צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  איטום גג מרוצף ביריעות ביטומניות – הפתרון האופטימלי
 

איטום גג מרוצף ביריעות ביטומניות – הפתרון האופטימלי

אמנם שיטה זו מצריכה טיפול עומק שכולל הוצאת הריצוף והחזרתו, אולם אין ספק - איטום גגות מרוצפים ביריעות ביטומניות הוא הפתרון הטוב ביותר לכל בעיית רטיבות בגג או מרפסת.
מאת: ליאור נפש    עודכן: 22/05/2018 09:48:45
עוד בכתבה:

לבד מתוספת הארנונה שמחוייבת בכל גג או מרפסת מרוצפים, יש לקחת בחשבון כיצד ניתן לפתור בעיית רטיבות שנוצרת בהם. גגות או מרפסות אלו מצריכים טיפול מיוחד בשל רטיבות שעלולה לחדור לשכן מלמטה.


ניתן לחלק את שיטות האיטום במשטחים מרוצפים לשתי שיטות עיקריות: איטום מעל לריצוף ואיטום מתחת לריצוף. במאמר זה נתמקד בשיטה האחרונה ונבדוק מדוע היא העדיפה ביותר.


מה זה איטום מתחת לריצוף?

איטום מתחת לריצוף הוא למעשה איטום המבוצע באמצעות הלחמת יריעות ביטומניות לאחר הוצאת הריצוף הקיים. אמנם שיטת האיטום מעל הריצוף היא שיטה ידועה ומקובלת לא פחות, אך ידוע כי איטום תקני ואיכותי למרפסת או גג מרוצפים חייב להתבצע בהורדת הריצוף הקיים והלחמת יריעות ביטומניות על גבי תשתית הרצפה.

 

אמנם שיטה זו אינה חסכונית בהשוואה לאיטום מעל גבי המרצפות אולם יתרונה הגדול הוא בשקט נפשי ובכך שהיא מקנה איטום איכותי למשך שנים רבות, אפילו עד 20 שנה. עבודת זו מצריכה מספר שלבים שננקטים כחלק מתהליך האיטום על מנת למנוע רטיבות בצורה הרמטית ובטוחה.


 `רולקה` מבוצעת בזווית 45 מעלות
 `רולקה` מבוצעת בזווית 45 מעלות

איך מבוצע תהליך איטום יריעות ביטומניות בגג מרוצף?

כמו בכל מרפסת או גג מרוצפים, הסיבה שבוחרים לבצע איטום עם יריעות ביטומניות היא משום שהחלה להתפתח בעיית רטיבות שמצריכה טיפול יסודי. בתחילה ייגש בעל המקצוע וייבחן את הגג או המרפסת וינסה לגלות היכן מקור הבעיה. השלבים הבאים מתארים את סדר העבודה: 

 

חיתוך והוצאת הרובה - חיתוך דיסק יהלום על כל מרווחי הפוגות על מנת שניתן יהיה לפרק את המרצפות ביתר קלות. פירוק המרצפות והוצאת כל החול שממוקם מתחתם. יישום 'רולקה' בזווית 45 מעלות (יציקת בטון בין משטח אופקי למשטח אנכי למניעת רטיבות באזורים אלו) בפינות שבין הרצפה לקיר. מריחת פריימר - חומר מקשר בין הבטון ליריעות והנחת היריעות הביטומניות. בסיום התהליך מוחזרים החולות והריצוף בחזרה. 


מריחת פריימר לפני הנחת היריעות הביטומניות
מריחת פריימר לפני הנחת היריעות הביטומניות

מדוע איטום מעל הריצוף עדיף יותר?

היתרונות של שיטה זו הם בכך שלאחר החזרת הריצוף למקומו - לא ניתן להבחין כי נעשה כל שינוי במרפסת או בגג המרוצפים, להבדיל מאיטום מעל גבי המרצפות שבו כן ניתן להבחין בשוני בכיסוי מראה המרצפות.

 

איטום מתחת מרצפות בעזרת יריעות ביטומניות נותן שכבת הגנה שאינה מאפשרת למים לחלחל עד לשכבת תשתית הבטון שבגג / מרפסת ומנתבת את המים לעבור חור הניקוז. סוג חומר היריעות העשוי מביטומן הוא חומר בעל עמידות גבוהה ביותר שמאפשר גם הימצאות שלוליות על גביו מבלי לחדור לשכבת הבטון – כל עוד היא מבוצעת בצורה מקצועית ועל כן החשיבות הרבה בהזמנת בעל מקצוע אמין ומקצועי היא קריטית.   

יריעות ביטומניות 5 מ"מ – איטום הגג הנפוץ ביותר
יריעות ביטומניות 5 מ"מ – איטום הגג הנפוץ ביותר
איטום ביריעות ביטומניות 4 מ"מ – מתי זה מומלץ?
איטום ביריעות ביטומניות 4 מ"מ – מתי זה מומלץ?
איך אוטמים מרפסת מרוצפת?
איך אוטמים מרפסת מרוצפת?
גשם גשם בוא: בדיקה מונעת לאיטום הבית
גשם גשם בוא: בדיקה מונעת לאיטום הבית


זקוקים לאיטום? איטום

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X