דוד חשמל: מה התקלות הנפוצות ואיך מתקנים?

דוד החשמל שלכם מקרטע? אין מים חמים? במדריך הבא נסביר את התקלות הנפוצות בדודי חשמל ואיך טכנאי דוודים מקצועי יבצע את התיקון.

עוד במדריך
גוף חימום מקולקל הדוד גורם לקצר נזילה בדוד טיפים חשובים לפני הזמנת טכנאי

אין ספק שאין תזמון טוב לתקלה בדוד, בטח אם הוא גורם לקצר בבית או שאין לכם מים חמים ביום הכי קר בשנה.

במדריך הבא נסביר את התקלות הנפוצות בדודי חשמל ואיך טכנאי דוודים מקצועי יבצע תיקון דוד שמש וחשמל.

גוף חימום מקולקל

תפקידו של גוף החימום הוא לחמם את המים שבדוד. עם הזמן, האבנית שבמים עוטת את גוף החימום ומונעת ממנו לחמם את המים כמו שצריך. במצב כזה, דודי חשמל יצטרכו הרבה זמן לחמם את המים ובמצבים חמורים יותר, גוף החימום יישרף ואף יגרום לקצר.

אז במידה וגוף החימום התקלקל, תצטרכו להזמין טכאני דוודים שיחליף אותו. אבל לפני שאתם ממהרים להחליף רק את גוף החימום, אנו ממליצים לכם לשים לב לטיפ הבא. אל תסתפקו בהחלפת גוף חימום בלבד, אלא דרשו מבעל המקצוע להחליף לכם את כל הפלאנג'.

הפלאנג' הוא למעשה המערכת החשמלית של של הדוד והיא כוללת תושבת שעליה יושבים גוף החימום, מאיץ החום והתרמוסטט. זוכרים שאמרנו שמי שגורם לכל הבעיות זו האבנית? אז במידה ותחליטו להחליף רק את גוף החימום, טכנאי הדוודים פשוט לא יוכל לנקות את האבנית ולמעשה יכניס גוף חימום בריא למיטה חולה.

במהלך החלפת פלאנג' טכנאי הדוודים יפתח את כל החלק התחתון של הדוד, כך שכל המים יצאו. הוא ינקה את הדוד מהאבית ויכניס פלאנג' חדש. לאחר מכן הוא ימלא את הדוד במים וכך תקבלו מערכת חשמלית חדשה ומים נקיים מאבנית.

הדוד גורם לקצר

אם אתם מדליקים את הדוד והחשמל בבית קופץ, אתם ודאי מתלבטים האם להזמין חשמלאי או טכנאי דודים. אז לפני שנתקדם להסבר המקצועי על קצר בדוד, נבהיר כי ברוב המקרים התקלה תהיה בדוד עצמו ותצטרכו להזמין טכנאי דוודים.

כפי שציינו בסעיף הקודם, ברוב המקרים הגורם לקצר בדוד הוא גוף החימום.האבנית שמצטברת על גוף החימום מונעת ממנו לחמם את המים, כך שהוא נאלץ להתאמץ יתר על המידה. במקרים חמורים יותר גוף החימום יישרף ויגרום לקצר.

גורם נוסף לקצר הוא נזילה מהדוד, נזילה שמתרחשת ברוב המקרים בחלק התחתון שלו, מהצלחת של הפלאנג'. מתחת לצלחת הזו נמצאים כל החיווטים החשמליים של הדוד, כמו גם התרמוסטט. במצב של נזילה, מים באים במגע עם חוטי החשמל והתרמוסטט וממסר הפחת בלוח קופץ.

אז במידה ואתם חווים קצר כשאתם מדליקים את הדוד, עליכם להזמים טכנאי דוודים שיבצע בדיקה מקיפה ויאתר את הגורם לקצר. הטכנאי יבדוק האם גוף החימום והתרמוסטט תקינים וברוב המקרים זה יסתיים בהחלפת לפאנג'.

נזילה בדוד

נזילה בדוד מתרחשת ברוב המקרים מהחלק תהחתון של הדוד. באזור הזה, מותקנת התושבת (הפלאנג') של הדוד, זו שמחזיקה את גוף החימום, המאיץ והתרמוסטט. על גבי התובת הזו, בחלק הפנימי של הדוד, יש גומיה שתפקידה לאטום את הדוד ולמנוע מהמים לזלוג למטה.

עם הזמן וכתוצאה מבלאי טבעי, הגומייה הזו נשחקת, מתבלה ואז מתרחשת נזילה מהחלק התחתון של הדוד. במצב כזה, כפי שציינו בסעיף הקודם, אתם תחוו קצר בכל הבית ותצטרכו להזמין טכנאי דוודים שיאתר את הנזילה.

כפי שציינו, ברוב המקרים זה יסתכם בהחלפת פלאנג'. במקרים נדירים יותר תתרחש נזילה מגוף הדוד, בעקבות סדק או חור של ממש במעטפת של המיכל. במקרים כאלה אין לכם שום דרך לתקן את הדוד ועליכם פשוט להזמין דוד חדש.

טיפים חשובים לפני הזמנת טכנאי

במידה ואתם מזמינים טכנאי לתיקון אחת מהתקלות שציינו, חשוב תשדעו כמה טיפים שיעזרו לכם להתנהל מולו.

אחריות - על החלפת פלאנג` או גוף חימום מקובל לתת 3 חודשי אחריות, ודאו זאת מראש. את האחריות דרשו לקבל בכתב על מנת שיהיה לכם למי לפנות בשעת הצורך.

בתום העבודה, דרשו מטכנאי הדוודים שראה לכם את גוף החימום הישן (או את הפלאנג'), על מנת שתוכלו להיות בטוחים שהוא החליף לכם אותו.

חשוב לציין - במידה והדוד ממוקם על גג רעפים או שהגישה אליו לא נוחה, צפו לתוספת של כ0 20% במחיר. לכן, לפני שאתם מזמינים את הטכנאי, ודאו זאת מראש.

הדוד לא מחמם את המים: כל השלבים בדרך לפתרון

הדוד שלכם לא מחמם את המים? קבלו את כל מה שאתם צריכים לדעת על התקלה המטרידה. איך בודקים אם מדובר בתקלה חשמלית ואיך מתנהלים מול הטכנאי שמזמינים הביתה? כל התשובות.

הדוד מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

דוד החשמל שלכם מקצר? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב, עד לפתרון התקלה. למה הדוד מהקצר, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

התקנת דוד חשמל: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין דוד חשמל? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליכי ההתקנה. איך מתנהלים מול טכנאי הדודים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה התקנת דוד חשמל? כל התשובות בפנים.

נזילה מדוד החשמל: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם נזילה בדוד החשמל? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון התקלה המטרידה הזו, שלב אחר שלב. מה גורם לנזילה בדוד, איך מתנהלים מול הטכנאי וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow