלפי מטה יעזור לפזר את האוויר בחלל בצורה הטובה ביותר.  אם רק הדלקתם את המזגן, אל תדאגו אם יצא אוויר קר בתחילה כיוון שלוקח זמן של כמה דקות מועטות עד אשר אוויר חם יחל להתפזר בחלל.


5 עצות הזהב לשימוש מזגן בחורף

"תקלות" נפוצות במצב חימום: ישנן מספר תקלות שיותר ייחודיות בשימוש במזגן במצב חימום. את התקלות הללו תוכלו לנסות ולפתור באופן עצמאי ללא הזמנת טכנאי מיזוג אוויר:

 

  • הפסקה של המזגן בעת חימום באופן שחוזר על עצמו הוא דבר תקין. מה שיש לעשות הוא להעלות את טמפרטורת המזגן ל – 30 מעלות. במקרה ופעולה זו אינה עוזרת יש להתייעץ או להזמין טכנאי מוסמך.

 

  • אם הבחנתם שהמזגן פולט מתוכו אדים מהיחידה החיצונית של המזגן, המצב תקין והוא מצביע על כל שהמזגן נמצא כעת במצב הפשרה.

 

  • אם ישנם רעשים הבוקעים מכיסוי הפלסטיק של המזגן, הדבר כנראה נובע בשל שינויים של חום וקור שגורמים להתכווצות הפלסטיק במזגן.
     

בדיקת היחידה החיצונית לפני בוא החורף: אמנם דבר זה חשוב בכל עונות השנה אך חשוב שבעתיים בעונת החורף. יש לבדוק את היחידה החיצונית של המזגן ולוודא כי היא אינה מוסתרת על ידי צמחייה או פסולת שיכולה לעוף ברוח ולסתום את דרכי האוורור של המזגן. בשל עצמת הרוחות בעונת החורף, פינוי גזם או פסולת שעלולים לסתום את היחידה החיצונית, יבטל בעיות שהיו עלולות להיגרם למזגן אם לא היו מטופלות לפני כן.

 

טיפול למזגן לפני המעבר למצב חימום: אמנם בעיה זו אינה בעיה שכיחה שמצויה בכל מזגן, אך יש לדעת אותה במקרה והדבר יתרחש במזגנכם. בעת המעבר לפעולת חימום במזגן יתכן וינדפו ריחות עובש במהלך השבועות הראשונים. על מנת לטפל בבעיה ניתן לרכוש תרסיס ייעודי להתזה על חלק הסוללה שביחידה הפנימית או לרסס במיכל התזה נוזל שמהול בחצי אקונומיקה וחצי מים.

 

קיבוע היחידה החיצונית לתושבת: גם במקרה זה מדובר בבעיה שיכולה להתרחש במהלך כל השנה אולם בהחלט הסיכון שתתרחש הוא נפוץ יותר בעונת החורף. ישנם טכנאים שאינם מקפידים על חיבור היחידה החיצונית לתושבת שעליה היא מחוברת. תושבת זו מקבעת את היחידה החיצונית ואינה מאפשרת לה לזוז. בחורף, בשל הרוחות העזות יש סיכוי לתזוזה של היחידה החיצונית, בעיקר כאשר מדובר במזגן קטן. וודאו כי היחידה מקובעת.

 

נזילת מים מהיחידה החיצונית: נזילת מים מהיחידה החיצונית במהלך פעולת חימום במזגן היא דבר תקין. במקרה ואתם מתגוררים בבניין דירות מעל שכן והמים מפריעים לו ניתן למצוא פתרון ולהתקין פיה לניקוז המים מהיחידה החיצונית.


אחריות על מזגן: כל מה שצריך לדעת!

התוספות שעלולות לייקר את התקנת המזגן

מזגן מיני מרכזי: כל מה שצריך לדעת

המזגן לא מגיב לפקודות השלט? כך תפעלו


זקוקים לטכנאי מזגנים? טכנאי מזגנים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X