צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  איטום ביריעות ביטומניות 4 מ"מ – מתי זה מומלץ?
 

איטום ביריעות ביטומניות 4 מ"מ – מתי זה מומלץ?

יריעות ביטומניות מתחלקות לשני סוגי עוביים. הפופולריות ביותר הן יריעות 5 מ"מ אולם גם ליריעות 4 מ"מ תפקיד חשוב לא פחות. מתי נזדקק ליריעות אלו ומדוע הן עדיפות יותר במקרים מסוימים?
מאת: ליאור נפש    עודכן: 19/12/2017 09:37:45
עוד בכתבה:

אין ספק כי היריעות הביטומניות תופסות כיום חלק נכבד בכל עבודת איטום גגות. יריעות אלו נמכרות לרוב בעוביים שונים של 5 או 4 מ"מ.


למרות שרבים מבעלי המקצוע ממליצים דווקא על שימוש ביריעות 5 מ"מ, ננסה להבין באלו מקרים השימוש ביריעות ביטומניות בעובי 4 מ"מ הוא נכון ומתאים.


מה זו יריעה ביטומנית?

היריעות הביטומניות הן הגרסה המתקדמת יותר של איטום גג בעזרת זפת חם. גם אם כיום עדיין משתמשים בזפת חם לאיטום גג, ניתן לומר כי השימוש ביריעות ביטומניות הוא שכיח הרבה יותר. הן פוטרות את בעלי המקצוע מהתעסקות בחימום הזפת, ריחות ולכלוך.

 

היריעה עצמה היא למעשה הדבקה של גליל זפת קר מצד אחד כשבצדו השני – חומר הקרוי אגריקט. חומר זה פונה כלפי חוץ ונועד לתת פתרון טוב לבידוד כמו הצורך בהלבנת הגג לאחר מכן או עבודות תחזוקה תקופתיות. אופן ההדבקה של היריעה על הגג היא בעזרת כלי ברנר, המוציא אש, בעזרתו מחממים את היריעה עד שהיא נמסה ומדביקים אותה על גבי הגג. 


שימוש בברנר להלחמת היריעה
שימוש בברנר להלחמת היריעה

מה ההבדל בין יריעות 4 מ"מ ליריעות 5 מ"מ?

ההבדל העיקרי בין שני סוגי יריעות אלו הוא בעיקר העובי והמחיר. יריעות 4 מ"מ הן ללא ספק יותר זולות מיריעות 5 מ"מ. כאשר אתם מתלבטים לגבי הבחירה בעובי היריעה עליכם לקחת בחשבון שיריעות 4 מ"מ יוזילו לכם את המחיר בכמה עשרות שקלים בודדים כאשר מדובר ברכישת יריעה אחת ואולי במאות שקלים בכיסוי של גג שלם. אולם למעשה השימוש ביריעות 4 מ"מ אינו מיועד לגגות אלא לאיטום שבו אין חשיפה ישירה של קרני השמש.

 


באלו מקרים מומלץ להשתמש ביריעות 4 מ"מ?

נכון, הרבה ממליצים על שימוש ביריעות בעובי 5 מ"מ אולם הסיבה לכך היא פשוט משום שהרבה עבודות מבוצעות על גבי גגות. אם כן באלו מצבים מומלץ להשתמש דווקא ביריעות בעובי 4 מ"מ? ישנן שתי סיבות עיקריות לכך:

 

עלות: הבדלי העלות חשובים כאשר יש צורך להשתמש ביריעות 4 מ"מ במקומות המתאימים להם. כפי שנכתב לעיל ישנם הבדלי מחיר משמעותיים בין שני סוגי היריעות בעיקר כשמדובר בשטח כיסוי גדול.

 

חשיפת שמש: חודשי הקיץ הלוהטים עלולים ליצור מצב שבו היריעות יתעוותו מעט בשל החום הרב ובשל עובי היריעה הדק יחסית ליריעות 5 מ"מ. אין תקן ליריעות אלו באיטום גג, אך אם נצרף עלות נמוכה יחסית ואיטום במקומות שבהם אין צורך בחשיפת שמש ישירה – הן מתאימות בהחלט. חשבו על כך בפעם הבאה שתצטרכו לאיטום בעזרת יריעות ביטומניות.

איך אוטמים מרפסת מרוצפת?
איך אוטמים מרפסת מרוצפת?
גשם גשם בוא: בדיקה מונעת לאיטום הבית
גשם גשם בוא: בדיקה מונעת לאיטום הבית
3 טיפים לבחירת קבלן איטום
3 טיפים לבחירת קבלן איטום
איטום מקצועי של תפר התפשטות
איטום מקצועי של תפר התפשטות


זקוקים לאיטום? איטום

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X