צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  יציקת `בטקל`: פתרון קל לבעיה כבדה
 

יציקת 'בטקל': פתרון קל לבעיה כבדה

היא נותנת מענה ופתרון לכל בעיות הניקוז בגג ומאפשרת בידוד תרמי איכותי מחום וקור: כל מה שרציתם לדעת על יציקת 'בטקל' ולא חשבתם לשאול.
מאת: ליאור נפש    עודכן: 22/05/2018 09:48:58
עוד בכתבה:

אם יש לכם בעיות בניקוז המים בגג או שאתם מעוניינים למצוא פתרון לבעיות קור וחום במבנה שלכם, יישום של יציקת 'בטקל' על גג הבית יוכל לעזור לכם.


מדובר בתערובת קלה מאוד ובעלת יתרונות רבים באופן היישום שלה בשטח. עם זאת התקן דורש על המתנה של מעל שבועיים מרגע שפיכת התערובת ועד להמשך תהליך האיטום.


מה זה 'בטקל'?

'בטקל' היא תערובת מיוחדת שמיושמת על גבי גגות שטוחים וכוללת בתוכה מלט, חול וחומר מקציף. כל החומרים הללו יחד עם החומר המקציף, מקנים לתערובת משקל קל  מאוד שכן היא עשויה מבועות אוויר רבות שנוצרות בתהליך ההקצפה של התערובת (בין 55 ל – 65 אחוז מנפח התערובת הם בועות אוויר). תערובת זו מכונה גם "בטון – קל" או "בטון מוקצף".

 

למה משתמשים בו? הרעיון של שפיכת התערובת על גבי גגות היא על מנת לספק לגג בידוד תרמי מצוין וכן ליצור שיפועים על מנת להפנות כל מגע של מים בגג לכיוון חורי ניקוז. השיפועים מיושמים לפני הנחת חומרי איטום מעליהם כמו יריעות ביטומניות או יריעות PVC.  


צינור משפך מעלה את התערובת לתוך הגג
צינור משפך מעלה את התערובת לתוך הגג

איך מיישמים בטקל על גג מבנה?

יצירת השיפוע: על פי התקן רמת השיפוע בגג אמורה לעמוד על 1.5 אחוזים. עוד בטרם שפיכת התערובת על הגג, יוצר בעל המקצוע סימונים על ידי מתיחת חוטים מקצוות הגג אל עבר חורי הניקוז, כל זאת בכדי לדעת היכן למקם את המפלס העליון של התערובת. את אחוז השיפוע יוצרים על ידי סימון החוטים.

 

שפיכת התערובת והמתנה לייבוש: אל מערבל הבטון מחובר צינור ארוך שזורמת בו התערובת על ידי משאבה שגורמת לחומר לעלות למעלה אל עבר הגג. בעת פיזור התערובת יוצרים את שיפוע הגג אל עבר חורי הניקוז הקיימים. ישנה המתנה של 28 ימי ייבוש החומר עד לשלב שבו ניתן יהיה להמשיך את עבודות האיטום בגג (דבר זה משתנה בהתאם לשינוי מזג האוויר). 


שפיכת התערובת זהה לתערובת בטון רגילה
שפיכת התערובת זהה לתערובת בטון רגילה

מה היתרונות של שיטת 'בטקל'?

שיטת ה'בטקל' נותנת יתרון משמעותי במהירות היישום שלה על גבי הגג. החומר מאוד קל ודליל, נשפך ומתפשט בקלות רבה. בנוסף אין צורך להכין את החומר במקום האתר שכן הוא מגיע כבר מוכן ברובו בתוך משאית מערבל בטון ומועבר שיירות לגג.

 

אחת התכונות הבולטות של ה'בטקל' היא המשקל הקל שלה ומשום כך ניתן ליישם אותו גם על גגות מבנים ישנים והוא מונע הצטברות של שלוליות גדולות על גבי הגג אם בשל משטח לא אחיד או בשל בעיות בניקוז המים. במקרה זה שכבת 'בטקל' מונעת תופעות אלו ונותנת פתרון איכותי.

איטום גג מרוצף ביריעות ביטומניות – הפתרון האופטימלי
איטום גג מרוצף ביריעות ביטומניות – הפתרון האופטימלי
יריעות ביטומניות 5 מ"מ – איטום הגג הנפוץ ביותר
יריעות ביטומניות 5 מ"מ – איטום הגג הנפוץ ביותר
איטום ביריעות ביטומניות 4 מ"מ – מתי זה מומלץ?
איטום ביריעות ביטומניות 4 מ"מ – מתי זה מומלץ?
איך אוטמים מרפסת מרוצפת?
איך אוטמים מרפסת מרוצפת?


זקוקים לאיטום? איטום

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X