מעבר דירה - חוויה מורכבת ותובענית

מעבר דירה הוא ללא ספק אחת החוויות המאתגרות, המורכבות והתובעניות ביותר מבחינה פיזית ומנטלית שמשפחה או אדם יחיד עוברים במהלך החיים. מעבר דירה כרוך במאמץ עצום של תכנון, תיאום לוגיסטי וארגון קפדני מראש כדי להבטיח שתהליך ההעברה עצמו יעבור בהצלחה מבלי לאבד, לשבור או לפגוע בחפצים ופריטים יקרי ערך רגשי או חומרי. ארגון שיטתי ומוקדם של כל פריט בבית הוא המפתח למעבר חלק, מהיר וללא עוגמת נפש.

עוד במדריך
מיון יסודי של חפצים - הקדישו לפחות חודשיים שימוש בקרטונים ומדבקות עטיפה ואריזה מיוחדת לפריטים שבירים תיאום מראש עם המובילים לגבי פירוק רהיטים רישום מדויק ומפורט של כל תיבה ופריט

ארגון יסודי וקפדני של הבית הוא המפתח להבטחת מעבר דירה חלק ומוצלח ללא תקלות ואובדן חפצים. 

מומלץ מאוד להיעזר בשירותים מקצועיים של מובילים מיומנים במעברי דירות. 

מיון יסודי של חפצים - הקדישו לפחות חודשיים

מומלץ להקדיש חודשיים שלמים לפחות לפני המעבר הצפוי למיון יסודי וקפדני של כל חפץ ופריט בבית, החל מבגדים, ספרים וצעצועים וכלה במסמכים, כלי מטבח וחפצי נוי. כדאי לחלק את הבית לאזורים כגון חדרים, סלון, מטבח, פינות וקטגוריות שונות ולעבור באופן שיטתי ומסודר על כל אזור וקטגוריה. חשוב להפריד היטב בין חפצים הנמצאים בשימוש יומיומי לבין אלו שכמעט ולא נגעתם בהם בחודשים או שנים האחרונות. שקלו בכובד ראש גם את הערך הסנטימנטלי והרגשי של כל פריט וחפץ.

שימוש בקרטונים ומדבקות

מומלץ להשיג או לרכוש מראש עשרות קרטונים במגוון גדלים, החל מקופסאות קטנטנות לפריטים אישיים וכלה בארגזים גדולים לאחסון חפצים ורהיטים. כדאי גם לרכוש מגוון רחב של מדבקות ולהכין תגיות מזהות לסימון כל חפץ ופריט עם ציון היכן אמור להימצא בבית החדש. אפשר גם להשתמש בטוש מרקר שחור.
כמו כן, מומלץ לנצל את תהליך המיון והאריזה לסינון והיפטרות מחפצים ופריטים מיותרים שאינכם זקוקים להם יותר.

עטיפה ואריזה מיוחדת לפריטים שבירים

יש להשקיע מאמץ מיוחד בעטיפה ואריזה מגינה של כל פריט שביר, עתיק או בעל ערך רגשי גבוה, בשימוש בחומרי אריזה מגנים כגון בועות אוויר, קרטון ואפילו עיתונים. מומלץ לשים פריטים אלו בתוך קופסאות קשיחות וסגורות היטב עם שילוט בולט "שביר ביותר!". כדאי לארוז בנפרד חפצים בעלי ערך כספי או סנטימנטלי גבוה.

תיאום מראש עם המובילים לגבי פירוק רהיטים

יש ליצור קשר מראש עם המובילים ולתאם איתם במדויק אילו רהיטים גדולים יש לפרק ולאחר מכן להרכיב מחדש בשל מגבלות מעבר בדלתות או חללים צרים. חשוב לסמן היטב כל חלק ואום של ריהוט מפורק ולארוז אותם יחדיו כך שניתן יהיה להרכיב את הרהיט מחדש בקלות ובמהירות לאחר ההובלה.

רישום מדויק ומפורט של כל תיבה ופריט

על מנת למנוע אובדן חפצים יקרי ערך במהלך המעבר, יש להכין מראש רשימה מפורטת ומדויקת באקסל של כל ארגז, מזוודה ופריט עם תיאור מלא של התוכן ומספר סימון בולט על האריזה. חובה למסור עותק של הרשימה לצוות המובילים ולשמור עותק מעודכן אצלכם לצורך השוואה ואימות לאחר המעבר.

מחירון הובלות

המחירים כוללים מע”מ
הובלת דירה: כל מה שחשוב לדעת

עוברים דירה וזקוקים למוביל? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר לכם מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מוביל, איך מומלץ להתנהל מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

הובלת פסנתר: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם פסנתר בבית ואתם צריכים לעבור דירה, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

הובלת משרד: כל מה שחשוב לדעת

עוברים למשרד חדש ונוצץ? הסירו דאגה מלבכם. אנחנו נלווה אתכם צעד צעד, נפרט מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת הובלה, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

אחסון תכולת דירה: כל מה שצריך לדעת

עושים רילוקיישן וצריכים אחסון תכולה לדירה? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם ונסביר מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים עם חברת אחסון, איך מומלץ להתנהל מולה וכמה העבודה תעלה לכם. התשובות לפניכם

לכל התקלות ועבודות

arrow