התקנת מזגן עילי: כל מה שצריך לדעת

איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים?
כמה עולה התקנת מזגן עילי?
שאלות ותשובות על התקנת מזגן עילי

איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים?

ודאו שיש הכנה של חשמל

רוב התקנות המזגן יתבצעו ראש בראש, לכן סביר להניח שתהיה נקודת חשמל מתאימה. במקרה שזה לא המצב ואתם זקוקים להתקנת נקודת חשמל, הזמינו חשמלאי מוסמך לפני מועד התקנת המזגן ותימנעו מהפתעות.

בדקו את המחיר מראש

השוו את המחיר שטכנאי המזגנים נותן לכם על ההתקנה עם המחירון שלנו שמופיע בהמשך. בנוסף, ודאו שהמחיר שקיבלתם כולל את המע"מ. 

ודאו שפירוק המזגן הישן כלול במחיר ההתקנה

מתקין המזגנים אמנם מחויב לפנות את המזגן הישן, על-פי החוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני, אך זה תקף רק במקרה שהוא מפורק.

לכן, חשוב לוודא עם המתקין שפירוק המזגן הישן, עליו דורשים בדרך כלל תוספת תשלום, כלול בהצעת המחיר. כך תימנעו מתשלום נוסף במועד ההתקנה. 

מי מספק את המזגן?

במקרה שטכנאי המזגנים גם מספק את המזגן לבית, בניגוד להובלה נפרדת דרך היצרן או החנות ממנה רכשתם אותו, חשוב לוודא שהאספקה כלולה בהצעת המחיר המקורית.

חשוב לציין - כשהמתקין מספק את המזגן יכולות להיווצר אי-הבנות, למשל בנושא האחריות על המזגן. הוא טען שהאחריות מהיצרן היא לשבע שנים? אל תסמכו על כך כי לא בטוח שהמידע עדכני, ודאו שזה אכן מופיע על תעודת האחריות.

ודאו שיש אחריות על ההתקנה

רוב טכנאי המזגנים נותנים אחריות של 3-5 שנים על ההתקנה, ודאו שאתם מקבלים זאת בכתב. במקרה שהמתקין גם מספק את המזגן, דרשו שהאחריות על המזגן מטעם היצרן והאחריות על ההתקנה יינתנו בנפרד.

זקוקים להתקנת מזגן עילי? הזמינו טכנאי מזגנים מקצועי בפיקוח המקצוענים. 

כמה עולה התקנת מזגן עילי?

ההתקנה כוללת עד 3 מטר צנרת (גז וניקוז), תושבת ליחידה החיצונית וקידוח למעבר צנרת בקיר בלוקים. התקנת מזגן על קיר בטון באמצעות קידוח יהלום עשויה לייקר את עלות העבודה בשיעור של עד 30%.
ההתקנה כוללת עד 3 מטר צנרת (גז וניקוז), תושבת ליחידה החיצונית וקידוח 1 למעבר צנרת בקיר בלוקים. התקנת מזגן על קיר בטון באמצעות קידוח יהלום עשויה לייקר את עלות העבודה בשיעור של עד 30%.

מה משפיע על מחיר העבודה?

הארכת צנרת

התקנה רגילה של מזגן עילי כוללת צנרת באורך סטנדרטי של 2-3 מטר. מה מצריך הארכת צנרת? למשל כשהיחידה הפנימית רחוקה מהיחידה החיצונית (ממוקמת על הגג). על הארכת צנרת נהוג לשלם 50-60 שקל למטר רץ. 

קידוח בקיר בטון

רוב טכנאי המזגנים ידרשו תוספת תשלום על קידוח בקיר בטון, בסביבות 300-400 שקל לעבודה, כמו במקרים של התקנות בממ"ד. 

עבודה מורכבת

במקרה שיש בעיית גישה ליחידה החיצונית של המזגן או צריך להשתמש במנוף אותו משכירים לפי שעה, זה יקפיץ את המחיר במאות שקלים. 

שאלות ותשובות על התקנת מזגן עילי

מחיר התקנת מזגן עילי עד 1.5 כ"ס נע בין 700-1,000 וכולל שלושה מטר צנרת (גז וניקוז), תושבת ליחידה החיצונית וקידוח למעבר צנרת בקיר בלוקים. מחיר התקנת מזגן עילי מעל 2 כ"ס יקר ב-20 אחוזים. מה שעשוי לייקר את מחיר ההתקנה הוא קידוח בקיר בטון (בממ"ד למשל), צורך בהארכת צנרת או עבודה מורכבת שמחייבת שימוש במנוף.

רוב טכנאי המזגנים נותנים אחריות של 3-5 שנים על התקנת מזגן עילי, דרשו זאת מראש ובכתב. במקרה שהמתקין מספק את המזגן, דרשו שתהיה הפרדה ברורה בין האחריות על המזגן מטעם היצרן לאחריות על ההתקנה עצמה, זה ימנע אי-הבנות במקרה של תקלה. 

אפליקציית המקצוענים
arrow-icon