צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
 

מונח טכנאי מחשבים

 

מערכת הפעלה

מערכת הפעלה (Operating System או OS בקיצור) היא חבילת תוכנה שמשמשת כמתווכת בין חומרת המחשב לבין היישומים שרצים עליו. היא נטענת עם הפעלת המחשב, מזהה את החומרה המותקנת בו ומספקת שירותים שונים למשתמש ולתוכנות.

מקובל להבחין במערכות הפעלה בין רכיבי ליבה (Kernel), שירותים (Services) ומעטפת (Shell).

הליבה כוללת את הלוגיקה הבסיסית של מערכת ההפעלה ומנהלת את השירותים שכוללים אפשרות להרצת יישומים, גישה לרכיבי חומרה, ניהול קבצים, הדפסה וכו'. המעטפת כוללת את ממשק המשתמש (User Interface) שיכול להיות מבוסס על שורת פקודה (Command Line) או על מטאפורה גרפית ואז הוא מכונה ממשק משתמש גרפי (GUI).

במסגרת שירותי מערכת ההפעלה, המרכזיים ביותר הם מנהלי ההתקן (Device Drivers) שמרחיבים את יכולות זיהוי וניהול החומרה הבסיסיות שכלולות בליבה. ליבות של מערכות הפעלה מסוגלות לזהות ולשלוט במעבד המרכזי (CPU), הזיכרון הדינמי (RAM) ורכיבים בסיסיים נוספים. הדרייברים מוסיפים תמיכה באמצעי קלט-פלט (I/O) וציוד היקפי. 
 
בין מערכות ההפעלה הנפוצות היום בעולם אפשר להזכיר את מערכות Windows של מיקרוסופט, Mac OS של מחשבי מקינטוש, מערכות לינוקס, ומערכת ההפעלה הוותיקה Unix שעל הליבה שלה מבוססות, במידה זו או אחרת, כל האחרות.צריכים טכנאי מחשבים? טכנאי מחשבים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X